Тернополяни зможуть курити марихуану законно
Підписати петицію на сайті ВРУ на підтримку легалізації медичного канабісу пропонує в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Чи підтримають тернополяни петицію – невідомо. Тим часом міністр пояснює переваги та необхідність узаконення марихуани.
- Медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині, звісно, з певними застереженнями, нормальна світова практика, – пояснює міністр.
Разом з тим Уляна Супрун каже, що тема використання наркотичних засобів, навіть з медичною метою, часто піддається маніпуляції. Та, попри це, медичний канабіс має безліч доведених лікувальних та паліативних ефектів, і дозволений, наприклад, у 25 штатах США, Австралії, Канаді, його використання давно врегульовано в багатьох європейських країнах.
Міністр наголошує, що використання препаратів допомогло б майже двом мільйонам громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів і пояснює, як це діє на практиці.
- Рослини роду Cannabis містять активні речовини – канабіноїди. Найбільш вивченими є тетрагідроканабінол (ТГК) та канабідіол (КБД). Їхня дія відрізняється: ТГК має виражені психотропні ефекти і збуджує нервову систему, це активна речовина «трави» чорного ринку. КБД майже не має психотропної дії, знеболює, розслабляє і гальмує. В медичному канабісі переважає КБД, – зазначає Уляна Супрун.
Медичний канабіс застосовують в таких випадках: хвороба Альцгеймера, рак, хронічний біль, синдром подразненого кишківника, в тому числі хвороба Крона та виразковий коліт, розсіяний склероз, епілепсія в дорослих і дітей, нудота і блювання внаслідок хіміотерапії. В США медичний канабіс призначають також в разі посттравматичного синдрому і глаукоми.
Проте, міністр попереджає й про побічні ефекти – запаморочення, байдужість, порушення пам’яті та звикання, вплив на серцево-судинні та респіраторні хвороби. Однак, переваг у застосуванні марихуани в медицині безперечно більше.
Фото з відкритих джерел