Орест Сарматський

Сто років без змін: економіка України ризикує бути законсервованою (Агро-новини)

2302 (Copy)

Економіка України за останні 100 років не змінилася, залишаючись експортно-орієнтованою.

Таке твердження висловив виконавчий директор The Bleyzer Foundation Олег Устенко в рамках Х Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні», організованої асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу», пише Agroportal.ua.

Ще в 1900-х роках Україна була експортно-залежною країною в рамках Російської імперії. 80% українського експорту складали метал, зерно та продукти харчування. Пройшло 100 років, світ повністю змінився, а наша статистика минулого року є підтвердженням, що ми не змінилися: 60% в українському експорті займають метали, продукція аграрного сектору, і додалася лише хімія, — розповідає Олег Устенко.

За його словами, якщо не намагатися змінити парадигму розвитку України, то в врешті-решт українська економіка ризикує бути законсервованою в тому стані, в якому зараз знаходиться.

Україна з початку року отримала від агроекспорту майже $13 млрд

Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу за результатами січня-вересня 2018 року досяг $16,8 млрд. Український експорт при цьому становить $12,9 млрд.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, говориться у повідомленні міністерства.

- Минулого року український аграрний експорт показав рекордні для останніх років результати, майже $18 млрд. За результатами 9 місяців 2018 року показники експорту продемонстрували незначне зменшення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Проте обсяги цьогорічного врожаю дають нам всі підстави очікувати результати на не гіршому рівні за підсумками року, — підкреслила Ольга Трофімцева.

Вона зазначила, що в трійку товарів-лідерів аграрного експорту традиційно входять зернові культури з часткою 37%, олії — 24,1% та насіння олійних культур — 10,3%.

0302 (Copy)
0302 (Copy)

В географічній структурі експорту української аграрної та харчової продукції перше місце займають країни Азії, з часткою 43,5%, друге місце займають країни ЄС — 31,8% та Африканські країни — 13%.

Ольга Трофімцева додала, що в ТОП-3 азійських країн-покупців наших аграрних та харчових товарів входять: Індія, Китай та Туреччина. А в ТОП-3 країн ЄС: Нідерланди, Польща та Італія. Серед країн Африки найбільше українських аграрних та харчових продуктів купують Єгипет, Туніс та Марокко.

Вибір читачів за тиждень

Відео