Орест Сарматський

Заборонені пестициди заполонили поля (Агро-новини)

18 (Copy)

Міжнародні компанії шукають шляхи, щоб позбутися мільярдних збитків, тому лобіюють ввезення в Україну пестицидів та агрохімікатів, заборонених в інших країнах через шкоду для людей та довкілля. Про це йдеться в листі за підписом голови ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» Тетяни Тимочко.

Нагадаємо, що депутати «тягнуть» через Верховну Раду законопроект №5448-д, який відкриває шлях імпортним пестицидам та хімікатам сумнівної якості. Крім того в парламенті лежить аналог цього  законопроекту – №6606, який за оцінками експертів збільшить кількість підробок на ринку пестицидів.

ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» звернулася до заступника голови аграрного комітету Олександра Бакуменка та народних депутатів України з проханням не допустити прийняття законопроекту №5448-д.

Діюча норма закону «Про пестициди та агрохімікати», яку сьогодні намагаються скасувати, має велике значення в контексті національної безпеки і стримує імпорт продукції сумнівної якості, яка може завдати непоправної шкоди життю та здоров’ю українців.

1801 (Copy)
1801 (Copy)

Після прийняття законопроекту №6606 та правки №72 та 73 до тексту проекту закону №5448-д міжнародні компанії матимуть змогу завезти та зареєструвати в Україні дослідні препарати, які не дозволені для використання в країні виробництва, після чого імпортувати десятки тисяч тон пестицидів, які можуть нанести неминучу екологічну катастрофу українській флорі та фауні та насамперед здоров’ю та життю українців.

У випадку винесення на розгляд парламенту у другому читанні проекту закону №5448-д з правкою, яка дублює норму закону №6606, громадськість буде звертатися до народних депутатів України з проханням не підтримувати законопроект в цілому. Про це повідомляє АgroРolit.com.

Науковці створюють корми, які можуть підвищити експорт вітчизняної продукції тваринництва на 12%

Українські науковці створюють високопоживні конкурентні корми, які можуть збільшити експорт продукції тваринництва на 12%. Про це заявив в. о. першого віце-президента Національної академії наук Михайло Гладій, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що імпорт племінного молодняку в Україні набув загрозливих масштабів.

У повідомленні йдеться, що головною установою з виконання відповідних наукових досліджень академії є Інститут кормів та сільського господарства Поділля. Стратегією на найближчі роки передбачено, що тонна сухих речовин кормів має забезпечити виробництво тонни молока, 130 кг м’яса ВРХ, 350 кг свинини, 450 кг м’яса птиці та 5,5 тис. яєць.

1802 (Copy)
1802 (Copy)

Для реалізації генетичного потенціалу тваринництво потребує високоякісних кормів. Науковці Інституту створюють сортові ресурси, які цілком конкурентні закордонним аналогам. Їхній доробок повною мірою відповідає виробничим запитам і наближує виконання Стратегії розвитку тваринництва на період до 2030 року, що передбачає збільшення експортного потенціалу галузі до 12%, – додав Михайло Гладій.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео