Орест Сарматський

Куди поїде 10 тис українських овець? (Агро-новини)

вер10

Покупці із Туреччини планують закупити 10 тис. голів овець романівської породи для розведення на території Туреччини. Постачати тварин буде Херсонська область.

Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода на своїй сторінці у Facebook.

Крім того, планується співпраця з обміну досвідом в цій галузі між херсонськими та турецькими виробниками.

Підприємець Садіяр Мамедов, власник одного з найбільших вівчарських господарств на території області, зараз готує першу партію для поставки в Туреччину.

1001
1001

За словами Олександра Паливоди, найближчим часом підприємець має намір залучити до співпраці інших вівчарів з усієї України. Спільними зусиллями можна буде сформувати партію та виконати умови контракту протягом кількох місяців.

«Залучення таких закордонних контрактів, безумовно підтримає цей напрямок за рахунок вливання валютних коштів у цю галузь», - зазначив Олександр Паливода.

Держава у 2018 р. підтримуватиме тваринників і садівників

Уряд завершує розробку програми підтримки фермерства і закладає в проект державного бюджету на 2018 рік, де обсяг фінансування газулі становить майже 1 млрд грн.

Основними напрямками підтримки називають тваринництво й садівництво.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю для AgroPolit.com розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

 «Основні акценти — на розвитку тваринництва та переробці продукції у невеликих обсягах, зокрема, на кооперативних засадах. Ми вирішили профінансувати саме цей напрямок, бо його потенціал розкритий частково: 90% фермерських господарств зорієнтовані на рослинництво і лише 1,8% — на тваринництво», — розповіла Олена Ковальова.

За її словами профінансувати тваринництво мають у декілька етапів.

1002
1002

По-перше, частина коштів піде на підтримку зростання поголів’я худоби, закупівлю молодняку великої рогатої худоби та дрібної рогатої худоби.

По-друге, інвестуємо кошти в будівництво тваринницьких ферм. Декілька років тому існували подібні програми, вони були досить ефективними. Певна заборгованість у фермерів була, але лише через відсутність інвестиційного капіталу.

По-третє, вперше значна частина коштів піде на придбання переробного обладнання — часткову компенсацію його вартості. Передбачаємо, що для фермерських господарств відсоток компенсації може становити близько 30%.

«У пріоритеті держпідтримки на 2018 р. буде садівництво. Хочемо виділити кошти на холодильне обладнання та профінансувати нові галузеві проекти», — сказала заступник міністра.

Перший фестиваль часнику провели на Хмельниччині

У с. Песець на Хмельниччині перший в Україні фестиваль часнику зібрав сотні товаровиробників цієї культури, селекціонерів, як вітчизняних, так і закордонних — з Франції та Чехії, новачків часникового бізнесу і тих, хто вже має досвід вирощування цього овоча, повідомляють «Є» та Хмельницька ОДА.

Організатори фестивалю — Спілка виробників часнику в Україні — обіцяють зробити фестиваль щорічним та організовувати ярмарки подільського часнику.

Кращі виробники часнику обмінювались інформацією щодо технології вирощування, підвищення рівня захисту рослин, селекції, особливостей збуту продукції, презентували різноманітність сортів тощо.

Також учасникам було представлено виставку сучасної техніки для вирощування часнику.

«Часниківництво — наука непроста. Щоб залучити більше українців до професійного промислового вирощування цієї культури, показати проблеми та успіхи цієї галузі, ми організували уже п’яту конференцію та Фестиваль часнику. Чому обрали Песець? Саме тут розташоване центральне підприємство по насінництву в Україні, котре вирощує насіннєвий часник. Тим часом промислове вирощування часнику на Хмельниччині — лише починається. Маємо поки перші спроби», — зізнається організатор фестивалю, голова Спілки виробників часнику України Володимир Власенко.

1003
1003

Організатори фестивалю запевняють, що об’єднуючись довкола однієї справи, мають на меті наповнити вітчизняний ринок українським часником та вийти на європейські ринки. Запевняють, що українці мають споживати часник, вирощений вдома.

Начальник відділу рослинництва департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України Сергій Танцюра відзначив, що Хмельницька область цьогоріч зайняла перше місце по урожайності часнику і дуже символічно, що такий захід проводиться саме в цьому регіоні.

Вибір читачів за тиждень

Відео