25 любителів мудрої та древньої гри позмагались за звання чемпіона (фото)

17df69ae-b33b-45cd-aae1-ea4562d63912-6

11 лютого у приміщенні Хоростківського міського будинку культури відбувся чемпіонат Гусятинського району з шахів. На старт вийшло 25 любителів цієї мудрої та древньої гри.

За кваліфікаційним складом один - кандидат у майстри спорту, шестеро  першорозрядників, дванадцять шахістів другорозрядників, а  шестеро мали кваліфікацію - третій розряд. Дев`ятеро учасниць представляли прекрасну стать. У турнірі змагались любителі шахів від 8 до 65 років. Крім місцевих шахістів, у змаганні взяли участь шанувальники шахів з Гусятина та Паївки.

Турнір проводився за швейцарською системою у сім турів. Контроль часу - по 15 хвилин кожному учаснику до кінця партії. Оргкомітетом було передбачено 5 грамот, 3 медалі та 12 грошових призів.

Перед турніром присутні вшанували пам'ять Анатолія Тригуби - кандидата у майстри спорту із Копичинець, який помер восени минулого року.

Змагання тривали майже чотири години і були відзначені цікавими, напруженими та динамічними поєдинками. Фаворити турніру зустрілись у четвертому турі.

17df69ae-b33b-45cd-aae1-ea4562d63912-2

У середині партії між кандидатом у майстри з Хоросткова, Михайлом Суслою, та першорозрядником з Паївки, Степаном Господариком розгорнувся справжній спортивний бій. Перший виграв фігуру і без проблем довів свою партію до перемоги, але у наступному п’ятому турі, Михайло граючи з гусятинцем Василем Цільо, несподівано підставив ферзя і долю переможця турніру визначив додатковий коефіцієнт, який на цей раз був прихильний до Степана, а кривдник Михайла відставши на пів-очка від лідерського тандему, зайняв третє місце. Четверте призове місце також у представника райцентру 65-річного Миколи Бендаса, який отримав приз найстаршого учасника.

Слід відзначити успіх учня 8-го класу місцевої другої одинадцятирічки, Сергія Железняка, який зайняв загальне п’яте місце, за що отримав грошовий приз. Ще один такий приз Сергій отримав у номінації гравців у віковій категорії до 14 років.

17df69ae-b33b-45cd-aae1-ea4562d63912-1

Цікава і напружена боротьба точилася за три призи серед жінок, які були представлені юними учасницями. В останньому сьомому турі учениця п’ятого класу Христина Василенька сенсаційно перемогла першорозрядника Володимира Ворончака, й набравши чотири очки, за додатковим показником випередила ученицю одинадцятого класу Ольгу Талабан. А третє місце зайняла учениця третього класу Христина Білоус.

Приз серед шахістів-третьорозрядників виборола ще одна Христина – Гайдук, яка теж навчається у третьому класі, а наймолодшою учасницею районного чемпіонату  стала учениця другого класу 8-річна Інна Подоляк.

17df69ae-b33b-45cd-aae1-ea4562d63912-4

Змагання відбулись завдяки сприянню Хоростківського міського голови Степана Гладуна, його заступника з гуманітарних питань Ольги Лівель, директора міського центру культури та дозвілля Світлани Ангел та Голови районного ФСТ «Колос»- спорт для всіх» Антона Кузика.