Мистецтво можна творити із підручних матеріалів

Мистецтво можна творити із підручних матеріалів, переконані митці Володимир Білик та Андрій Антоновський, які днями відкрили в Тернополі виставку під назвою «Надужиття».

Якщо раніше тернополян запрошували на вже готові виставки, то цього разу вони мали нагоду подивитися, як же твориться сучасне мистецтво. Спочатку глядачі побачили лише білі стіни та шматки фанери, які закріпили на них скотчеми. В процесі роботи обоє митців охоче спілкувалися із присутніми і пояснювали, що надихнуло на таку роботу.

Про спільну виставку хлопці мріяли вже давно, однак все ніяк не виходило, тож до пропозиції створити нарешті щось спільне поставилися з ентузіазмом.

 - Ми про цю свою експозицію говоримо як про ретро у майбутньому, - пояснює один із авторів - Володимир Білик із Житомира. - Пояснити важко, але концепція приблизно така: колись ми хотіли влаштувати спільну виставку, однак не вийшло. Тепер ми вже живемо у майбутньому відносно нашого минулого. Тож ми вважаємо, що ми повернулися в минуле і тепер влаштовуємо виставку тут і зараз. Тому й називаємо її ретро (посміхається - прим.)

Котики не підійшли би

За матеріалами для роботи хлопці пішли в перший-ліпший газетний кіоск. Для створення експозиції в хід пішли газети та настінний календар. Підхід у виборі матеріалів хлопці пояснили так:

 - Ми накупили найдешевших газет. Чому найдешевших? Тому, що в дорогих виданнях пишуть про успішних людей, а в дешевих - про тих, хто не особливо має чим похвалитися. А нам потрібні саме такі історії для нашої концепції, - розповідає хмельничанин Андрій Антоновський, митець, який зараз працює в Барселоні.

Хлопці у своїх роботах притримуються принципу фрустрації - тобто, повного розчарування у житті, тож життєві невдачі мали обов'язково стати частиною робіт. Що ж до того, що на роботах символізують фотографії мавп, відповідь була дуже простою.

 - Насправді все дуже елементарно - нам просто трапився календар на 2016 рік, а це, як ви знаєте, буде рік мавпи. От звідки примати на колажах. Хоча не думаю, що якби то був рік кота, то котики би нам підійшли по ідеї - просто все гарно зіграло, - посміхається Володимир.

Взяли круті кольори

- А ще ж є така влучна фраза «порвав, як мавпа газету", - додає до слів напарника Андрій. - А в нас тут якраз і газети, і мавпи - все справді зійшлося на одному полотні.

Тож газети хлопці і справді порвали на клаптики, а потім за допомогою звичайного клею почали створювати колажі. В допомогу ще взяли фарби чорного та червоного кольорів. Шукати якийсь підтекст в саме такій палітрі хлопці не бачать змісту.

 - Просто ці кольори самі по собі вже дуже круті! - каже Андрій. - Ще можна було би взяти і білу фарбу, але тут білі стіни, тож він вже й так присутній.

Насправді шукати якийсь прихований зміст у своїх роботах хлопці не радять. Як і думати, що у них є ескіз - як це все має виглядати під завершення.

 - Та ми ніколи не працюємо із заздалегідь сформованою ідеєю, - пояснює Володимир. - Наскільки вистачить сил - стільки і працюватимемо. Ну або поки не закінчаться матеріали. А що вже кожен побачить в наших роботах - про те вони насправді і є.

До слова, у Володимира та Андрія це спільна перша робота в плані образотворчого мистецтва. до того вони вже не раз співпрацювали разом на літературній ниві.

Джерело: te.20minut.ua 

 

Вибір читачів за тиждень

Відео