/ //10 травня в історії Тернопільщини

21 Лютого 2018, Середа

«Ріка любові» отця Василя – книга проповідей, роздумів і наук

Як не потрапити у халепу та довести все до кінця

20 Лютого 2018, Вівторок

Весь день у Тернополі сніжитиме

За дороги Тернопільщини візьмуться турки?

Тернополяни думають, що події Майдану можуть повторитися (відео)

Пам’ятаймо: у Небесній Сотні – шестеро з Тернопільщини

Тернополяни розповіли про «чорні дні» 2014-го

Тернополянин на Олімпіаді потрапив в десятку

Тернополянка постраждала від «мобільного» шахрайства

Тернопільська “Красуня дня”

Тернополяни зможуть познайомитись із науковими винаходами через загадкові квести

Молодіжним ГО Тернопільщини потрібно понад мільйон, а передбачили лише 220 тисяч гривень

Тернопільські легкоатлети привезли із Києва колекцію кубків

Ефективність сервісу «Відкрите місто» можуть оцінити тернополяни

Байковецька ОТГ матиме вуличні тренажери (фотофакт)

У Тернополі змагатимуться за “Кубок Шухевича”

Село на Тернопільщині сьогодні згадує, як тут на руках несли славетного земляка

Діти з Тернопільщини вперше у 2018 році виїхали оздоровитись

На Тернопільщині в ДТП загинув водій легківки (фото)

У Тернополі півроку навчатимуть соціальному підприємництву

Тернопільські артилеристи здобули бронзу на чемпіонаті з армреслінгу (фото)

Українського Гомера сьогодні згадують у Кременці

Старшокласник розшукав невідомі факти про підпільну друкарню ОУН на Тернопільщині

Фотофакт Це цікаво
Поблизу Шумська з’явився креативний брендовий напис (фотофакт)

Тернополянам про ранкову молитву нагадують в Instagram (відео)

На вірність українському народу присягнули молоді офіцери поліції Тернопільщини (фото)

Тернополяни мають шанс зазирнути за лаштунки фестивалю «Файне Місто»

Вже відомо, куди за рік лісівники Тернопільщини поділи майже 16 млн грн

Через кременецького олімпійця Міністр влаштує «серйозний розбір польотів»

В Тернополі покажуть «Провини наші»

Куди зникли реліквії синагоги у Підгайцях? (фото)

Тернопільський суддя хоче потрапити до Ради Суддів

Унікальний атлас лікарських рослин презентували на Тернопільщині

У Тернополі шукають музикантів для відомого конкурсу

Мільйон на двох – сума застави для підозрюваних у торгівлі людьми

Громада приміського села з Тернопільщини ще вагається, чи вступати їй в ОТГ

Китайцям дадуть 100 га для будівництва сонячної станції за 50 млн євро (Агро-новини)

Крижана небезпека загрожує й збаражанам (фотофакт)

Кременецький олімпієць нагороджував юних українців

Анонс Це цікаво
Тернополяни шукатимуть містику у місті

Тернополянам стало легше одружитись

Тернополянин таки виступить на олімпіаді в Кореї

Більше години гасили вогонь у будинку на Тернопільщині

20 лютого в історії Тернопільщини

Нам так багато чого треба навчитися, аби змінити себе

Священик із Тернопільщини запевняє, що долі не існує

На Бережанщині ледь не згорів будинок

Радянське минуле на Тернопільщині (фото)

19 Лютого 2018, Понеділок

Погода у Тернополі 20 лютого

Незвичайні волонтери з’явились y Тернополі

Тернополяни показали пародію на шоу «Давай одружимось»

Тернополян попереджають про шахраїв

журналістка, літераторка, художниця, член НСЖУ, учасниця колективних виставок Олеся Гудима (1980, м. Тернопіль);

лісівник, науковець, громадський діяч, кандидат сільськогосподарських наук, учасник і співорганізатор наукових експедицій, автор більше 100 наукових праць Ігор Олійник (1941, с. Нище Зборівського району);

Борщівський міський голова Роман Сельський (1968, м. Борщів).

