26 березня в історії Тернопільщини

26

Цього дня народилися:

журналіст Олександр Вихованець (1957, м. Почаїв Кременецького району);

депутат міської ради Тернополя Віктор Генсерук (1986, м.Тернопіль).

Результат пошуку зображень за запитом "генсерук віктор"

ігумен, місіонар, асистент ІІІ Чину св. Франциска, редактор газети «Вісник Св. Франциска», синкел у справах монашества Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ Юстиніан Городечний (1981);

image
image

актор Андрій Малінович (1975, м. Тернопіль);

Результат пошуку зображень за запитом "Андрій Малінович"

педагог Ганна Якимець (1929, с. Богатківці, нині Теребовлянського району – 10. 10, 2007, там же).

Цей день в історії Тернопілля:

26 березня 1530 року - стараннями воєводи Миколи Синявського Бережанам надано магдебурзьке право.

26 березня 2003 року – в м.Тернопіль помер український журналіст, громадський діяч Микола Лівінський. Працював кореспондентом Тернопільського радіо, редактором тернопільської районної газети, генеральним директором Тернопільської обласної телерадіокомпанії (1988—1991). У 1991- 2003рр. - голова Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів України.

26 березня 2006 року - відбулися вибори до Тернопільської обласної ради.  Це були перші вибори до обласної ради, що проводилися за пропорційною виборчою системою. Результати виборів: БЮТ - 34.49%, «Наша Україна» - 31.27%, Український народний блок Костенка і Плюща - 8.65%,  СПУ - 3.30% голосів виборців

26 березня 2009 року - на засіданні Тернопільської обласної ради таємним голосуванням головою Тернопільської обласної ради було обрано депутата Тернопільської обласної ради від Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олексія Кайду. Першим заступником було обрано Сергія Тарашевського («Єдиний центр»), а заступником — Олега Боберського (Українська народна партія).

У цей день, 26 березня, всі охочі можуть висловити підтримку людям, які живуть з діагнозом «епілепсія». Адже саме сьогодні – День хворих на епілепсію (Фіолетовий день).

Сьогодні, 26 березня, відзначають День Національної гвардії України.

Національна гвардія України (до 2015 Внутрішні війська МВС) - це військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України і здійснює захист інтересів громадян та держави від незаконних посягань. Саме добровольці Національної гвардії першими зупинили ворога на сході України в 2014 році.

Два рази на рік стрілки годинників переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. В останню неділю березня – на годину вперед, а в останню неділю жовтня – на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного. 20 вересня 2011 за постанову про зміну порядку обліку часу в Україні проголосували 266 народних депутатів, таким чином Верховна рада України постановила встановити з 27 березня 2011 року на території Україні час другого часового поясу з додаванням однієї години, скасувавши цим перехід на зимовий час в жовтні 2011 року, відповідно і наступний за цим перехід на літній час.

18 жовтня 2011 Верховна Рада Україна передумала і прийняла постанову «Про визнання такої, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України« Про зміну порядку обчислення часу на території України», за це рішення проголосували 295 народних депутатів з 349 зареєстрованих в цей день у сесійній залі. Новою постановою визнається, що постанова від 20 вересня 2011 втратила чинність, також запропоновано уряду протягом одного місяця з дня набрання чинності нової постанови внести на розгляд Верховної Ради проект закону про порядок обчислення часу на території України. З цього випливає, що перехід на літній час в Україні відбудеться в звичайному режимі.

В 2017 році Перехід на літній час припадає на 26 березня.

Іменини сьогодні святкують Олександр, Христина, Фелікс, Лариса.

Вибір читачів за тиждень

Відео