Орест Сарматський

Криза на ринку молока: фермери в Україні зливатимуть молоко в каналізацію (Агроновини)

1701 (Copy)

В Україні почалась кризова ситуації на молочному ринку, яка спричинена карантином. Виробники молока (населення та ферми) втрачають ринок збуту.

Про це пише agronews.ua. 

– Ми фактично перебуваємо на межі виживання. У мене велике господарство – 5 корів, 2 бика, два десятка свиней, кози, барани, кури, качки, кролики. Їх щодня потрібно годувати і на корм потрібні гроші, а де я їх візьму, якщо нічого не продаю, – розповів фермер із селища під Маріуполем.

За словами фермера, щоб звести кінці з кінцями, він був змушений частково відмовитися від послуг найманих працівників.

Величезна проблема полягає в збуті товару: фермери не знають, що їм робити з молочною продукцією, яка швидко псується.

– Корови ж не розуміють, що карантин. Їх потрібно доїти два рази на день. Зараз намагаємося переробляти молоко у сири, сметану. Але це ж треба комусь продати. Вже зараз я своїм свиням і курам замість води даю сироватку і кисляк. Якщо так далі піде, почну все їм згодовувати або просто виливати молоко у каналізацію,– говорить дружина фермера. Я не сподіваюся, що ринки відкриють. Навіть якщо і дозволять знову торгувати, за новими карантинними правилам, молоком можна торгувати у критому приміщенні, а не на всіх ринках вони є. А там, де є, всі місця вже зайняті і чужих не пустять.

1702 (Copy)
1702 (Copy)

Канадські вчені планують висадити з дронів 1 млрд дерев до 2028 року

Канадський проект Flash Forest планує посадити 1 млрд дерев за допомогою дронів. Фонд дикої природи (WWF) опублікував відео, на якому показано процес посадки нових дерев за допомогою керованих дронів. Про це повідомили у групі «Зелений фонд» у Facebook, пише agronews.ua. 

Автори проекту відзначають, що дана методика прекрасно підходить для створення зелених насаджень у важкодоступних місцевостях і складних ландшафтах. Продемонстрована технологія вже отримала практичне застосування. Так у Канаді проект під назвою Flash Forest має за мету – за допомогою безпілотних апаратів посадити до 2028 року один мільярд дерев.

  • На першому етапі спеціальний дрон буде «вистрілювати» зарядом, який повинен зануритись у ґрунт на ідеальну для посадки глибину.
  • Кожен заряд містить три пророщених насінини, а також добрива для них.
  • На другому етапі інший дрон буде розпорошувати азотні добрива і проводити спостереження за подальшим зростанням висаджених дерев.

Відповідає за цю программу група добровольців-ентузіастів, які збирають кошти для реалізації програми через краудфандингову кампанію на Kickstarter. Втім, канадці далеко не єдині, хто вирішив застосувати показану технологію на практиці.

Весною 2019 року схожий проект стартував у М’янмі. Некомерційна організація Worldview Impact поставила перед собою амбітну мету висадити мільярд мангрових дерев. За технічну сторону проекту відповідає компанія Biocarbon Engineering, яка має досвід створення насаджень за допомогою дронів. Вони збираються впоратися зі своїм завданням куди швидше, ніж канадці. Як запевняють фахівці компанії, 10 їх дронів усього за день здатні висадити 400 000 паростків.

У вересні минулого року була висаджена перша «тестова» партія, яка вже успішно проросла. Так що технологія цілком виправдовує вкладені кошти й економить людські сили, адже посадка за допомогою дронів відбувається в рази швидше, ніж старим «дідівським» способом, з використанням людських зусиль і лопати.

Схожі проекти також стартували в Іспанії та США. Втім, щоб всерйоз поборотися за порятунок планети, мало навчитися висаджувати нові дерева у прискореному режимі. Куди важливіше умовити місцевих жителів не вирубувати зелені насадження. І для вирішення цієї проблеми дрон ще не придумали.

Фото з дописів

Вибір читачів за тиждень

Відео