учасник національно-визвольних змагань, член ОУН, працівник музею Визвольної боротьби імені С. Бандери у Ноттінґемі Олександр Сорока (1911, с. Теляче, нині Мирне Підгаєцького району – 05. 01. 2007, м. Ноттінґем, Велика Британія);

український військовик, боєць 8-ої окремої роти Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Віктор Стефанович (позивний — «Вік», 1987, м. Тернопіль — 15 червня 2015, поблизу с. Широкине Волноваського району Донецької області). «Почесний громадянин міста Тернополя» (2015) — за особисту мужність і високий професіоналізм, який виявлений у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Стефанович Віктор Володимирович.jpg

диригент, літератор, викладач музики, автор збірки музичних творів «Пісенний розмай» Михайло Чайка (1947, с. Містковичі Самбірського району Львівської області – 07. 12. 2008, с. Великі Гаї Тернопільського району).

Цей день в історії Тернопілля:

10 травня 1766 року – у Варшаві король Станіслав Авґуст Понятовський підтвердив привілей дідича міста Ялівець Станіслава Понятовського та його сина Казімежа, яким регламентувались права та обов’язки міщан.

10 травня 1884 року – у Заліщиках відбувся виступ селян проти влади, яка хотіли провести дорогу через землі селян. У місті оголосили стан облоги. Жандарми стріляли у виступаючих. З Чорткова викликали загін піхоти, а з Теребовлі кавалерію.

10 травня 1938 року – у с.Кудринці Борщівського району помер священик, громадсько-освітній діяч, посол Галицького сейму, делегат УНРади  ЗУНР о.Олександр Капустинський.

10 травня 1944 року – організовано Тернопільську обласну Державну інспекцію по карантину рослин.

10 травня 1944 року – УПА знищила обоз німецького жандармського поста Бучача.

10 травня 1945 року – НКВД пред’явило звинувачення в антирадянській агітації греко-католицькому єпископу, уродженцю с.Гадинківці Густинського району Григорію Хомишину. 28 грудня 1945 року о 10 год., після восьми місяців фізичних і моральних тортур, перестало битися його серце.

10 травня 1946 року – НКВД завершило слідство .по справі Патріарха УГКЦ, уродженця с.Заздрість Теребовлянського району Йосифа Сліпого. Вирок військового трибуналу за закритими дверима – 8 років Сиблагу.

10 травня 1953 року – помер український педагог, уродженець с.Вербиця Шумського району Василь Ратич. Після участі у визвольній боротьбі в рядах Українських Січових Стрільців та після закінчення Першої світової війни був професором гімназії в Рогатині та інспектором шкільництва на Рогатинщині. Під час Другої світової війни разом із дружиною та молодшими дітьми емігрував до США.

10 травня 1946 року – тяжко поранений в Озерній бойовик СБ ОУН Михайло Любачівський «Кармелюк».

10 травня 1994 року – помер український громадський діяч діаспори, уродженець с.Рибники, Бережанського району Михайло Юзенів. Під час 2-ої світової війни переїхав до Німеччини, де студіював економіку в УВУ; діяльний у Пласті, співзасновник СУМ. Голова товариств «Самопоміч» та «Бережанська Земля», допомагав збирати матеріали для 2-го тому книги «Бережанська Земля».

10 травня   1994  року –  за участю творчих колективів Івано-Франківської, Чернівецької і Тернопільської областей проведено Міжрегіональний фестиваль “Дністрові зорі”.

Весак, день повного місяця в травні місяці, є найбільш священним днем для мільйонів буддистів в усьому світі.

Саме в день Весак два з половиною тисячоліття тому в 623 році до нашої ери народився Будда. Також в цей же день Будда досяг просвітління і в цей же день Будда покинув цей світ на 80-му році життя.

Міжнародне визнання дня Весак Генеральною Асамблеєю в резолюції 54/115 від 8 лютого 2000 року означає визнання внеску, який буддизм – одна з найстаріших релігій в світі – вніс на протязі двох з половиною тисячоліть і продовжує вносити в даний час в духовний розвиток людства. Цей день святкується щорічно в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй і в інших її відділеннях в консультації з відповідними відділеннями Організації Об’єднаних Націй і постійними представництвами, які також хотіли б, щоб з ними проконсультувалися з цього питання.

В 2017 році День Весак припадає на 10 травня.

Результат пошуку зображень за запитом "день весак"

Іменини сьогодні святкують Семен, Степан, Стефан.