Агро-новини 1 липня

поле0107

Новини аграрного сектору

Туристи побачать Норвегію очима овець

Побачити красу Норвегії «очима овець» можна буде за допомогою нової онлайн-кампанії #sheepwithaview. Щоліта в Норвегії випускають на волю понад два мільйони овець, які мирно пасуться на зелених схилах, вільно переміщаючись густими лісами і мальовничими горами.

01071
01071

Цього літа п’ять овець з різних регіонів Норвегії: Хейді, Ерік, Фріда, Ларс і Карі — були обрані в якості «гідів» країною. Кожна вівця несе на собі камеру і знімає все, що їй заманеться: міста, фіорди, пляжі, зелені долини і високі гори, а знімки відразу викладаються в мережу.

Слідкувати за знімками можна буде в аккаунтах Ради з туризму Норвегії в соціальних мережах.

Критеріями відбору, крім симпатичної мордочки і хвилястої вовни, стали яскрава індивідуальність і особливий погляд на життя.

Буревій на Полтавщині забрав життя людей, худоби та птиці

Рятувальники розкопують мертву худобу, яку змило минулого тижня під час буревію на Полтавщині. Про це повідомляє vpoltave.info.

Наслідки 6-годинного буревію, який приніс лихо в 11 населених пунктів Лубенського, Чорнухинського та Лохвицького районів ліквідовують більше 3-х десятків працівників ДСНС. Загалом залучили 59 одиниць техніки та 313 надзвичайників.

Із води дістали двох людей, яких знесло потужним потоком води у річку. Нині під пластами ґрунту та сміття і досі знаходять худобу, яка не змогла врятуватися від сильних потоків води.

01072
01072

«Цієї ночі під селом Вороньки витягли мертвого коня з хомутом. Досі знаходять мертвих телят, худобу, птицю, які в ту ніч потонули, бо були прив’язані та паслись на лузі», — зазначив депутат Полтавської облради Василь Стасовський.

На полях та присадибних ділянках пошкоджено посіви сільськогосподарських культур.

«На полях та присадибних ділянках Лубенського району негода пошкодила посівів на площі 1500 га. Є загроза можливого руйнування захисної дамби ставка та затоплення села Ждани і Окіп. На території Лохвицькоко району сталося підтоплення 8 приватних домогосподарств та городів», — розповів начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб.

Наразі залишаються підтопленими 12 домогосподарств. Остаточні масштаби розрухи встановлюються.

В Україні з'являються професійні козячі ферми

Професійне козiвництво В Україні лише починає розвиватися. На вiдмiну вiд захiдних країн, у невеличких магазинах нашої країни продукти з козячого молока можна побачити вкрай рiдко, розповідає менеджер iз роботи з ключовими клiєнтами компанії «ДеЛаваль» Юрiй Грiнченко у інтерв’ю газеті «Експрес».

«До 2015 року в Українi були непрофесійні козячi ферми, бо для того, щоб одержувати багато якiсного молока, потрiбно мати насамперед племiнну породу», — говорить Юрiй Грiнченко.

1383030689452193441
1383030689452193441

Нині в Україні вже є п'ять-шiсть професiйних козячих ферм, на 100-500 тварин кожна. На сьогодні ціна на племінних тварин з ветеринарними сертифікатами коливається в межах 300-350 євро за голову. Але слід враховувати і вартість доставки з Європи — вiд 7 до 15 тисяч євро.

«На мою думку, ефективною та економiчною цифрою для України є 200-400 кiз для однiєї ферми. Бiльше мати важко, бо в нас немає квалiфiкованих кадрiв, якi знають, як цих тварин правильно лiкувати, годувати, тому утримувати 1-2 тисячi голiв дуже ризиковано. На французьких фермах у середньому тримають по 200 голiв. Саме стiльки кiз уже дають прибуток. У Голландiї для того, щоб бiзнес окупався, але заробiтки незначнi (5 центiв iз лiтра молока), потрiбно мати тисячу голiв. Однак голландцi майже все молоко продають французам, якi, своєю чергою, роблять лише сири», — зазначає експерт.

Огляд підготував Орест Сарматський

 

Вибір читачів за тиждень

Відео