19 березня в історії Тернопільщини

19

Цього дня народилися:

польський письменник, драматург, педагог Юзеф Коженьовський (1797, м.Броди - 1863, м.Дзерзед, Німеччина). Навчався у Збаражі та Кременці. В 1823 році переїхав до Кременця де обійняв посаду викладача польської літератури у Кременецькому ліцеї. Через шість років став членом Королівського Товариства Приятелів Наук у Варшаві. Згодом працював у Київському університеті та в Харкові. Саме в Харкові була написана визначна його драма «Карпатські верховинці». Під назвою «Верховинці» п'єса ставилася у багатьох театрах України. Написав повісті «Спекулянт», «Колокація».

математик, фінансист, банкір, у 2014 - Голова Національного банку України, народний депутат України, голова Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса Степан Кубів (1962, с. Переможне, нині Мшанець Зборівського району);

Результат пошуку зображень за запитом "Степан Кубів"

український громадський діяч, письменник, перекладач, адвокат і бургомістр (перший українець) у Тернополі Володимир Лучаківський (1838, с.Ременів на Львівщині - 19 квітня 1903, Тернопіль). Саме при Лучаківському в Тернополі вперше з'явилося електричне освітлення, телефон, водогін. Був спіорганізатором українських товариств у місті: «Міщанське братство», «Приятелі музики», філії т-ва «Рідна школа». Зустрічався з Іваном Франком, Соломією Крушельницькою, залучав їх до культурного життя Тернопілля.

Результат пошуку зображень за запитом "Володимир Лучаківський"

педагог, громадський діяч Григорій Лучанко (1893, с. Малашівці, нині Зборівського району – 01. 06. 1983, м. Філадельфія, США);

бухгалтер, літератор Зіновія Шулик-Шупа (1957, с. Голотки Підволочиського району);

download
download

Цей день в історії Тернопілля:

19 березня 1944 року – війська І Українського фронту оволоділи Кременцем і Почаєвом.

19 березня 2009 року - відбулось перше засідання обраної на позачергових виборах Тернопільської обласної ради у новому складі. На ньому були присутніми 99 новообраних депутатів із 120. Зокрема, депутати від Блоку Юлії Тимошенко бойкотували це засідання.

19 березня 2016 року – в місці дислокації підрозділу бригади в районі Сєвєродонецька (Луганська область) помер старший сержант, старший такелажник такелажного взводу 44-ї окремої артилерійської бригади (Тернопіль) тернополянин Ігор Яцунда. Між трьома військовослужбовцями виник конфлікт, Ігор був побитий. З синцями, переломами ребер та грудної клітки його повезли до лікарні, по дорозі він помер. Проводиться слідство. Похований 23 березня на кладовищі в с. Присівці.

У дохристиянські часи 19 березня наші предки вшановували Дажбога (Хорса). Йому молилися за гарну погоду, врожай, водили хороводи і співали веснянки, тим самим закликаючи весну.

Результат пошуку зображень за запитом "день хорса"

День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення України відзначають щорічно в третю неділю березня. Це свято було засноване ще за часів Радянського Союзу (у 1966 році) і до сих пір не забуте представниками професій, пов'язаних з комунальним сектором і сферою обслуговування.

Спочатку свято було призначене на четверту неділю липня, а пізніше перенесено на третю неділю березня. Тому часто вітання з цією подією доводиться приймати двічі на рік.

На сьогоднішній день сфера обслуговування і ЖКГ забезпечують комфорт в нашому житті. Це свято по праву можуть відзначати співробітники ательє, автосалонів, майстерень, ремонтних контор, перукарень і т.д. Всі ці люди дбають про те, щоб у нашому житті було якомога менше проблем, пов'язаних з облаштуванням побуту.

Сьогодні - Міжнародний день клієнта.

Згідно статистичних даних, майже 90% ресторанів змушені згортати свою діяльність в перший рік після відкриття. Сьогодні в світі кожен день створюється 30-40 нових товарів і приблизно третина з них - це іграшки. А значна частина клієнтів впевнена в тому, що цінність продукту визначається НЕ стільки ціною, скільки задоволенням, яке вони зможуть отримати від цього товару або послуги, адже цінність продукту прямо пропорційна можливості відмінно провести час. Клієнтам подобається відчувати себе особливими і вони готові за це платити. Клієнти обов’язково запам’ятають вас, якщо ви запам’ятаєте їх.

Кожна цивілізована компанія, що займається поширенням своїх товарів або послуг, цінує своїх клієнтів. Саме клієнти сприяють бізнесу реально оцінювати якість своїх зусиль, прикладених для створення затребуваних продуктів і сервісів, бути успішним, розвиватися, досягати нових висот.

Багатьом відома знаменита фраза «клієнт завжди правий», англійською вона звучить так: The customer is always right. Ця фраза з 1924 року стала девізом мережі магазинів Гордона Селфріджа в США і Великобританії. Він намагався підкреслити в свідомості своїх працівників сенс і важливість клієнта для виживання свого бізнесу, за прикладом швейцарця Сезара Рітца, який висунув схожий девіз - «Клієнт ніколи не буває неправий» для мережі своїх готелів «Рітц» в Європі, розуміючи, що хороші відносини з клієнтом - основна умова не тільки для виживання його бізнесу, але і для прибутковості всього підприємства.

Повага до уваги клієнта звичайно ж є невід’ємним атрибутом будь-якої компанії. Можливо, щоб підкреслити це ще раз, але оригінально, в 2010 році одна литовська компанія з Клайпеди до дня свого народження висунула і запропонувала ідею святкування Дня клієнта для більш широкої бізнес аудиторії. Ідея стала поширюватися і набирати популярність в бізнес середовищі. Дата щорічного святкування Дня клієнта - 19 березня. Одного разу Бенджамін Франклін сказав: «Добре зробити - краще, ніж добре сказати».

Уявіть, адже щодоби на Землю падає близько 200 тисяч метеоритів. Щорічно тонни міжпланетного пилу досягають Землі.

Людське око може бачити на ясному нічному небі всього лише до 5 тисяч зірок.

Сонцю потрібно 200 млн. років щоб облетіти навколо центру Галактики, а маса Сонця в 333 тис. раз більше маси Землі. Земля важить приблизно 600 трильйонів тонн і поки Сонце облітає центр Галактики, Земля крутиться навколо Сонця щорічно.

До речі, Земля - ​​єдина планета Сонячної системи, названа не в честь якого-небудь язичницького божества. Все це і багато іншого, більш детально, можна дізнатися в планетарії.

Це свято, Міжнародний день планетаріїв, має „європейське” коріння, вперше воно було проведене в Італії у 1990 році з ініціативи Асоціації італійських планетаріїв. Статус міжнародного День планетаріїв набув у 1994 році, коли його підтримали французькі „храми астрономії”. А вже через рік це свято почали відзначати ще в шести країнах Європи: Бельгії, Чехії, Словенії, Польщі, Україні, Росії.

Мета проведення свята – знайомство суспільства з діяльністю планетаріїв і пропаганда астрономічних знань. Місто проведення – міські планетарії.

До свого професійного свята багато планетаріїв намагаються приурочити прем’єри нових програм, організувати зустрічі з цікавими людьми, різноманітні конкурси і вікторини.

Дата святкування випадає на найближчу неділю до дня весняного рівнодення.

В 2017 році Міжнародний день планетаріїв припадає на 19 березня.

Результат пошуку зображень за запитом "Міжнародний день планетаріїв"

Іменини сьогодні святкують Аркадій, Федір, Максим і Олена.

Вибір читачів за тиждень

Відео