На Тернопільщині провели тематичні бесіди з особами, які вперше прийдуть на виборчі дільниці (фото)

Кременець Педколедж

Постановою Верховної ради України від 26 листопада 2019 року № 2631-VIII чергові вибори Президента України призначено на останню неділю березня п’ятого року повноважень діючого гаранта, а саме 31 березня 2019 року.Частина громадян України вперше у своєму житті матимуть змогу взяти участь у виборах. Право голосу на цих виборах мають громадяни України, яким на день виборів виповниться вісімнадцять років.

У випадку якщо 31 березня жоден із кандидатів у президенти не отримав на виборах більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, на третю неділю після виборів, в даному випадку це може бути 21 квітня 2019 року, призначається повторне голосування. До списку виборців для повторного голосування включаються громадяни України, яким на день повторного голосування виповниться вісімнадцять років.

На що хотілось би звернути увагу тих громадян які вперше прийдуть на виборчі дільниці. Кожен виборець має один голос, який він може використати особисто лише у день голосування і тільки на одній виборчій дільниці де він включений до списку виборців. Кожен громадянин самостійно приймає рішення про участь або неучасть у виборах, без всякого примусу. Процес голосування є таємним, забороняється відеофіксація і фотографування у виборчій кабінці та демонстрація громадянином результатів свого волевиявлення.

Для того, щоб бути впевненим у можливості вперше проголосувати на своїй виборчій дільниці необхідно заздалегідь переконатися у тому, що ви включені до списку виборців. Як це зробити? Кожен виборець може особисто звернутись з письмовим запитом до органу ведення реєстру, міський або районний в залежності від виборчої адреси.

Крім того, того можна дізнатись про включення вас до попереднього списку виборців особисто ознайомившись з ним на своїй виборчій дільниці. Списки будуть  надані для загального ознайомлення не пізніше 22 березня 2019 року. Кожен виборець має право звернутись до дільничої виборчої комісії, органу ведення реєстру та суду з оскарженням помилок щодо його наявності або зазначених даних у попередньому списку виборців.

Також, існує можливість отримання інформації за допомогою Інтернету. Для цього необхідно зайти на офіційний сайт Державного реєстру виборців. Другий крок зайти в «кабінет виборця» і скористатися сервісом «перевірка включення». Наступний крок – внести ідентифікаційні персональні дані: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, область, район або місто прямого підпорядкування, населений пункт, вказати власну електронну адресу, дати згоду на обробку персональних даних та натиснути «Перевірити вказані дані». Впродовж кількох хвилин на вашу електронну адресу надійде восьмизначний код підтвердження. Слідуючий крок – вносите код підтвердження та вибираєте «Відправити на опрацювання». І на останок на вашу електронну адресу повинен надійти лист з ДРВ з зазначенням номеру, адреси та конкретної назви приміщення вашої виборчої дільниці. У випадку ненадходження інформації потрібно звернутись до органу ведення реєстру виборців за своєю виборчою адресою.

31 березня 2019 року голосування буде відбуватись без перерви з 8 години ранку до 8 години вечора. Для отримання виборчого бюлетеня необхідно пред’явити свій паспорт та розписатись за його отримання у списку виборців і на контрольному відривному талоні самого бюлетеня. Після цього з виборчим бюлетенем одноособово зайти у кабінку для голосування і проставити лише одну відмітку у ньому навпроти прізвища обраного кандидата. На завершення заповнений виборчий бюлетень треба особисто опустити до виборчої скриньки.

Забороняється передавати бюлетень комусь іншому, фотографувати та проводити відео фіксацію результатів свого волевиявлення та розкривати на дільниці результати свого волевиявлення.

Викрадення або приховування виборчого бюлетеня, голосування виборцем більше одного разу, отримання грошової винагороди за неправомірне використання свого виборчого права караються штрафом від 1700 до 5100 грн., або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

З 12 по 28 лютого 2019 року в рамках Загальнонаціональної кампанії «Я маю право голосу», що має за мету підвищити рівень обізнаності виборців щодо виборчих прав, механізму їх реалізації та захисту, фахівець Кременецького місцевого центруз надання безоплатної вторинної правової допомоги Ярослав Лис  провів тематичні бесіди з особами, які вперше прийдуть на виборчі дільниці на тему «Я вперше маю право голосу» з студентами 4-го курсу Кременецького медичного училища ім. Арсена Річинського, учнями 3-го курсу ДНЗ «Почаївське вище професійне училище» і ДНЗ «Кременецький професійний ліцей», студентами 3-го курсу педагогічного коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т.Г. Шевченка та Кременецького лісотехнічного коледжу. Партнерами проведення такого заходу в ДНЗ «Кременецький професійний ліцей» виступили Кременецька міська бібліотека для дорослих в особі Іванни Трачук і Тетяни Лябіхової та відділ ведення Державного реєстру виборців Кременецької міської ради в особі Вадима Тімахова.

Додатково інформуємо, що отримати правову допомогу можна звернувшись до Лановецького бюро правової допомоги розміщене  за адресою: м. Ланівці, вул. Незалежності, 20А (4 поверх); тел. (03549) 2-24-59  та Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м.Кременець, вул. Шевченка, 59А; тел. (03546) 2-52-33, Skype: kremeneckiy_mc.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

Почаїв ВПУ 190219 1
Почаїв ВПУ 190219 1

Почаїв ВПУ 190219 2
Почаїв ВПУ 190219 2

Кременець Лісоколедж 280219 _n
Кременець Лісоколедж 280219 _n

Інформацію надано Кременецьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО».

Фото надав Ярослав Лис

Вибір читачів за тиждень

Відео