Житель Тернопільщини вирощує півкілограмові лимони (фото)

be53d81d1920b67da5f6ed91299650df

Понад 15 сортів лимонів вирощує Олег Тихий з міста Підгайці Тернопільської області.

– Перше кімнатне деревце ми придбали у 2000 році, це був сорт Пондероза, лимон дозріває дев'ять місяців. За той час він вродив на 800 грамів. Відтоді все почалося, – розповідає господар.

У зимовий період – полив раз на тиждень. Кожну рослину підгодовують органічними добривами.

– Влітку більшість деревець тримаю у теплиці, однак коли настають похолодання, опалювати її дуже витратно, а тому десь у листопаді заношу деревця до хати, – розповідає пан Олег.

Чоловік запевняє, що заморські дерева не потребують особливого догляду, головне – вберегти їх від шкідників. Треба лише вчасно поливати й підживлювати. Час від часу промивати крону. Пересаджувати цитруси краще навесні, щороку збільшуючи об’єм горщика, адже за рік рослинка майже всі поживні речовини «витягує». Ґрунт можна купувати й у квітковому магазині, але потрібно брати спеціальний для цитрусових.

– Особливо треба ретельно стежити, щоб на рослинах не завелася щитівка та павутинний кліщ, – зауважує господар, – а її особливо приваблює ароматний запах цитрусових. Для боротьби зі шкідниками ми винайшли спосіб: заливаємо водою часник, настоюємо та кропимо настоєм деревця. Раз у місяць також влаштовуємо для рослин холодний душ. Цікаво, що у всіх наших приятелів, котрим ми подарували щепи лимона, жодного разу не завелися шкідники, і вони особливо за ними не дивляться. Напевне, через те, що у них по одній рослині, а у нас ціла оранжерея.

388bf0d3f2e652f9fd83dcd2d39c26e3
388bf0d3f2e652f9fd83dcd2d39c26e3

Для підживлення використовують деревний попіл або ж перегній. Влітку готують добриво з кропиви. Для цього заготовляють молоде листя, утрамбовують його в бочці та заливають водою. Коли настій перебродить і потемніє, ним можна підливати і цитрусові, і звичайні вазони, щоб краще росли.

Джерело: TeNews

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео