Орест Сарматський

Бізнес для душі: як створити ферму та сироварню «з нуля» (Агроновини)

2101 (Copy)

Криза і втрата одного бізнесу може стати початком нової справи, доводить родина Усиків з Черкащини.

Сім років тому через фінансові негаразди з міста вони переїхали до села Глушки. Подружжя почало розводити кіз. Починали з однієї тварини, а зараз на сімейній фермі 50 кіз. Тут варять сири та зустрічають туристів

- Любимо кожну тварину. Нам часто говорять, чому ви не виріжете кіз і не заведете більш продуктивну породу. Тоді б можна було отримувати ту ж кількість молока, але утримувати менше тварин. А ми не можемо, бо це вже члени нашої родини, наші бізнес-партнери, – говорить господиня козячої ферми Ольга Усик. - Сім років тому транспортний бізнес родини збанкрутував. Вони переїхали до села. Усикам подарували козу, яка народила двох козенят – з цього і почалася сімейна ферма. Наразі з молока 50 кіз на фермі варять 20 видів сирів. Добре приготувати сир може вийти не одразу, але прагнення та нові спроби дозволяють удосконалитись.

Подружжя працює на фермі в задоволення. Вони нікуди не поспішають і намагаються жити розміреним життям. Саме такий затишок і спокій, а ще смачні сири та товариські кози приваблюють на ферму туристів.

- Цей бізнес ми створили для душі. Ми любимо своїх кіз і ставимось до них, як до людей, лікуємо їх, розмовляємо з ними, – говорить господар Ігор Усик.

https://www.seeds.org.ua/biznes-dlya-dushi-yak-stvoriti-fermu-ta-sirovarnyu-z-nulya/    

Справжнє американське ранчо з’явилось на Львівщині

2102 (Copy)
2102 (Copy)

Незвичною, як для України, локацією для зеленого туризму є класичне американське ранчо у селі Лопушна за 35 кілометрів від Львова.

Власник ферми Остап Лунь вирішив створити таку домівку для коней та місце для зеленого туризму після поїздки до США.

Власник ранчо продав швейний бізнес у Львові і переїхав до села. Коней Остап Лунь любив з дитинства, але наважився створити власне господарство лише після того, як два місяці подорожував Сполученими Штатами і на власні очі побачив, як влаштовані ранчо там.

- У житті бувають такі етапи, коли в тебе ніби все є: близькі люди, робота, достатньо матеріальних благ, але щось не так. У мене був саме такий етап, але я сів на коня і все стало так, – розповідає фермер.

Остап поступово купував коней, збудував дерев’яний будинок у стилі ранчо і почав зустрічати туристів. Крім коней та бізнесу, фермер піклується про довкілля. На даху його будинку в Лопушній встановлені сонячні панелі, а ще фермер був ініціатором прибирання стихійного сміттєзвалища поблизу села.

На ранчо туристи можуть відпочити в оточенні природи та покататися на конях у справжніх ковбойських сідлах та капелюхах. Весь антураж ферми нагадує класичне ранчо: дерево, шкіра, солома. Навіть на портреті Тараса Шевченка письменника зображено у ковбойському капелюсі.

Олесь Лунь планує розширювати господарство та запрошувати більше туристів.

- Я б хотів, щоб люди більше проводили часу серед справжнього. Треба виїжджати за бетон. У місті ми настільки оточенні міським буттям, що навіть не розуміємо – справжнє життя зовсім інакше, – говорить власник ранчо.

Джерело: seeds.org.ua

Вибір читачів за тиждень

Відео