Агро-новини 5 травня

Новини аграрного сектору

Ціни на овочі та фрукти будуть падати

Розпочалося сезонне зниження цін на плодоовочеву продукцію, йдеться у повідомленні АПК-Інформ: овочі & фрукти.

«Як і тижнем раніше, основний вплив на ціни плодоовочевого кошика надавали тепличні овочі, які в цей раз різко подешевшали, особливо тепличні томати. При цьому найближчим часом на ринок почнуть виходити нові постачальники, що, при наявності хороших погодних умов, може зробити істотний тиск на ціни», — говорить Тетяна Гетьман, керівник проекту АПК-Інформ: овочі і фрукти.

Ціни на борщовий набір овочів незначно зріс, завдяки зростанню цін на торішню моркву. Пізня весна призводить до затримки в постачаннях ранніх овочів на ринок, що дозволяє утримувати ціни на торішню продукцію на досить високому для цього періоду року рівні.

Також спостерігається незначне зростання цін на картоплю під впливом скорочення запасів минулорічної продукції і відсутності на ринку істотного пропозиції ранньої картоплі.

Ціни на яблуко продовжують залишатися невисокими порівняно з рівнем минулого року. На попередньому тижні вони також істотно не змінилися.

Велика частина зернотрейдерів грішить тіньовими схемами - експерт

Найбільше «тіньові» схеми в АПК використовує середня ланка виробників. Про це в інтерв'ю Agropolit.com повідомив заступник голови ДФСУ Сергій Білан.

«Є, наприклад, великі зернотрейдери. Частина з них самостійно вирощує продукцію, яку потім експортує. Але більшість — закуповує на ринку. Оскільки вони дають нормальну закупівельну ціну, то є ті, хто їм формує дрібні партії. Саме ці посередники домовляються з дрібними сільгоспвиробниками про закупівлю 5, 100 чи 1000 тонн. З ними ніхто жодних угод не укладає, купують за готівку. Коли ми збирали зернотрейдерів у ДФСУ восени минулого року на зустріч, то вони самі погодилися, що потрібно, щоб не було у кінцевому ланцюгу таких пустих документів. Експортуючи, вони не можуть надати підтверджуючих документів на митниці, відтак змушені шукати чи створювати фіктивні фірми, або банально підробляти документи. Коли такий зернотрейдер починає вивозити зерно і подає документи на митницю, то ми бачимо у своїх базах подібні дуті фірми. І, згідно з КПК, змушені задавати питання трейдерам», — розповів Сергій Білан.

За його словами, такі випадки зустрічаються майже у третини зернотрейдерів.

«Навіть якщо політика міжнародних трейдерів правильна, то ніхто не застрахований від огріхів менеджменту на місцях», — пояснив Сергій Білан.

За останній квартал витрати на виробництво сільгосппродукції зросли на 16%

 Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-березні 2016 р. зросли на 16% в порівнянні з показником за аналогічний період попереднього року, повідомляє УкрАгроКонсалт з посиланням на Державну службу статистики України.

Сукупний індекс витрат на виробництво продукції рослинництва за звітний період склав 110,3%, тваринницької продукції — 129,8%.

Згідно з даними Держстату, в березні 2016 р. витрати на агровиробництво зросли на 4% в порівнянні з лютим. Зокрема, сукупні витрати на виробництво рослинницької продукції в минулому місяці збільшились в порівнянні з лютим на 4,9%, тваринницької — на 1,8%.

Крім того, індекс цін на матеріально-технічні ресурси промислового походження, споживаних сільським господарством, за 3 місяці 2016 р. підвищився на 3,7%, в березні — виріс на 5,3%.

Огляд підготував Орест Сарматський

Вибір читачів за тиждень

Відео