Пенсіонер? Плати за проїзд!

Вже з 1 червня право на безкоштовний проїзд матимуть не всі соціальні категорії, які користувалися такою перевагою раніше.

Так, Верховна Рада України внесла зміни у законодавство, згідно з якими, в Україні скасовується або ж змінюється порядок нарахування пільг для соціально-незахищених категорій населення, зокрема, це стосується плати за проїзд.

До слова, пенсіонери за віком до пільгового списку не увійшли. Проте в управлінні транспорту міськради Тернополя кажуть, що намагатимуться зберегти безкоштовний проїзд всім категоріям, як і раніше. Хоч і не заперечують, що це буде нелегко.

«Незважаючи на те, що уряд скасував право пільгового проїзду для учасників війни, ветеранів праці, дітей війни та інвалідів 3 групи, у Тернополі в тролейбусах ми постараємось зберегти право безкоштовного проїзду для цих категорій городян», — зауважив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Наразі це питання готують на винесення чергового засідання виконкому.

Інформація щодо змін у соціальному забезпеченні пільгових категорій населення, які набули чинності або схвалені на законодавчому рівні

Відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року № 76-VІІІ:

І. Пільги на проїзд

З 1 червня 2015 року втрачають право на пільговий проїзд:

1.     Учасники війни; члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови(вдівці)особи з особливими заслугами.

2.     Ветерани праці; особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці з особливими трудовими заслугами.

3.     Жертви нацистських переслідувань.

4.     Діти війни.

5.     Інваліди 3 групи загального захворювання.

 

З 1 червня 2015 року пільги на проїзд залишаються без змін для наступних категорій громадян:

1.     Учасників бойових дій; Інвалідів війни І групи; Інвалідів війни ІІ групи; Інвалідів війни ІІІ групи.

2.     Осіб (ЧАЕС) — 1 категорії; Осіб (ЧАЕС) — 2 категорії– ліквідаторів; Осіб (ЧАЕС) — 2 категорії – потерпілим.

3.     Ветеранів військової служби; Ветеранів органів внутрішніх справ; Ветеранів державної пожежної охорони; Ветеранів служби цивільного захисту; Ветеранів податкової міліції; Ветеранів Державної служби спеціального зв’язку; Ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби.

4.     Військовослужбовців СБУ на пенсії, батьків загиблого військовослужбовця, інваліда військової служби.

5.     Жертв політичних репресій.

6.     Інвалідів І та ІІ групи загального захворювання, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавленим батьківського піклування та учням із малозабезпечених сімей.

Вибір читачів за тиждень

Відео