/ //10 травня в історії Тернопільщини

21 Вересня 2018, П’ятниця

Унікальний музей на Тернопільщині святкує свій день народження

Через масштабний страйк тернополяни не зможуть перетнути кордон

Літні тернополяни потребують вашої допомоги

Анонс Це цікаво
У Тернополі змагатимуться за найшвидше складання кубика Рубіка

Місто на Тернопільщині постало у «Книзі дивностей»

Лісам Тернопільщини завдали шкоди на майже 6 мільйонів гривень

Фотофакт Це цікаво
У Ланівцях на авто приземлився несподіваний гість (фотофакт)

Терміново
У центрі Тернополя обмежать рух

У Бережанах пропонують об’єднати дорожній знак та пішохідний перехід (фотофакт)

Прецедент: Кременець заплатить за дитину, яка відвідує садочок у Тернополі (фото)

Батькам повернуть гроші за групи продовженого дня

На Тернопільщині масово отруїлися люди

Теребовля отримала 13-кілометрову туристичну родзинку (фото, відео)

У супермаркеті на Тернопільщині борошно продають одразу з живою «начинкою» (фото, відео)

У віддалених селах Кременеччини з’явиться інтернет

Яке пиво та з чим пити у вересні?

Тернополяни можуть проголосувати проти всеукраїнських телеканалів

Чоловік лишився грошей після розмови з «працівником банку»

Тернопільську «Козу» чекає потрясіння з Польщі

Діти на Лановеччині мають новий привід для радощів (фотофакт)

Тернополянин спіймав рибу вагою близько 10 кілограм (фотофакт)

Терміново
Чоловіка, якого 3 місяці розшукували за вбивства, затримали у Тернополі (фото)

Тернопільські «зубаті» будинки (фоторепортаж)

2 тони сміття зібрали на Замковій горі у Кременці (фоторепортаж)

Неадекватний водій ледь не збив жінку з дитиною (фото)

Тернополяни не зможуть читати російських книжок

21 вересня в історії Тернопільщини

Відомо, хто не гратиме  у футбольному чемпіонаті області

На Тернопільщині працівники освіти змагались у спортивному туризмі

Для самотніх людей Тернопільщини організували культурний відпочинок

На Тернопільщині слідом за пострілами вибухали міни (відео)

20 Вересня 2018, Четвер

Якщо на Різдво Пресвятої Богородиці сприятлива погода, то й осінь буде теплою

Незвичні зелені жителі з’явилися у Тернополі (фотофакт)

У Тернопіль з’їхались лікарів з усього світу

Жителі Тернопільщини запозичували досвід у Польщі

Один за одним у Тернополі змінюються ліхтарі

На дорогах Тернопільщини – невтішна статистика

Одіозний пам’ятник у Тернополі тріщить, жахаючи пішоходів (фото)

Тернополяни зберуться на «Джамборі»

До тернопільських артилеристів завітали юні гості (фоторепортаж)

Директор з маркетингу тернопільського підприємства поділився секретами успіху

Новий спортивний майданчик відкрили у Тернополі (фоторепортаж)

Зірки «Орла і решки» запропонували глядачам з Тернополя найоригінальніший подарунок на день народження

Ціна на груші знизилась до 12 грн/кг (Агро-новини)

Ще один пандус встановлюють у Тернополі (фотофакт)

Через ранкову ДТП у Тернополі в лікарню загриміли двоє чоловіків

Містянам і гостям розкажуть, хто володів давнім і не дуже Тернополем

Кременець першим на Тернопільщині отримав FM-радіо

Довгобуд у Тернополі стане прихистком для митців

Що тернополянам необхідно знати про осінній призов

Тернопільських поліцейських навчають розпізнавати порушників

журналістка, літераторка, художниця, член НСЖУ, учасниця колективних виставок Олеся Гудима (1980, м. Тернопіль);

лісівник, науковець, громадський діяч, кандидат сільськогосподарських наук, учасник і співорганізатор наукових експедицій, автор більше 100 наукових праць Ігор Олійник (1941, с. Нище Зборівського району);

Борщівський міський голова Роман Сельський (1968, м. Борщів).

учасник національно-визвольних змагань, член ОУН, працівник музею Визвольної боротьби імені С. Бандери у Ноттінґемі Олександр Сорока (1911, с. Теляче, нині Мирне Підгаєцького району – 05. 01. 2007, м. Ноттінґем, Велика Британія);

український військовик, боєць 8-ої окремої роти Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Віктор Стефанович (позивний — «Вік», 1987, м. Тернопіль — 15 червня 2015, поблизу с. Широкине Волноваського району Донецької області). «Почесний громадянин міста Тернополя» (2015) — за особисту мужність і високий професіоналізм, який виявлений у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Стефанович Віктор Володимирович.jpg

диригент, літератор, викладач музики, автор збірки музичних творів «Пісенний розмай» Михайло Чайка (1947, с. Містковичі Самбірського району Львівської області – 07. 12. 2008, с. Великі Гаї Тернопільського району).

Цей день в історії Тернопілля:

10 травня 1766 року – у Варшаві король Станіслав Авґуст Понятовський підтвердив привілей дідича міста Ялівець Станіслава Понятовського та його сина Казімежа, яким регламентувались права та обов’язки міщан.

10 травня 1884 року – у Заліщиках відбувся виступ селян проти влади, яка хотіли провести дорогу через землі селян. У місті оголосили стан облоги. Жандарми стріляли у виступаючих. З Чорткова викликали загін піхоти, а з Теребовлі кавалерію.

10 травня 1938 року – у с.Кудринці Борщівського району помер священик, громадсько-освітній діяч, посол Галицького сейму, делегат УНРади  ЗУНР о.Олександр Капустинський.

10 травня 1944 року – організовано Тернопільську обласну Державну інспекцію по карантину рослин.

10 травня 1944 року – УПА знищила обоз німецького жандармського поста Бучача.

10 травня 1945 року – НКВД пред’явило звинувачення в антирадянській агітації греко-католицькому єпископу, уродженцю с.Гадинківці Густинського району Григорію Хомишину. 28 грудня 1945 року о 10 год., після восьми місяців фізичних і моральних тортур, перестало битися його серце.

10 травня 1946 року – НКВД завершило слідство .по справі Патріарха УГКЦ, уродженця с.Заздрість Теребовлянського району Йосифа Сліпого. Вирок військового трибуналу за закритими дверима – 8 років Сиблагу.

10 травня 1953 року – помер український педагог, уродженець с.Вербиця Шумського району Василь Ратич. Після участі у визвольній боротьбі в рядах Українських Січових Стрільців та після закінчення Першої світової війни був професором гімназії в Рогатині та інспектором шкільництва на Рогатинщині. Під час Другої світової війни разом із дружиною та молодшими дітьми емігрував до США.

10 травня 1946 року – тяжко поранений в Озерній бойовик СБ ОУН Михайло Любачівський «Кармелюк».

10 травня 1994 року – помер український громадський діяч діаспори, уродженець с.Рибники, Бережанського району Михайло Юзенів. Під час 2-ої світової війни переїхав до Німеччини, де студіював економіку в УВУ; діяльний у Пласті, співзасновник СУМ. Голова товариств «Самопоміч» та «Бережанська Земля», допомагав збирати матеріали для 2-го тому книги «Бережанська Земля».

10 травня   1994  року –  за участю творчих колективів Івано-Франківської, Чернівецької і Тернопільської областей проведено Міжрегіональний фестиваль “Дністрові зорі”.

Весак, день повного місяця в травні місяці, є найбільш священним днем для мільйонів буддистів в усьому світі.

Саме в день Весак два з половиною тисячоліття тому в 623 році до нашої ери народився Будда. Також в цей же день Будда досяг просвітління і в цей же день Будда покинув цей світ на 80-му році життя.

Міжнародне визнання дня Весак Генеральною Асамблеєю в резолюції 54/115 від 8 лютого 2000 року означає визнання внеску, який буддизм – одна з найстаріших релігій в світі – вніс на протязі двох з половиною тисячоліть і продовжує вносити в даний час в духовний розвиток людства. Цей день святкується щорічно в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй і в інших її відділеннях в консультації з відповідними відділеннями Організації Об’єднаних Націй і постійними представництвами, які також хотіли б, щоб з ними проконсультувалися з цього питання.

В 2017 році День Весак припадає на 10 травня.

Результат пошуку зображень за запитом "день весак"

Іменини сьогодні святкують Семен, Степан, Стефан.