Агро-новини 8 травня

Новини аграрного сектору.

Кабмін пропонує ліквідувати Гарантійний зерновий фонд.

Верховна Рада України від Кабінету Міністрів отримала пропозицію щодо скасування Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно.

Зокрема таку пропозицію містить законопроект №4531, поданий 27 квітня 2016 року.

Як зазначено у пояснювальній записці метою прийняття нинішнього проекту Закону є скасування Гарантійного фонду як інституту, який не відповідає сучасним реаліям та очікуванням функціонування ринку зерна.Крім того у пояснювальній записці йдеться про те, що фінансування Гарантійного фонду має здійснюватися з держбюджету, але в умовах прогнозованого падіння економічної активності та недостатності фінансових ресурсів бюджетне фінансування цього інституту малоймовірно.

Автори документа наголошують, що перекладання зазначених видатків на учасників зернового ринку з метою виконання вимог прийнятого у 2012 році закону «Про внесення змін у деякі закони України щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно» відбудеться вимивання коштів з фінансового обороту компаній, що призведе до виникнення ситуацій з банкрутством і зростанням тарифів на зберігання зерна.

Нагадаємо, цей інститут створювався як державна спеціалізована некомерційна організація для забезпечення та захисту прав власників складських документів на зерно, а також виконання функції державного управління в сфері гарантування виконання зобов'язань за складськими документами на зерно.

Фонд повинен гарантувати власникам складських документів відшкодування до 90% вартості зерна, якщо зерновий склад не має змоги повернути його.

В Україні з’явиться польська яловичина.

Керівники Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів України і Головного ветеринарного інспекторату Польщі підписали ветеринарний сертифікат, який дає дозвіл на імпорт до України яловичини з Польщі. Про це повідомила прес-служба Держпродспоживслужби на своїй сторінці в Facebook.

«У рамках зустрічі було підписано ветеринарний сертифікат на експорт яловичини (виключаючи м’ясо механічної обвалки) з Республіки Польща до України», – йдеться в повідомленні.

З боку України документ підписав голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, а з боку Польщі – головний ветеринарний лікар країни Кшиштоф Яжджевський.

Вінниччина залучила третину всіх агроінвестицій в український.

У 2015 році в галузі сільського господарства України реалізовувалося 298 інвестиційних проектів, як і роком раніше. Загальна сума реалізації інвестиційних проектів в 2015 р складає 30,7 млрд. грн. З точки зору інвестицій серед регіонів України за підсумками 2015 року найбільш привабливою є Вінницька область, пише ПроАгро.

Загальна сума інвестицій у сільське господарство Вінниччини склала майже 10 млрд. грн. У п'ятірку лідерів також увійшли: Одеська область – 5,3 млрд. грн, Херсонська область – 2,6 млрдю грн, Сумська область – 2,3 млрдю грн, Черкаська – 1,95 млрд. грн.

У 2015 році найбільше зростання кошторисної вартості проектів спостерігалося в Черкаській області – 1,95 млрд. грн, що в 16,8 разів більше показника 2014 року, який знаходився на рівні 116 млн. грн. Також значне зростання продемонстрували Запорізька область – у 3,2 рази, Львівська і Київська області – у 2,4 рази, Одеська область – у 2,3 рази.

Огляд підготував Орест САРМАТСЬКИЙ

Вибір читачів за тиждень

Відео