Орест Сарматський

Дістали: чоловік продає ферму через нашестя прибульців (фото) (Агро-новини)

l07

Фермер з Арізони у США продає своє ранчо за 5 мільйонів доларів, адже його змучили натовпи інопланетян, які виходять з порталу біля його будинку, пише “Агро-Центр”. Фермер в деталях розповів, як боровся з ними і навіть вбив кілька десятків прибульців своїм самурайським мечем.

Назва ранчо – “Зірковий пил”. 58-річний фермер Джон Едмондс вважає, що привабив інопланетян саме цією назвою. Ферма має 4 гектари, тут є басейн і будиночок для гостей – все у ідеальному стані. Зараз господар хоче продати усе це, адже останні 20 років через його ранчо проходять інопланетяни. На задньому дворі будинку знаходиться портал – звідти прибульці виходять кожні 72 дні. І все б нічого, аби вони не вирішили проводити медичні експерименти та втручатися в життя фермера. Так, за його словами, інопланетяни викрадали його задля медичних дослідів, а його дружину майже викрали – за допомогою левітації транспортували з будинку.

За двадцять років фермеру вдалося вбити 19 прибульців. Річ у тім, що їм треба відрубати голову разом з антенами – а це нелегко зробити навіть найгострішим ножем. Якщо не відрубати антени, інопланетяни одразу ж виходять на зв’язок зі своїми колегами. Джон залишився на фермі попри аномальні явища лише через впертість, проте зараз його терпінню настав кінець.

0701
0701

Звісно ж, швидше за все – історія фермера – непоганий маркетинговий хід (хоча він дійсно вважає себе жертвою інопланетян). Так, багато покупців приходять на його ферму з цікавістю, але багатьох такі історії лякають не на жарт. Фермер показує навіть шрами від сутичок з прибульцями. Хоча, за його словами, тіла інопланетян зникають одразу ж після того, як їм відрубати голову.

Атовець на Львівщині зайнявся фермерством (ФОТО)

Днями відбулась зустріч голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з ветеранами АТО з сільської місцевості області, де йшлося про їх підтримку з боку держави в започаткуванні власної справи. Зокрема, один з колишніх оборонців України від російського агресора Микола Стецьків розповів про особистий досвід відкриття та провадження свого агробізнесу.

Микола Олексійович Стецьків – учасник АТО. Батько п’яти дітей. Нині займається культивуванням полуниці на відкритому ґрунті площею 0,8 га. Зазначимо, що 8 ділянок по 0,1 га він взяв у оренду в інших побратимів – учасників АТО. Також заарендував 150 м кв. тепличних площ в селі Раковець Пустомитівського району. Відтак зареєстрував ФГ “Файна Бері”. Згодом отримав пільговий кредит на суму 100 тис. грн. посередництвом Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівщини на 2016-2020 роки. На сьогодні він має структуроване фермерське господарство по вирощуванню полуниць, точніше суниці садової. Зупинився на цьому сорті тому, що він невибагливий до погодних умов, стійкий до хвороб, транспортабельний і до того ж довго зберігається.

“До того, як зайнятись цивілізованим фермерством, хоч якоїсь аграрної освіти я не мав, адже за довоєнним фахом є правником, – розповідає Микола. – Отож кошти, які отримав від центру зайнятості та від департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА в якості фіндопомоги на початках почав освоювати неправильно. Та й власні підприємницькі амбіції зашкалювали. У мене було жодних знайомих в аграрній сфері, і всі родичі та друзі відмовляли мене від цього. Єдиною людиною, хто, не вагаючись, мене підтримала була рідна дружина”.

 

0702
0702

Але згодом справа у фермера-неофіта налагодилась, особливо після закінчення бізнес-курсів, призначених для демобілізованих військовослужбовців. І тепер він виходить вже на тонні врожаї. Сьогодні у планах – вирощування суниці для алергіків.

Мається на увазі білий сорт цієї цілющої ягоди, який не містить червоного білка. Окрім того мріє Микола й про відкриття напрямку агротуризму. Суть ідеї полягає в тому, аби мінімізувати дотик до врожаю посередницько-перекупницьких рук, коли  самі споживачі приїздитимуть на спеціальну для того відведену демонстраційну ділянку по свіжі ягоди та збиратимуть їх власноруч.

Рис «зарядили» геном кукурудзи, щоб підняти врожайність на 50%

Вчені, які працюють над Проектом «Рис C4» під егідою університету Оксфорду, завдяки включенню в рис лише одного гена кукурудзи наблизились до вдосконалення процесу фотосинтезу в рисі і збільшення врожайності до рівня більш продуктивних культур.

Рис використовує C3 шлях фотосинтезу, який в гарячому сухому кліматі набагато менш ефективний, ніж шлях C4, який використовується іншими рослинами, такими як кукурудза та сорго. Вчені вирішили, що, якщо рис можна було б «переключити» на використання фотосинтезу типу C4, його продуктивність зросла б на 50%, говориться на сайті Оксфордського університету.

0703
0703

Дослідники показали як вони зробили перший крок у цьому напрямку шляхом введення в рис гену кукурудзи, відомого як GOLDEN2-LIKE. Такий підхід дозволив збільшити об’єм функціональних хлоропластів та мітохондрій у клітинах, що оточують листові жилки.

«У цьому дослідженні включення в рис одного гену здійснили з метою відтворення першого кроку на шляху еволюції від фотосинтезу типу C3 до C4. Це дійсно обнадійливий результат, і завдання тепер полягає в тому, щоб, виходячи з цього досягнення, знаходити потрібні гени і робити подальші кроки в цьому напрямку», - розказала професор з розвитку рослин на кафедрі рослинних наук в університеті Оксфорду та головний дослідник на цій фазі проекту Джейн Ленгдейл.

Вибір читачів за тиждень

Відео