Віра Олександрович

Тернопільщина: за несплату «патріотичного» внеску загрожують штрафи і пеня

shtraf

За несплату військового збору доведеться відповісти, нагадали тернополянам у Секторі комунікацій Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) у Тернопільській області.

Так, згідно із пп. 1.5 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 ПКУ, зокрема, податковий агент.

- Відповідно до п. 127.1 ст. 127 ПКУ, не нарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету, - пояснюють у податковій. - Ті ж дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Натомість дії, передбачені абзацом 1-м цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє і більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету, уточнили фахівці.

- Крім того, при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховують пеню, - уточнюють у податковій.

Згідно із п. 129.4 ст. 129 ПКУ на суми грошового зобов’язання, визначеного п. п. 129.1.3 п. 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховують пеню за кожен календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

- Також ч. 1-ю ст. 163 прим. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП) встановили: неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, – тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян-суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - наголошують у податковій.

Дії, передбачені ч. 1-ю ст. 163 прим. 4 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року притягали до адміністративного стягнення за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян-суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від 3-х до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Якщо самостійне виправлення помилки щодо нарахованої (сплаченої) суми військового збору призвело до збільшення податкового зобов’язання, до податкового агента застосовують відповідальність у вигляді штрафу і адміністративної відповідальності, - продовжують у податковій.

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховують пеню.

Фото із відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео