Орест Сарматський

В Україні cеред нових власників землі — приблизно 4400 унікальних (Агроновини)

1101 (Copy)

Згідно з аналізом ринку землі поміж нових землевласників — приблизно 4400 унікальних покупців.

Про це під час пресконференції на тему «Два місяці ринку землі — перші результати»  повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба, інформує Мінагрополітики.

Він зауважив, що країні помітна тенденція до збільшення кількості земельних угод та площі продажу ділянок. Адже станом на кінець липня було продано лише приблизно 6,5 тис. га.

- Тепер щодня реєструється у середньому по 200 угод. Середній розмір земельної ділянки — приблизно 2 га, що відповідає середньому розміру земельного паю в Україні, — повідомив заступник міністра.

З його слів, левова частка угод (до 99%) укладаються фізичними особами. Хоча можливість купувати землю мають і юридичні особи, що не стосується земель сільгосппризначення.

Нагадаємо також, в Україні зростає кількість земельних угод.

Українські науковці презентували щеплювальний пристрій для винограду та плодових культур

В Національному науковому центрі «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» презентували комп’ютерну модель конструкції універсального напівавтоматичного пристрою для щеплення винограду та плодових культур.

- За принциповою схемою розроблений пристрій аналогічний відомій щеплювальній машинці «Омега», яка масово застосовується при щепленні винограду, — розповів  заввідділом механізації ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» Андрій Кувшинов.

Pasted into В Україні cеред нових власників землі — приблизно 4400 унікальних (Агроновини)
Pasted into В Україні cеред нових власників землі — приблизно 4400 унікальних (Агроновини)

Наразі, науковці розробили ескізну документацію і виготовили експериментальний зразок щеплювального пристрою. Його універсальність, зокрема, полягає в тому, що перехід зі щеплення винограду на щеплення плодових культур здійснюється без будь-якого переналаштування.

Випробування експериментального зразка проводилися на виробництві плодових щеп волоського горіха. З використанням розробленого пристрою продуктивність праці за семигодинну зміну склала 500-750 щеп з одночасним їх обв’язуванням гумовою стрічкою.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео