/ //10 травня в історії Тернопільщини

22 Червня 2018, П’ятниця

Туалет за 650 тисяч гривень: чим дивуватимуть жителів Тернопільщини?

Любителі скейтів у Тернополі можуть кататись просто на траві (відео)

У місті на Тернопільщині молилися у колишній тюрмі (фоторепортаж)

Депутати перетворюють Тернопіль на торговище з буд

У нового керівника Держгеокадастру на Тернопільщині – майже півгектара землі, дві автівки і великий дім (фото)

Очільниця міністерства охорони здоров’я порадила тернополянам, як правильно харчуватися

Тернопільська  «Красуня дня»

Що робити тернополянам з нерозмитненими автомобілями

Як розважатиметься Тернопіль на вихідних

Одразу три райони Тернопільщини потерпають від однієї біди

Нігерійця, який влаштував у Тернополі масштабну аварію, депортують

Як у Тернополі 77 років тому німецькі літаки перервали футбольний матч

Петицію тернополянина підтримали з рекордною швидкістю

Тернополян кличуть на спільну суботню пробіжку

Вирощування грибів «у пляшці» стане початком стійкого виробництва (Агро-новини)

У Тернопільському ставі виявили кишкову паличку

Пілота-романтика з Тернопільщини судитимуть (фото)

Скільки студентів у Тернополі зможуть навчатись безкоштовно? (інфографіка)

Тернополянам на замітку, щоб не поцілувати двері у свята і вихідні

Тернопільські високопосадовці обмінюються досвідом у сфері місцевого економічного розвитку

За мотивами американських фільмів: як у Тернополі викрадене авто шукали (відео)

У центрі Тернополя ремонтують ще один заклад? (фотофакт)

У Тернополі горів автомобіль місцевого політика

Канада порадить суддям та журналістам з Тернопільщини як їм співпрацювати

Тернополяни вже їздять маршрутом №18 по-сучасному (фото)

Тернопільські випускники повинні розраховувати свої бали самостійно?

У частини тернополян скоро не буде води

У Тернополі «застиг» тролейбус (фотофакт)

Тернопільські військові удосконалюють свої навички (фото)

Автомобіль надто безпечного тернополянина знайшли за 60 км від місця крадіжки

Відео Фоторепортаж
Вчора у Тернополі було гучно (фото, відео)

У Тернополі виступить Mustelide

На Тернопільщині назріває черговий скандал: водій відмовився везти бійців

Життя лікаря – це здобуття нових знань, досвіду. Це – сенс життя та покликання допомагати іншим (фото)

Тернополяни зможуть зручніше літати в Барселону

Спробував та не вийшло: крадіжка по-тернопільськи

Діти загиблих воїнів АТО отримають безкоштовний відпочинок в Європі

Тернопільські футболісти знову в грі

Тернополян наблизили до НАТО?

У Тернополі виступить гурт «Dzidzio»

Просто посеред дороги з наркотиками: копи затримали неадекватного тернополянина

22 червня в історії Тернопільщини

Жителі області мають куди звертатися за правовою допомогою

Оприлюднені кращі бомбардири вищої ліги (таблиця)

На Тернопільщині ліквідували загорання господарської будівлі

Відомі кращі бомбардири першої ліги (таблиці)

21 Червня 2018, Четвер

Якщо сонце світить вдень ніби через оболонку – потрібно незабаром чекати на дощ

Тернополяни просили відповісти за побиття людей на мітингу у Києві (фото, відео)

Тернополянка розповіла про три принципи йоги

Відео Фоторепортаж
Рідні загиблих тернопільських бійців вдруге поховали своїх близьких (фото, відео)

Музиканти-волонтери збирали гроші на благо армії (фото, відео)

На «Канаді» трапилася аварія (фото)

журналістка, літераторка, художниця, член НСЖУ, учасниця колективних виставок Олеся Гудима (1980, м. Тернопіль);

лісівник, науковець, громадський діяч, кандидат сільськогосподарських наук, учасник і співорганізатор наукових експедицій, автор більше 100 наукових праць Ігор Олійник (1941, с. Нище Зборівського району);

Борщівський міський голова Роман Сельський (1968, м. Борщів).

