Агро-новини 27 квітня

Новини аграрного сектору.

Заморозки у західних областях не зашкодять плодовим деревам і зерновим.

- Зниження температури повітря, яке прогнозується на Заході України, не позначиться на плодових деревах, але може вплинути на городину, яка вже зійшла, - заявила у коментарі «УНН» начальник департаменту агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

- Від дощів і мокрого снігу Захід звільняється, але температура залишається дуже низькою — 1-6 тепла, можливо, при проясненнях — до 11 тепла. Заморозки прогнозуються на ґрунті. У повітрі їх не повинно бути. Але все буде залежати від хмарності. Якщо буде хмарно, то у повітрі не буде заморозків, якщо сильне прояснення — то можливо слабкий «мінус» ймовірний, — зазначила Тетяна Адаменко.

За словами експерта, заморозки на ґрунті для плодових дерев, які зараз масово цвітуть, не є шкідливими.

- Для плодових у фазі цвітіння дуже небезпечно, якби температура повітря знижувалася до мінус 1-2 градусів. За сьогоднішнім прогнозом, такого не повинно бути, — зазначила вона.

Тетяна Адаменко наголосила, що зниження температури повітря на Заході України не повинно негативно вплинути на плодові дерева, бо не очікується заморозків у повітрі.

- Хоча ймовірні заморозки на поверхні ґрунту можуть бути шкідливими для розсади, сходів картоплі й іншої городини, яка зійшла, — додала вона.

Однак заморозки на поверхні ґрунту абсолютно не є шкідливими для сходів зернових культур, а саме пшениці, ячменю.

В Україні необхідно створити кооперативний банк

Розвивати потужний кооперативний рух без надійних фінансових інструментів, зокрема окремого кооперативного банку,  не логічно і не правильно, про це в інтерв'ю Аgropolit.com заявив голова правління корпорації «Сварог Вест Груп» Андрій Гордійчук.

За його словами, це треба робити паралельно зі створенням банку, а його акціонери мають бути членами кооперативу. Цей рух з його появою краще розвиватиметься. Так у всьому світі.

- Зараз ми активно говоримо з інвесторами та законодавцями, бо такої форми, як кооператив, наразі немає на законодавчому рівні. Про це треба говорити з регуляторами та Нацбанком, — зазначив він.

На його думку, потрібно вдосконалити закони про кооперацію і, у тому числі, про банки.

- Коли іноземці говорять, що у нас гроші валяються під ногами, то вони не лукавлять. Якщо використовувати кожний квадратний метр землі так, як це робиться у Швейцарії, або хоч як у Німеччині чи Франції, то український ВВП був би в десятки разів вищим, — додав він.

Фермери обурені діями міністра АПК Тараса Кутового

Тарас Кутовий обирає послів, а не фермерів. Про своє невдоволення діями нового міністра Мінагропроду на своїй сторінці у Фейсбук заявив фермер Микола Козак. Чоловік описує ситуацію, що відбулася останніми днями на аграрній арені: зустріч Кутового з Надзвичайним та Повноважним Послом Нової Зеландії в Республіці Польща та Україні (за сумісництвом) Венді Хінтон.

Оскільки міністр АПК Тарас Кутовий неодноразово заявляв про посилену увагу до підтримки дрібних сільгоспвиробників, зараз фермери пильнують кожен крок Кутового.

«Чи може пан міністр щось змінити на краще в цих інших, чужих йому генетично живучих структурах? Може. Якщо захоче. Якщо здолає супротив тих, хто його тягнув, тримав і утримував. Але чи так буде? Сумніваюся. Хоча б тому, що якби дійсно збирався щось зробити, то насамперед і вже ініціював та анонсував зустріч із фермерами. Не з пронафталіненими панами із АФЗУ, не з економістами з НААНу, яким посади передаються у спадщину, а тими, кому він заявляє про підтримку. З послом Нової Зеландії чомусь зустріч важливіша. Сумніваюсь ще і тому, що досить тривалий час, працюючи у аграрному комітеті ВР та очолюючи його, можна було вже хоч щось зробити», – пише Микола Козак.

Огляд підготував Орест САРМАТСЬКИЙ

Вибір читачів за тиждень

Відео