Сьогодні, 16 листопада, День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Тернопільські журналісти розповіли про напрями своєї професії, її курйози, власні навички та захоплення.
Мирослава Муквич, ведуча програми «Файний ранок» на телеканалі «ТТБ»:
Телеведучою я стала через свою любов до справедливості. Наразі веду розважальну програму, але в майбутньому прагну бути корисною своїй аудиторії, розкриваючи певні соціальні проблеми, що турбують українців.
Курйозні випадки в прямих ефірах – це особливий кайф. Тут їх в мене було чимало. Пригадую, був ефір, на який спізнився мій співведучий, і півгодини ефіру вела я сама. Був такий момент, коли я забула, як вимовляти слова, і просто випала з реальності на 15 секунд. Траплялись такі гості, які переплутали час зйомок і прийшли не на 8.30, а на 20.30.
Словом, лише завдяки прямим ефірам можна отримати справжній досвід і навчитися викручуватись з будь-яких ситуацій.
Василина Богуцька, ведуча на «Ух-радіо»:
Журналістику я обрала через те, що мені завжди подобалось спілкування з людьми. Я завжди мріяла працювати в радіосфері.
Із курйозів я пам’ятаю такий момент, коли після завершення ефіру забула вимкнути мікрофон і мої репліки можна було почути по всій студії.
Я вважаю, що радіоведучий має володіти такими навичками як імпровізація і вміння писати підводки та сценарії. Це найголовніше у моїй сфері.
Тетяна Скиба, журналіст телеканалу «TV-4»:
Чесно кажучи, я ніколи не мріяла бути на екрані. Журналістика, перш за все, зацікавила мене людьми. Саме вони, як би це не звучало, по-справжньому надихають та мотивують у роботі. Буває, і стомлюють, і веселять. Та все ж ти щось отримуєш від цього взамін. А тележурналістику обожнюю за те, що поєдную дві улюблені речі: подорожі та мікрофон.
Курйозів траплялось чимало: бувало, що без карточки для запису йшла на зйомку, і мікрофон забувала включати під час коментаря. Та ще пригадую: одного разу у натовпі тримала мікрофон, поруч стояла жінка. Чомусь вона собі вирішила, якщо заговорити у цей мікрофон, то тебе почують всі. Довго не думаючи жіночка схопила мене за руку і почала, так би мовити, кричати не туди, куди дійсно потрібно. Це запам’яталось. Для мене це робота, яка не залишає мене байдужою.
Віталій Куземко, оператор телеканалу «Тернопіль 1»:
Обрав професію оператора, тому що це цікаво і ти завжди можеш креативити. З курйозів пам’ятаю той момент, коли в -10°C акумулятор від камери, який був повністю заряджений, під час зйомок просто вимикався.
Юлія Нагорна, радіожурналіст на «Мелодія FM»:
Я завжди мріяла робити те, що подобається, а подобається мені розмовляти та декламувати щось перед мікрофоном, тому і відповідно знайшла таку професію, що припала до душі.
Оскільки я працюю не в прямому ефірі – то на щастя, ще поки ніяких курйозних, смішних ситуацій не було, але у майбутній перспективі – це можливо. Головне для журналіста – це бажання навчатися щодня чогось нового, прагнути до самовдосконалення у професійному плані і найголовніше – вміти володіти своїм голосом, адже у моїй професій – це найголовніше.
Ще раз вітаємо усіх тернопільських медіа-мовників із професійним святом і бажаємо їм наснаги у творчій діяльності.
Фото з відкритих джерел
107
Залишити коментар