Орест Сарматський

Уночі краще: чому не варто збирати черешню вдень? (Агроновини)

0401 (Copy)

Процес збору овочів, ягід та фруктів має низку нюансів, від яких залежить якість плодоовочевої продукції.

Особливо це актуально, коли йдеться про збір таких порівняно тендітних кісточкових, як черешня. Щоб зберегти їх якість канадські виробники практикують збір урожаю вночі. Канадська компанія Jealous Fruits уже другий рік поспіль організовує нічні зміни. За словами представниці підприємства Джулії Маклахлен, минулого року це був лише експеримент, під час якого було виявлено низку переваг, тому зараз це вже повноцінна практика, повідомляє EastFruit. Нічний збір черешні дозволяє зберегти якість плодів, адже збір при температурі від 15 до 18 градусів є оптимальним для збереження цілісності черешень. Також робітникам не так спекотно і продуктивність їхньої праці, як і зарплата, зростає. Зміни тривають з півночі до дев’ятої ранку. За необхідності збирачі врожаю можуть продовжити свою зміну на годину – це вже за особистим бажанням працівників. Крім того, вночі при світлі ліхтарів черешню видно краще, ніж тоді, коли яскраво світить сонце. Хоча нічний збір потребує незначних інвестицій в освітлення, ліхтарі, світловідображувальні елементи одягу, завдяки такому графіку черешню встигають обірвати вчасно, говорить Джулія Маклахлен.

Джерело: https://www.seeds.org.ua

Через дощі українські картоплярі змушені знижувати ціну на овоч

Через затяжні дощі, якість вітчизняної картоплі значно погіршилась. Тому українські виробники змушені щоденно переглядати ціни на продукцію, щоб хоч якось реалізувати врожай.

Попит в цьому сегменті помітно знизився, оскільки кінцевого споживача часто не влаштовує зовнішній вигляд пропонованого товару. Від негоди, особливо постраждали виробники південних областей, зокрема Херсонської обл., де картопля почала гнити прямо на полях. За прогнозами українських синоптиків дощі на території країни триватимуть до кінця тижня. Тому, більшість українських фермерів сходяться на думці, що ціни на картоплю навряд виростуть до кінця серпня. Нагадаємо, раніше йшлось, що в Україні майже на 20% скоротилось виробництво картоплі.

Джерело: https://kurkul.com

Вибір читачів за тиждень

Відео