учасник національно-визвольних змагань, член ОУН, працівник музею Визвольної боротьби імені С. Бандери у Ноттінґемі Олександр Сорока (1911, с. Теляче, нині Мирне Підгаєцького району – 05. 01. 2007, м. Ноттінґем, Велика Британія);

український військовик, боєць 8-ої окремої роти Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Віктор Стефанович (позивний — «Вік», 1987, м. Тернопіль — 15 червня 2015, поблизу с. Широкине Волноваського району Донецької області). «Почесний громадянин міста Тернополя» (2015) — за особисту мужність і високий професіоналізм, який виявлений у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Стефанович Віктор Володимирович.jpg

диригент, літератор, викладач музики, автор збірки музичних творів «Пісенний розмай» Михайло Чайка (1947, с. Містковичі Самбірського району Львівської області – 07. 12. 2008, с. Великі Гаї Тернопільського району).

Цей день в історії Тернопілля:

10 травня 1766 року – у Варшаві король Станіслав Авґуст Понятовський підтвердив привілей дідича міста Ялівець Станіслава Понятовського та його сина Казімежа, яким регламентувались права та обов’язки міщан.

10 травня 1884 року – у Заліщиках відбувся виступ селян проти влади, яка хотіли провести дорогу через землі селян. У місті оголосили стан облоги. Жандарми стріляли у виступаючих. З Чорткова викликали загін піхоти, а з Теребовлі кавалерію.

10 травня 1938 року – у с.Кудринці Борщівського району помер священик, громадсько-освітній діяч, посол Галицького сейму, делегат УНРади  ЗУНР о.Олександр Капустинський.

10 травня 1944 року – організовано Тернопільську обласну Державну інспекцію по карантину рослин.

10 травня 1944 року – УПА знищила обоз німецького жандармського поста Бучача.

10 травня 1945 року – НКВД пред’явило звинувачення в антирадянській агітації греко-католицькому єпископу, уродженцю с.Гадинківці Густинського району Григорію Хомишину. 28 грудня 1945 року о 10 год., після восьми місяців фізичних і моральних тортур, перестало битися його серце.

10 травня 1946 року – НКВД завершило слідство .по справі Патріарха УГКЦ, уродженця с.Заздрість Теребовлянського району Йосифа Сліпого. Вирок військового трибуналу за закритими дверима – 8 років Сиблагу.

10 травня 1953 року – помер український педагог, уродженець с.Вербиця Шумського району Василь Ратич. Після участі у визвольній боротьбі в рядах Українських Січових Стрільців та після закінчення Першої світової війни був професором гімназії в Рогатині та інспектором шкільництва на Рогатинщині. Під час Другої світової війни разом із дружиною та молодшими дітьми емігрував до США.

10 травня 1946 року – тяжко поранений в Озерній бойовик СБ ОУН Михайло Любачівський «Кармелюк».

10 травня 1994 року – помер український громадський діяч діаспори, уродженець с.Рибники, Бережанського району Михайло Юзенів. Під час 2-ої світової війни переїхав до Німеччини, де студіював економіку в УВУ; діяльний у Пласті, співзасновник СУМ. Голова товариств «Самопоміч» та «Бережанська Земля», допомагав збирати матеріали для 2-го тому книги «Бережанська Земля».

10 травня   1994  року –  за участю творчих колективів Івано-Франківської, Чернівецької і Тернопільської областей проведено Міжрегіональний фестиваль “Дністрові зорі”.

Весак, день повного місяця в травні місяці, є найбільш священним днем для мільйонів буддистів в усьому світі.

Саме в день Весак два з половиною тисячоліття тому в 623 році до нашої ери народився Будда. Також в цей же день Будда досяг просвітління і в цей же день Будда покинув цей світ на 80-му році життя.

Міжнародне визнання дня Весак Генеральною Асамблеєю в резолюції 54/115 від 8 лютого 2000 року означає визнання внеску, який буддизм – одна з найстаріших релігій в світі – вніс на протязі двох з половиною тисячоліть і продовжує вносити в даний час в духовний розвиток людства. Цей день святкується щорічно в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй і в інших її відділеннях в консультації з відповідними відділеннями Організації Об’єднаних Націй і постійними представництвами, які також хотіли б, щоб з ними проконсультувалися з цього питання.

В 2017 році День Весак припадає на 10 травня.

Результат пошуку зображень за запитом "день весак"

Іменини сьогодні святкують Семен, Степан, Стефан.