Орест Сарматський

Мінагропрод назвав причини зростання кількості фермерів (Агроновини)

3001 (Copy)

Динаміка збільшення кількості фермерських господарств протягом року є вагомим показником становлення фермерства в Україні, як конкурентоздатного учасника аграрного ринку.

Так прокоментував заступник міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета зростання в Україні кількості фермерських господарств. Станом на 1 травня 2019 року зареєстровано 46143 фермерських господарства, що на 489 більше, ніж на початок року (45654), пише «Агропортал».

– Другий рік поспіль урядом впроваджуються нові фінансові інструменти та механізми зі створення належних умов для розвитку суб'єктів малого та середнього сільськогосподарського підприємництва, особливо фермерських господарств. Але стверджувати на 100%, що прогрес відбувається саме завдяки державним програмам підтримки не можна, тому, що є і інші фактори, які впливають на розвиток сільського підприємництва, – зазначає Віктор Шеремета.

За його словами, є багато видів цікавої діяльності з виробництва нішевої продукції, яка користується попитом в ресторанному бізнесі (вирощування равликів, шампіньйонів і т.д.) або бажання працювати на землі і розвивати власну сільську громаду, чимало фермерів створюються на зовсім невеличких землях, які залишились їм від батьків (1-2 га).

Також Віктор Шеремета зазначає, що частина з підприємців працює в тіні, і вихід з неї дає змогу доступу до організованих аграрних ринків і державної підтримки.

3002 (Copy)
3002 (Copy)

В Україні зміняться вимоги до меду

В Україні можуть змінитися вимоги до виробників меду. Про це свідчить проект Наказу Мінагрополітики від 22 травня 2019 року «Про затвердження Вимог до меду».

Нагадаємо, через масове отруєння бджіл експорт українського меду рекордно зменшився.

Метою прийняття проекту наказу є уніфікація та адаптація національного законодавства до законодавства ЄС щодо маркування, виробництва і продажу меду, встановлення єдиних правил до суб’єктів, які здійснюють свою діяльність, пов’язану зі збором, фасуванням, зберіганням, переробкою та продажем меду як на території України, так і за її межами.

– Проект наказу містить вимоги щодо термінології, маркування, видів меду з метою забезпечення функціонування ринку та запобігання підприємницькій практиці, що вводить споживача в оману, гарантування якості меду на внутрішньому ринку.

У разі прийняття проекту наказу буде імплементовано в законодавстві України Директиву Ради №2001/110/ЄС від 20 грудня 2001 року, що позитивно вплине на експортний потенціал національних виробників меду, — йдеться у повідомленні.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео