5 Грудня 2019, Четвер

Жителів Тернопільщини попередили: затримаєте сплату транспортного податку, отримаєте штраф і пеню

Судові витрати: за що прийдеться заплатити звертаючись до суду?

Відео Фоторепортаж
Тернопільські студенти «замаскували» артилеристів (фоторепортаж, відео)

Назвали середню стартову ціну на землю в Тернопільській області (інфографіка)

У Тернополі відбулось перше скликання молодіжної ради

Тернопільський «Красунчик дня»

На Привокзальній площі працюють над встановленням дощової каналізації (фото)

Юля Джима в індивідуальній гонці друга, а Настя Меркушина – 31-ша

На Тернопільщині зафіксували випадки сказу у тварин

Зберегти безпритульних тварин: на Чортківщині відбувся благодійний турнір

Українцям із подвійним громадянством можуть заборонити купівлю землі (Агроновини)

Ця деталь давніх тернопільських дверей не залишить вас байдужою (фото)

Уряд оцінюватиме Тернопільську ОДА за 24 показниками

У тернопільському художньому музеї — душевні розписи на склі (фоторепортаж)

Вже відомо, що робили «Команди змін» у Тернополі

З Тернополя до Чехії можна буде їздити брендованим автобусом європейського перевізника

Топ-10 фото тварин від одного з найкращих фотографів області

Тернополяни знаходитимуть товари з митниці на ProZorro

У Чорткові відкриється ще одна піцерія

Громади на Тернопільщині не дочекаються належної субвенції на соцекономрозвиток?

Тернополяни можуть отримати доступне розмитнення

На Тернопільщині у чоловіка знайшли велику партію контрабанди (фото)

Корисно для тернополян: що не варто робити при вихованні дітей

У 2019 році в Тернополі побільшало дитячих майданчиків: список вулиць

Американець в Тернополі завтра роздаватиме гроші, правда, не всім

У Тернополі стане більше пільговиків у громадському транспорті

У Тернополі започаткували фестиваль, в якому діти з інвалідністю могли себе творчо проявити (фоторепортаж)

На Чортківщині просять допомогти врятувати життя молодого чоловіка

На Тернопільщині допомагають людям з особливими потребами адаптуватись в середовищі

Збідовані пенсіонери з Тернопільщини отримують найнижчі в Україні пенсії

На Тернопільщині школярів ознайомили із важливою професією (фотофакт)

Під час Всеукраїнського форуму тернопільське партнерство визнане одним з найкращих (фото)

Кожен тернополянин може долучитись до акції «Здай кров – врятуй життя»

До пакування подарунків на день Святого Миколая долучається уся тернопільська молодь (фото)

Юна тернополянка здобула впевнену перемогу на Всеукраїнському конкурсі

На Чортківщині запрацювала поліцейська станція

Чоловіку, який вбив дружину під час суперечки, оголосили вирок

У Тернополі не ліквідують небезпеку, а лише привертають до неї увагу (фотофакт)

На дорогах Тернополя з’явиться новий автобусний маршрут №31

Терміново
Більш, ніж 50 населених пунктів Тернопільщини сьогодні будуть без електропостачання

5 грудня в історії Тернопільщини

Жителям Тернопільщини повідомили про порядок загального користування орендованими ставками

На Тернопільщині відбудеться презентація книги «Моє село: роки і долі»

Жителі Тернопільщини можуть дізнатися що таке заходи примусового виконання рішень

4 Грудня 2019, Середа

Спортсмени з Тернопільщини здобули нагороди на Кубку України з боротьби

Прийшов Прокіп — розрив замет

У Тернополі хлопець обрав особливе місце для освідчення (фото)

Розрахуватися за воду тернополян просять до 28 грудня

Наші гроші: кошторис Тернополя у 2020-му буде скромнішим за бюджет-2019 (фото)

Хмельничанин накриміналив у готелі на Тернопільщині

Судитимуть порушника, який намагався підкупити патрульного

український військовик, солдат 80-ї окремої аеромобільної бригади Іван Воробель (1981, с. Кам’янки Підволочиського району — 5 вересня 2014, під Щастям Луганської області). За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Воробель Іван Володимирович.jpg

господарниця, громадська діячка Софія Пелешок (1953, с. Цеценівка Шумського району);

педагог, громадський діяч, голова Козівської районної організації УНП Алла Уліщак (1963, с. Катеринівка Кременецького району);

священик, колишній декан Тернопільської області Йосиф Чикало (1907,смт Велика Березовиця Тернопільського району – 28. 12. 1976, там само).

Цей день в історії Тернопілля:

11 травня 1905 року – у Парижі помер художник, власник Вишнівця граф Анджей Мнішек. Народився  21 листопада 1823 року в містечку Вишнівець Збаразького району.  Молоді роки минули у Вишнівці й Парижі.  1846 року отримав разом з братом у спадок Вишнівець і колекції  Вишнівецького палацу.  В 1854 році продав помістя і частково бібліотеку.  Малярство студіював приватно.  Поблизу свого палацу побудував малярське ательє. Колекціонував твори фламандських,  голландських та італійських майстрів.  Як живописець писав портрети.  Ранній (вишнівецький) період творчості маловідомий. Картини експонував у містах Краків, Варшава, Львів, Лондон,  Париж,  Відень,  виставляв на аукціонах.

11 травня 1932 року – на Тернопільщині вийшло перше число тижневика українською мовою «Плуг». Редактор І. Михайлович.

11 травня 1941 року – «Кривава неділя» в Підгайцях. Органи НКВС вчинили масовий розстріл допризовної молоді за підозрою у співпраці з ОУН та УПА.

11 травня 1942 року – в Андріївському соборі Києва хіротонісаний в єпископа Білоцерківського та вікарія Києво-Чигиринської єпархії УАПЦ владика Мануїл (в миру Михайло Тарнавський – уродженець с.Бурдяківці Борівського районую.  Помер у вересені 1943 року в сані єпископа Володимир-Волинського та Ковельського у складi Української автономної церкви.

11 травня 1952 року – у Львові помер український співак-бас і актор галицьких театрів Іван Рубчак. Свого часу він виступав у складі «Тернопільських Театральних Вечорів». Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.

11 травня 1980 року – у Афганістані загинув уродженець с.Слобідка Теребовлянського району Ярослав Дисевич. Його іменем названо вулицю у селі Долина цього ж району. Загалом в Афганістані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них 46 стали інвалідами, 2 – пропали безвісти, 48 воїнів – загинули.

11 травня 1996 року – помер футболіст, тренер,. Майстер спорту, уродженець с.Лучка Тернопільської області Іван Вишневський. Срібний при­зер чемпіонату Європи в складі збірної СРСР (м. Мюнхен), чемпіон СРСР (1988, «Дніпро»), во­лодар Кубка СРСР, срібний призер першості Туреч­чини («Фенербахче»). Виступав за команди майс­трів «Нива» (Вінниця), «Спартак» (Москва), «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Фенербахче» і «Сариєрспор» (Туреччина). В останній період пра­цював тренером «Дніпра».

11 травня 1995 року – на єпископа Кременецько-Збаразького Української Православної Церкви Київського патріархату хіротонізовано владику Іова. (в миру Василь Павлишин – народився в с.Конюхи Козівського району). Зараз – архиєпископ на спокої.

11 травня 2003 року – у Струсові померла громадсько-політична діячка, член ОУН, політв’язень, краєзнавець Ольга Родіонівна Сліпа. Внучата племінниця патріарха Йосифа Сліпого.

Травень визнаний місяцем справедливої торгівлі, тому щорічно в другу суботу цього місяця відзначається Всесвітній день справедливої торгівлі. Саме Всесвітня організація справедливої торгівлі проводить заходи, присвячені цьому святу.

Традиційно в цей день організовуються виставки, в яких беруть участь близько 300-400 компаній-виробників, що представляють 70 країн світу. Вони пропагують принципи справедливої торгівлі, яка повинна відповідати міжнародним стандартам. Крім того ці заходи спрямовані на формування негативного суспільного ставлення до рабської праці.

Зазвичай до числа товарів справедливої торгівлі відносять чай, каву, какао, а також банани та одяг. Сучасне світове співтовариство прагне до того, щоб всі ці товари вироблялися при нормальному забезпеченні умов праці.

Також це свято придумане для того, щоб звернути увагу людей на екологічні умови виробництва товарів.

Всесвітній день, присвячений мігруючим, або перелітним птахам, має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений в 2006-му році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Відзначається, як правило, два дні, починаючи з другої суботи травня.

Всесвітній день мігруючих птахів відзначається як правило два дні, починаючи з другої суботи травня

Міжнародний день астрономії – свято, яке народилося в Америці у 1973 році і об’єднало всіх справжніх любителів астрономії під девізом «Несучі Астрономію людям».

На сьогоднішній день рух очолюють Астрономічна Ліга, Тихоокеанське астрономічне товариство, Міжнародний Союз планетаріїв.

День Астрономії зазвичай відзначається в день, коли Місяць має фазу поблизу 1-ї чверті, що припадає на інтервал з середини квітня до середини травня.

Цього дня тисячі астрономічних клубів, наукових музеїв, обсерваторій, планетаріїв в багатьох країнах світу проводять безліч цікавих заходів, включаючи публічні лекції, телеконференції, спільні проекти, масові покази зоряного неба і т.п.

В 2019 році Міжнародний день астрономії припадає на 11 травня.

Сьогодні той винятковий день, коли кожен житель США може влаштувати істинне свято своєму шлунку. Сьогодні — Національний день, коли можна їсти те, що хочеться або, іншими словами, «Їжте, що хочете» ( Eat What You Want Day ). Це неформальне свято відзначається щорічно 11 травня.

Точно невідомо, хто і коли придумав святкувати цей день, за однією з версій засновником цього незвичайного кулінарного свята був Томас Рой (Thomas Roy), колишній радіоведучий, телеактор і співзасновник Wellcat Holidays.

Результат пошуку зображень за запитом "Eat What You Want Day"

Іменини сьогодні святкують Зенон, Максим, Кирило, Овсій, Віталій.