Орест Сарматський

Де вівці поїли кукурудзи на 600 тис грн ? (Агро-новини)

чер29

Керівник фермерського господарства «Дружба» Сергій Тульчинський, який мешкає у с. Павлівка Перша Тальнівського району, що на Черкащині, хоче стягнути 600 тис. грн із місцевого жителя Еляза Мірзояна.

За словами власника, вівці Еляза Мірзояна знищили посіви кукурудзи. Господар овець не заперечує провину, але з сумою збитків теж не погоджується, повідомляє Дзвін.

«Мірзоян кілька років тримає вівці в ліску біля Чеснополя. Ніколи ніяких ексцесів не траплялося. А це минулого тижня вони залізли в поле до Тульчинського, потолочили й зжерли кукурудзу. Бог його знає, що там трапилося. Чи то пастух заснув, чи огорожу зламали. Мірзоян не погоджується із сумою збитків. Сьогодні туди виїздили фахівці з приборами. Міряли площу. Днями відбудеться засідання комісії при адміністрації. Вона визначить суму збитків і рекомендуватиме винуватцю покрити їх. Якщо сторони не дійдуть згоди, тоді їхню суперечку вирішить суд», — розповідає начальник управління агропромислового розвитку Тальнівської РДА Віталій Захарчук.

2902
2902

Вівцевод каже, що Сергій Тульчинський хоче списати на його овець свої прорахунки.

«Все дуже просто: У Сергія Тульчинського на тому місці погано зійшла кукурудза. Із 75 зернин на 14 м заледве зійшло 24-25. Решта так і сидить у землі. Зерно було некаліброване. Одне кругле, одне плоске, одне просто нікудишнє. Я сам займався продажом насіння й добре на цьому розуміюся. Сьогодні була комісія із району. Походили, подивилися. Зерно сидить у землі. Це як розуміти? Мій баран узяв пожував його, виплюнув і назад у землю закопав? Ось приїдьте й подивіться. Я не кажу, що моїх баранів там не було. Були. Ми дивилися ту кукурудзу, яка зійшла. Там стебло не згризене, а надкушений боковий листочок. Досвідчені агрономи знають, що нижнє листя навмисне відривають, аби культура краще росла. Тут стебло ціле. Не можуть 80 баранів за годину знищити 40 га кукурудзи. Я погоджуюся на незалежну експертизу з Києва. Якщо ж місцева влада і створена ними комісія вирішить підіграти Тульчинському, подам на них до суду», — заявив Еляз Мірзоян.

Агроном Володимир Тарасенко вважає, що вівці Еляза Мірзояна не встигли б знищити таку кількість кукурудзи.

«Взагалі-то 80 вівцям треба від кількох годин до доби аби знищити кукурудзу висотою 10-20 см. Цього року вона саме така. Якби була більше метра, то знадобилося б 3-4 дні», — зазначив Володимир Тарасенко.

За його словами, збитки можна порахувати по стеблах, які залишилися.

Україна — в ТОП-10 експортерів агропродукції

Україна входить у десятку світових експортерів широкої номенклатури сировинної продукції агросектору.

Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, говориться у повідомленні на урядовому порталі.

«Україна — потужна аграрна країна, агросектор — це понад 12% нашого ВВП, кожен шостий українець працює на агропідприємствах. Ми є лідерами по багатьом культурам: соняшникова олія, пшениця, кукурудза, м'ясо птиці. По багатьом позиціям ми в десятці світових лідерів», — підкреслив Гройсман.

2901
2901

За його словами, на часі — відновлення українського фермерства й середнього підприємництва, яке забезпечить розвиток переробки, створення доданої вартості всередині країни та формування нових робочих місць в сільській місцевості.

Додаток для смартфону допоможе спрогнозувати урожайність картоплі

У рамках проекту зі створення точного землеробства в Англії розробили додаток до смартфона «PotatoSize». Цей додаток дозволяє прогнозувати очікуваний урожай картоплі та його вартість. У створенні цього додатку брали участь Центр сільськогосподарської інформації Агріметрікс і Національний інститут сільськогосподарської ботаніки (NIAB), повідомляє АПК-Інформ: овочі & фрукти.

За словами авторів додатку, він звільнить виробників від необхідності періодичного проведення трудомістких контрольних копок та просіювання бульб картоплі та їх підрахунком.

Тепер об’єм урожаю картоплі можна визначити за допомогою автоматичного аналізу зображень рослин картоплі.

2903
2903

У програму вводяться дані про дату посадки картоплі та її сходи, а також фото верхівки рослин, зроблені за допомогою смартфону. На основі цих даних програма розраховує, що відбувається у ґрунті. За допомогою цієї інформації, агроном може точніше визначити момент прибирання бадилля картоплі з врахуванням вимог ринку.

Додаток надає швидкий та легкий доступ до статистичної інформації, включаючи масу бульб, очікуваний результат врожаю (т/га) та графік розподілу врожаю за калібром, тобто саме те, що потрібно виробникам.

Вибір читачів за тиждень

Відео