24 Січня 2022, Понеділок

Якщо снігопад 25 січня — влітку дощик частий

Відео Фоторепортаж
Коляда у Настасові об’єднала Україну (фоторепортаж, відео)

У Польщі помер 28-річний тернополянин. Збирають кошти на перевезення тіла

Газове питання: Бучацька окружна прокуратура вимагає стягнути до бюджету чималу суму

Жителі Тернопільщини можуть отримати ліцензовані ліки від COVID-19

Відео Фоторепортаж
«В єдності наша сила»: жителі трьох областей зустрілись в День Соборності на Збручі (фото, відео)

До «Омікрону» додався грип: у Тернополі посилять карантин, закриють ігрові кімнати і масові зібрання (фото, відео)

Володимир Труш: «Тернопільщина посідає 2-ге місце в Україні за ремонтом доріг» (фото, відео)

Фізкультура у ТікТок та кіберзмагання: найкраща вчителька з Тернопільщини має особливий підхід до дітей

У Тернополі розробили інтерактивну карту сховищ та укриттів

Понад 100 хворих учнів і 93 педпрацівників: як працюватимуть тернопільські школи цього тижня

Стало відомо, чому нинішньої зими в Україні можуть загинути до 40% бджіл (Агроновини)

Третій місяць у пошуках: на Тернопільщині зникла молода дівчина

Чому не варто планувати Марафон у перший рік занять з бігу, пояснює уродженка Тернополя Наталія Стребкова

Обкрадав магазини, проникав в будинки та квартири: поліцейські Тернопільщини викрили злодія-рецидивіста

Тернопільські школярі та студенти можуть позмагатися за 1 мільйон доларів

На Тернопільщині двоє осіб отримали серйозне переохолодження

В одній з міськрад Тернопільщини оголошено юридичну вакансію

Тернополянам на замітку: яких змін та нововведень чекає українська школа у 2022 році

Екологічний проєкт Тернопільщини «Зеровейстік» отримає фінансування Британської Ради

На Тернопільщині викрили незаконне зберігання тютюну (фото)

Голова Тернопільської обласної ради має нового радника

Кожен житель Тернопільщини, який отримує офіційну зарплату, може стверджувати, що підтримує армію

Тернополянам на замітку: долар і євро втратили позиції

Коронавірус на Тернопільщині: жодної смерті, зате майже 700 нових хворих

«Хотів здійснити дитячу мрію»: кіборг з Тернопільщини заспівав на «Голосі країни» (фото, відео)

На Тернопільщині помер відомий хірург

24 січня в історії Тернопільщини

23 Січня 2022, Неділя

Погода у Тернополі 24 січня

Підсумковий випуск відеоновин у Тернополі за тиждень

Експодатківця Струня, якого судять за ДТП 15-річної давності, відпустили під домашній арешт

Діти тернопільських військових отримали подарунки від ровесників з діаспори (фоторепортаж)

Інформація про особисті дані тернополян та правила кібербезпеки: у додатку «Дія» має з’явитись нова послуга

У Тернополі новенький бювет з питною водою уже вийшов з ладу (фотофакт)

В Україні очікується нове зростання цін на продукти (Агроновнин)

Я тут живу. Кіношний Тернопіль (фото)

Як тернополянам відшкодувати збитки наречених у разі відмови від шлюбу?

Все для рідного краю: ланівчанин конструює вуличні інсталяції (фото)

Як було на фестивалі у Настасові? (фоторепортаж)

П’ятьом жителям Тернопільщини присвоєно почесні звання «Заслужений»

Назвали 20 руїн Тернопільщини, які ще можна врятувати (фото)

Аварія на Тернопільщині: автомобіль врізався у паркан (відео)

Заповідник Тернопілля зафіксував сарну європейську (відео)

На Тернопільщині наповнюють краєзнавчий музей

Проректорові тернопільського вузу присвоїли звання «Заслужений працівник освіти»

На Тернопільщині невпинно зростає кількість смертей від COVID-19

Стало відомо, хто наповнює грошима понад 80% обсягу скарбниці Тернопільщини

23 січня в історії Тернопільщини

22 Січня 2022, Субота

Погода у Тернополі 23 січня

Дві спортсменки з Тернопільщини показали в Італії, на що вони здатні

Тернопільщина побила рекорд за останнє десятиріччя

громадська діячка, голова гуртка «Об’єднання українських жінок» в м. Болтон (США) Марія Бурда (1922, с. Слов’ятин Бережанського району – 05. 09. 1993, Велика Британія);

депутат обласної ради Орест Винницький (1967, м. Заліщики).

науковець, педагог, кандидат медичних наук Ігор Квік (1940, с. Галич Підгаєцького району – 11. 09. 2007, м. Тернопіль);

вчений в галузі інженерної механіки, доктор технічних наук, автор та співавтор понад 100 наукових праць Ігор Луців (1959, м. Тернопіль);

Результат пошуку зображень за запитом "Ігор Луців"

архієрей Українського екзархату Російської православної церкви та Української Православної Церкви (Московського Патріархату) єпископ Севастіан (Пилипчук) (1914, с.Великі Фільварки тодішнього Кременецького повіту – 1992). До 1989 року очолював Кіровоградську єпархію Українського екзархату, після чого був почислений на спокій.

учасник національно-визвольних змагань, комендант УВО Володимир Попадюк (псевдо «Гуртак»; 1901, м. Хоростків Гусятинського району – рік і місце смерті невідомі);

військовик Тойвіз Райз (1920, м. Кременець – 1982, м. Москва, РФ).

Цей день в історії Тернопілля:

7 травня 1906 року – розпочався Мужилівський селянський страйк (с.Мужилів, тепер Підгаєцького району). Малоземельні та безземельні жителі села відмовилися вийти на роботу в поле й вимагали збільшити заробітну плату, скоротити робочий день та розподілити панські пасовища. 12 травня 1906 р. страйк було жорстоко придушено військами під керівництвом намісника краю Потоцького.

7 травня 1940 року – помер правник, делегат УНРади ЗУНР від м. Бережан, начальник канцелярії уряду ЗУНР в екзилі Лев Петрушевич.

7 травня 1944 року – у лісі поблизу с. Лопушного Лановецького району був підступно вбитий агентом НКДБ діяч ОУН та УПА Іван Климишин (псевдо «Крук»). Посмертно нагороджений Золотим Хрестом бойової заслуги ІІ ступеня Української Головної Визвольної Ради.

7 травня 1945 року – у с.Бабинці Борщівського району померла українська письменниця, громадська діячка, уродженка Климентина Попович-Боярська. Була діяльна в галицькому жіночому русі. Підтримувала дружні зв’язки з Іваном Франком (відвідував її; зберегла листування з ним) і Наталією Кобринською, залишила про них спогади.

7 травня 1982 року – у США помер  активний учасник національно-визвольних змагань, уродженець с.Курники Тернопільського повіту Павло Баб’як. Брав участь у перебранні українцями влади в Тернополі під час Листопадового зриву 1918 р. та як доброволець УГА в українсько-польській війні 1918-1919 рр., поручник. Після війни, у 1922-1923 рр., перебував у польській в’язниці, згодом працював у повітовому союзі кооперативів у Збаражі, учителював, займався громадською діяльністю. У 1944 р. еміґрував до Австрії, де певний час викладав і очолював українську гімназію в Зальцбурзі. З 1950 р. оселився у США.

7 травня — це День радіо. Поява цього свята нерозривно пов’язана з діяльністю видатного російського електротехніка Олександра Попова, який одним з перших спробував перетворити електромагнітні коливання в зрозумілу ретрансляційну людську мову і таким чином створив перший прототип радіоприймача.

Настільки звичне для нас явище як радіосигнал, ще сто років тому вважалося чимось немислимим, надприродним. Тому задовго до появи цього свята, детекторні приймачі могли дозволити собі лише небагато людей. Стрімкий розвиток радіотехнологій призвів до того, що зараз на основі перших розробок Попова створено такі революційні явища, як телебачення і мобільний зв’язок. Вони щільно увійшли в наше життя. І дякувати за ці блага цивілізації ми повинні людям, які могли б вважати своїм професійним святом День радіо.

У наш час з Днем радіо прийнято також вітати працівників телебачення, підприємств зв’язку, радіоаматорів і всіх, чия робота залежить від радіохвиль. Крім того, це свято можна вважати професійним днем радіоведучих, завдяки яким радіоефіри стали надзвичайно популярними.

7 травня і вважається святом працівників всіх галузей зв’язку, радіоаматорів і радіожурналістів

Днем заснування Івано-Франківська вважається 7 травня 1662 року, коли місто, що називалося тоді Станіславів (пол. Stanislaw), отримало Магдебурзьке право.

Івано-Франківськ відзначає день міста в день отримання Магдебурзького права, тобто 7-го травня

Весак, день повного місяця в травні місяці, є самим священним днем для мільйонів буддистів в усьому світі.

Саме в день Весак два з половиною тисячоліття тому в 623 році до нашої ери народився Будда. Також в цей же день Будда досяг просвітління і в цей же день Будда покинув цей світ на 80-му році життя.

Міжнародне визнання дня Весак Генеральною Асамблеєю в резолюції 54/115 від 8 лютого 2000 року означає визнання внеску, який буддизм – одна з найстаріших релігій в світі – вніс на протязі двох з половиною тисячоліть і продовжує вносити в даний час в духовний розвиток людства. Цей день святкується щорічно в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй і в інших її відділеннях в консультації з відповідними відділеннями Організації Об’єднаних Націй і постійними представництвами, які також хотіли б, щоб з ними проконсультувалися з цього питання.

В 2020 році День Весак припадає на 7 травня.

День Весак

Іменини сьогодні святкують Валентин, Єлизавета, Олексій, Леонтій, Сава.