Агро-новини 9 травня

Новини аграрного сектору

Ціни на українську полуницю стрімко падають

Ціни на українську полуницю стрімко падають, повідомляє «Інфоіндустрія». В Україні вже збуваються прогнози експертів за низькою ціною на полуницю в новому сезоні.

Станом на 6 травня, на ринках представлена в основному теплична полуниця, але ціни нижчі, ніж в цей же час в минулому році. Причина — низька платоспроможність населення. Найнижче цінова пропозиція на Західній Україні — полуницю на ринку «Шувар» у Львові пропонують від 30 грн/кг. Найдорожча продукція на ринку «Столичний» у Києві — від 60 грн/кг вітчизняна полуниця і від 80 грн/кг — ягода з Греції.

На півдні України середні ціни — 40-50 грн/кг — в цьому діапазоні пропонують полуницю ринки «Початок» в Одесі та «Неочікуваний» в Херсонській області.

ХТЗ більше не належить росіянам

Російська компанія ВАТ «Русские машины» підтвердила факт продажу контрольного пакету акцій Харківського тракторного заводу Олександру Ярославському.

«У зв'язку з появою в ряді українських ЗМІ безпідставної інформації, «Російські Машини» вважають важливим зробити наступну заяву: Група «Російські Машини» не є акціонером Харківського тракторного заводу і не бере ніякої участі в управлінні цим підприємством», — йдеться у заяві на офіційному сайті компанії.

Згідно з повідомленням прес-служби компанії DCH, яка належить найбагатшому харків'янину Олександру Ярославському, і де-юре є новим власником ХТЗ, у цей час триває процес фіналізації угоди за підсумками зборів акціонерів.

На Черкащині вартість землі після аукціону зросла у 5 разів

Під час земельного аукціону на Черкащині вартість земельної ділянки площею 1,3 га у межах Жашківського району зросла із 815 грн до 5 017 грн.У травні заплановано «пустити з молотка» ще 16 земельних ділянок Черкаської області, загальною площею 282,4 га. Про це повідомляє «Економіка сьогодення».

«Сьогодні взяти в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільгоспвиробництва та фермерського господарства можна лише через аукціон, що є одним із кроків у реформуванні земельних відносин. Земельні торги – найбільш прозорий і економічно вигідний механізм розпорядження землею, адже завдяки конкуренції плата за користування нею зростає в кілька разів, що значно поповнює місцеві бюджети», – зазначає зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Дмитро Мироненко.

Минулого місяця Головне управління Держгеокадастру в Черкаській області продало на земельних торгах права оренди трьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів), які розташовані в Жашківському, Монастирищенському й Чигиринському районах. Загальна площа наділів становить 39 гектарів. За користування цією землею до місцевих бюджетів щорічно надходитиме 588 тис 960 грн, що на 70,75 тис більше від стартової ціни (518 тис 210 грн).

Усього цього року за результатами торгів на Черкащині передано в користування 29 земельних ділянок загальною площею 610 га.

Огляд підготував Орест Сарматський

Вибір читачів за тиждень

Відео