Орест Сарматський

Агро-новини 24 квітня

квіт24

Вартість публічних агрокомпаній виросла на 20%

Загальна капіталізація українських публічних аграрних компаній, акції яких котируються на міжнародних фінансових біржах, станом на 18 квітня 2017 р. склала $3,3 млрд, що на 19,5% більше, ніж на початок цього року (+$542 млн).

Про це повідомила асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

2401
2401

Якщо порівнювати з початком квітня 2017 р., то загальна капіталізація зросла лише на 0,5% (+$16 млн). Найбільше зросла вартість компанії «Миронівський хлібопродукт» (+$58,1 млн). Також зросла ринкова вартість акцій аграрних холдингів «Авангард» (+$8,3 млн) та «Агротон» (+$2,8 млн).

«Зростання вартості українських аграрних компаній є результатом стабілізації політичної та макроекономічної ситуації в країні. При збережені цих умов очікуємо на подальше зростання вартості компаній в майбутньому», — відзначають експерти УКАБ.

На Черкащині запрацює біоТЕС на соломі та трісках

У Золотоноші (Черкаська область) планують побудувати теплоелектростанцію, яка працюватиме на соломі, трісках та відходах зернових.

Проект генерації електроенергії з альтернативних джерел має намір реалізувати ТОВ «Котельно-механічний завод «Пархоменко», передає «Черкаський край».

Під майбутню біоТЕС планують надати ділянку в районі промислової забудови міста, де розміщуватиметься індустріальний парк.

2402
2402

За словами гендиректора КМЗП Олексія Пархоменко, нова електростанція, яка будуватиметься європейцями, буде екологічно чистою. «Станція загальною потужністю 12 МВт використовуватиме тріски, солому, відходи зернових і зможе забезпечувати електроенергією, яка скидатиметься у загальну енергосистему України, не тільки Золотоношу, а й усе Лівобережжя, — розповідає інвестор. — БіоТЕС буде введена в експлуатацію у дві черги — згідно з попередніми підрахунками, один блок потужністю 6МВт дозволить виробляти 48 млн кВт-год у рік».

Станція споживатиме 450-500 т сировини на добу. До забезпечення ТЕС біопаливом залучатимуть лісгоспи та інші господарства. У перспективі інвестор має намір культивувати енергетичну лозу.

Реалізація проекту коштуватиме €35-40 млн.

В Україні немає офіційної статистики щодо пивоварного ячменю

В Україні жодної офіційної статистики щодо пивоварного ячменю не ведеться.

Про це в інтерв'ю виданню Agravery розповів регіональний директор з постачання компанії Malteurop Ukraine Олександр Івашина.

«В Україні вирощують ячмінь на 2,6-2,8 млн га, проте пивоварний — не більше ніж на 200 тис. га. Точніше сказати важко, бо ніякої офіційної статистики щодо пивоварного ячменю у країні не ведеться», — говорить він.

2403
2403

При цьому, відзначає регіональний директор Malteurop Ukraine, у реєстрі сортів пивоварного ячменю можна знайти понад 50 позицій, проте лише 10-20 із них дійсно можуть стати запорукою отримання якісного солоду.

«Через те, що не весь ячмінь в Україні пивоварних сортів, солодові компанії вимушені самостійно просувати «правильні» сорти і глибоко інтегруватися у ланцюг постачання та підтримки аграрія. Ми проводимо випробування найбільш потенційних сортів пивоварного ячменю на випробувальних ділянках у різних регіонах держави, контролюємо їх, дивимось на уражуваність хворобами та шкідниками і потенціал врожайності. Уже на основі випробувань щороку обираємо один-два сорти для певного регіону і впроваджуємо їх у свою програму. Потім самостійно або через селекційні компанії завозимо насіння високих репродукцій цих сортів в Україну», — розповів Олександр Івашина.

Вибір читачів за тиждень

Відео