Орест Сарматський

Рентабельність виробництва цукрових буряків зменшилась удвічі (Агро-новини)

0201 (Copy)

Рівень рентабельності фабричних цукрових буряків у сільськогосподарських підприємствах України у 2017 році зменшився вдвічі проти показників 2016 року і склав 12,4%  Про це заявив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи оприлюднені нещодавно Державною службою статистики України дані щодо рівня рентабельності виробництва сільськогосподарської продукції в сільськогосподарських підприємствах.

Про це повідомляє сайт інституту.

Нагадаємо, що парламент відмовився скасувати держрегулювання цін на цукор.

За його словами, торік рівень рентабельності виробництва цукрових буряків став найнижчим за останні чотири роки. Тоді як у 2009 та 2011 роках він був утричі вищим – 37%.

При цьому у Чернігівській області рентабельність цукрових буряків сягнула торік рекордного рівня у 64,1%. Водночас у Житомирській, Київській, Миколаївській, Рівненській та Харківській областях виробництво цієї сільськогосподарської культури було збитковим.

–  Суттєве зменшення рівня рентабельності виробництва цукрових буряків негативно впливатиме на і без того невисоку зацікавленість сільгосппідприємств у їх вирощуванні, – підсумував Юрій Лупенко.

Експорт ягід у Євросоюз зріс на 59%

За перші шість місяців 2018 року країна експортувала плодово-ягідної продукції на суму $100 млн, що на 59% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Про це пише журнал «Новое время». Нагадаємо, що Україна – у світовому ТОПі виробників малини.

0202 (Copy)
0202 (Copy)

Повідомляється, що українські фермери в рази збільшили експорт вирощених ними свіжих і заморожених ягід на зовнішні ринки. Їхній ключовий партнер – Європа, де особливо популярні лохина, малина, чорниця і журавлина. Основними продуктами в товарній структурі експорту залишаються волоські горіхи ($64 млн), заморожені ягоди ($23 млн), яблука та груші ($8 млн). 60% українського експорту йде до країн Євросоюзу.

– Українські ягоди стали конкурентними в ціні. І якщо в 2012-2013 роках країна в основному імпортувала заморожену ягоду (для переробки), то тепер бурхливо розвивається експорт, який вже переріс імпорт за обсягами постачання. Водночас зростає і внутрішнє споживання, – розповіла Ірина Кухтіна, президент «Ukrainian Berries Association».

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео