Тернопільщину оминули рекорди у 2019 році

6c2b8763f36c6f22d2205faf68288895e6ad107c_5c7e29ba3d82e

2019 рік минув, тож настав час підбивати підсумки. Аналітичний портал «Слово і діло» проаналізував, чим найбільше відзначилась кожна область України у минулому році. Та у переліку не знайшлося місця для Тернопільщини.  

Фінанси та економіка

Київська область набрала максимальний бал у рейтингу інвестиційної ефективності областей. Також в області побудували рекордну кількість нового житла.

Житомирська область відзначилась минулого року тим, що посіла перше місце у загальному рейтингу щодо формування спроможних ОТГ. 

Івано-Франківська область стала регіоном-лідером з економічної євроінтеграції, набравши 41 бал з 50 можливих. Також у області найбільша середньомісячна зарплата в сільському господарстві (12 тис. 767 грн).

У Луганській області протягом останніх п’яти років провели 203 проєкти, профінансовані ЄІБ та ЄБРР, що є беззаперечним рекордом.

Волинська область уклала найбільшу кількість чинних міжрегіональних угод із країнами ЄС. За даними рейтингу євроінтеграції областей, Волинь загалом уклала 92 угоди. 

Львівська область має найбільшу кількість чинних підприємств з іноземним капіталом з країн ЄС – 1 тис. 657 підприємств. Не дивно, що торік в області збудували найбільшу кількість нежитлових приміщень.

Миколаївська область посіла перше місце за кількістю затверджених місцевих бюджетів на 2020 рік із стовідсотковим результатом. Також, за даними рейтингу євроінтеграції областей, на Миколаївщині зафіксовано найбільший середній приріст експорту товарів до країн ЄС за останні три роки (+27,2%).

Полтавська область посіла перше місце в Україні за кількістю громад, що скористалися механізмом міжмуніципального співробітництва (281 громада). 

Рівненська область стала першою в рейтингу прозорості регіонів, набравши 93% зі 100%.

У Сумській області надали найбільшу кількість «теплих кредитів», які отримали громадяни та ОСББ чи ЖБК у 2014-2019 роках. Загалом протягом п’яти років надали 26 тис. 932 кредитів. Також в області зафіксовано найбільші надходження від рентної плати «Укрнафти» до обласного бюджету (понад 126 млн грн). Нагадаємо, що надходження від рентної плати залежать від обсягу видобутку вуглеводнів у тому чи іншому регіоні.

У Чернівецькій області минулого року був найменший розмір заборгованості з виплати зарплат бюджетникам (0,2 млн грн). Також в області створено 8 інформаційних пунктів ЄС, що є всеукраїнським рекордом.

Харківська область у 2019 році мала найбільший рівень зайнятості населення працездатного віку (майже 74%).

На Донеччині зафіксовано найбільший розмір середньої зарплати, яка в 2019 році становила 11 тис. 952 грн.

101997-1_uk_large
101997-1_uk_large

Будівництво та дороги

У Донецькій області проведено найбільшу кількість проєктів модернізації міської інфраструктури через Державний фонд регіонального розвитку. Протягом останніх п’яти років загалом реалізовано 322 проєкти.

У Хмельницькій області на ремонт доріг використали майже всі виділені кошти Дорожнього фонду (98,4%).

Медицина

Вінницька область у 2019 році посіла перше місце за кількістю підписаних декларацій про медобслуговування (охоплено 83% населення). В області підключили найбільшу кількість медзакладів до системи eHealth (94% медзакладів ІІ рівня та всі медзаклади ІІІ рівня).

У Закарпатській області 48% закладів охорони здоров’я комп’ютеризовано та інформатизовано. Це найвищий показник серед всіх областей в Україні. Ще один рекорд Закарпаття – у 2019 році з області виїхала найменша кількість населення (6 тис. 625 осіб).

Сільське господарство та промисловість

Також Вінничина відзначилася рекордами в сільському господарстві. В області зібрали найбільший урожай цукрового буряку (1,2 млн тонн) та картоплі (1,8 млн тонн). В області вироблено найбільше молока (714 тис. тонн) та вирощено свійської птиці (516 тис. 642 тонн).

Дніпропетровська область відзначилася минулого року найбільшим обсягом реалізованої промислової продукції (майже на 390 млрд грн), а також виробленої будівельної продукції (на 15,1 млрд грн). Крім того, в області найбільші обсяги експорту товарів (на 6,3 млрд доларів).

Запорізька область минулого року досягла кількох рекордних показників у сільському господарстві. В області зафіксовано рекордний збір урожаю гороху, зібрано найбільше пшениці та вирощено найбільше овець і кіз.

На Полтавщині зібрали найбільший врожай кукурудзи та виростили найбільше великої рогатої худоби.

Херсонська область традиційно відзначилася на сільскогосподарський ниві, зібравши найбільший врожай рису та овочів.

На Хмельниччині зібрали найбільше сої та плодових і ягідних культур.

Багата на чорноземи Чернігівська область посіла перше місце за площею посівних озимового жита під урожай 2020 року. Загалом засіяно 22,6 тис. га.

У сільському господарстві Одеська область стала першою за врожаєм ячменю, ріпаку та винограду. Також на Одещині отримали найбільше вовни.

Цікаві факти

На Дніпропетровщині найбільша кількість домашніх сонячних електростанцій. Близько 2 тис. приватних будинків обладнані сонячними панелями загальною потужністю 49,8 МВт. В області найбільше людей користується багатоканальним платним телебаченням (понад 152 тис. осіб).

Кіровоградська область посіла перше місце за кількістю створених опорних шкіл: 76 навчальних закладів. 

Черкаська область посіла перше місце за кількістю лічильників для обліку опалення в багатоквартирних будинках. Загалом вже 98% будинків обладнані приладами обліку.

Фото з відкритих джерел, інфографіка порталу «Слово і діло»

Вибір читачів за тиждень

Відео