Орест Сарматський

Названі сорти яблук, які найбільше подорожчали за період зберігання (Агроновини)

0201 (Copy)

Ціни на більшість сортів українського яблука зросли протягом періоду зберігання.

Про це йдеться у повідомленні інформаційного центру «Інфо-Шувар» після аналізу зміни ціни від середини жовтня 2018 року до кінця квітня 2019 року на ринку «Шувар».

«Протягом всього сезону українські фермери постійно намагалися підняти ціни на яблука, але в листопаді та грудні ми спостерігали навіть просідання ціни, тому, не всі вірили в те, що яблуко подорожчає до кінця сезону. Перші ознаки цінового зростання з'явилися тільки в другій половині березня, в квітні ця тенденція стала більш впевненою. Зростання середньої ціни, насамперед, пов'язане із підвищенням попиту на якісне яблуко. На фоні досить великої пропозиції на ринку, знайти дійсно якісне яблуко нелегко, тому, від початку березня ми спостерігаємо збільшення імпорту і, одночасно, зменшення експорту яблука», — розповідає керівник проекту «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман.

За даними «Інфо-Шувар», середнє зростання ціни на найбільш популярні сорти яблука в Україні склало 15%. Найбільше зростання ціни відбулося по сортах Флоріна, Ліголь та Декоста, ці яблука від середини осені на майданчику «Шувару» подорожчали на 25-30%. Ціни на сорти Чемпіон та Муцу піднялися на 10-13%. Вартість сорту Ренет Симиренка протягом зберігання майже не змінилася. «Айдаред» став єдиним сортом, який за період зберігання подешевшав, в жовтні 2018 року ці яблука продавалися на 20% дорожче, ніж сьогодні.

В сусідній Польщі ситуація аналогічна, потягом періоду зберігання ціни на яблука на ринку «Броніше» у Варшаві зросли на 20-25%.

Чого бізнес чекає від Президента: до ТОП-7 увійшли ринок землі та приватизація

0202 (Copy)
0202 (Copy)

Бізнес очікує від обраного Президента України виконання семи першочергових кроків, серед яких земельна реформа і приватизація.

Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.

«Бізнес прагне бачити чіткі пропозиції, конкретні кроки та кандидатури на посади, які зможуть ефективно підтримати трансформаційні процеси в країні, реалізувати важливі зміни, а не косметичні реформи. Зазначені нижче сім кроків, на думку бізнес-спільноти, потрібні одразу, в перші ж місяці роботи», — заявила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко.

Отож, перший крок — подання на посади Генерального прокурора та голови СБУ, міністра закордонних справ та міністра оборони професіоналів з бездоганною репутацію та відсутністю зв'язків з олігархами або ж великим бізнесом.

Другий — презентація плану реформування правоохоронних органів з метою зниження тиску на бізнес та всебічне сприяння виконанню цього плану новопризначеними особами.

Третій — перезапуск Національного агентства з питань запобігання корупції та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, підтримка діяльності НАБУ.

Четвертий — забезпечення макроекономічної стабільності, включаючи підписання меморандуму з МВФ щодо продовження співпраці. Крім того, гарантування незалежності Національного банку та публічна підтримка політики низького дефіциту бюджету.

П'ятий — захист та продовження структурних реформ, проведених у минулі роки, включаючи, але, водночас, не обмежуючись, наступними: реформою публічних закупівель, продовженням автоматичного відшкодування ПДВ та дерегуляції, реформою ДФС, медичною реформою, децентралізацією тощо.

Шостий — всебічне сприяння продовженню структурних реформ, в тому числі шляхом публічної підтримки та ініціації законодавчих змін, починаючи з відкриття ринку землі та проведення прозорої приватизації великих державних підприємств з можливістю застосування британського права.

Сьомий — забезпечення незалежності ринкових регуляторів, починаючи з Антимонопольного комітету та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео