Орест Сарматський

Космічна зйомка полів виявила до 20% «неврахованих» посівів ріпаку (Агроновини)

0902 (Copy)

Супутникова зйомка полів виявила «невраховані» посіви озимого ріпаку в різних областях України.

Про це свідчать результати аналізу супутникової зйомки, яку було отримано Інститутом космічних досліджень НАНУ-ДКАУ та компанією EOS, в рамках Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», пише «Закарпаття Онлайн».

Так, на Луганщині та Закарпатті, за даними Державної служби статистики, озимого ріпаку взагалі не має бути, проте супутникова зйомка полів зафіксувала майже 2 тис. га та 0,7 тис. га посівів відповідно.

За результатами супутникової зйомки було виявлено, що обсяг посівних площ в Україні ще у 2016 році був на 2 млн га більше, ніж за даними офіційної статистики. Окрім того, аналіз супутникових даних дозволив виявити, що у низці областей розходження між офіційними даними статистики та супутниковими даними щодо площ, на яких вирощують озимий ріпак, подекуди сягають майже 20%.

Серед регіонів з найбільшими розбіжностями (за кількістю га) між офіційно зареєстрованими та фактичними площами посівів озимого ріпаку – Херсонщина, Вінничина та Миколаївщина (де озимого ріпаку більше на 15,8 тис. га, 15 тис. га та 13,3 тис. га відповідно).

У процентному співвідношенні найбільші розбіжності на Вінничині, Херсонщині та Житомирщині (там озимого ріпаку більше відповідно на 19%, 17,7% та 17,5% від офіційно зареєстрованого).

Наявність таких «необлікованих» земель свідчить і про масштаби їх «тіньового обробітку», і про обсяги недоотримуваних місцевими громадами податків. Змінити ситуацію може підвищення якості та ефективності управління земельними ресурсами, це є важливим для того, аби місцеві громади та власники земельних паїв змогли отримати максимальний зиск від власної землі після впровадження земельного ринку.

0402 (Copy)
0402 (Copy)

На третину скоротиться кількість свиней у господарствах населення

За прогнозами Асоціації «Свинарі України» (АСУ) , за 5 років поголів’я свиней у господарствах населення скоротиться на 35%. до 1,7 млн голів. Сьогодні у присадибних господарствах селян зосереджено близько 40% поголів’я свиней, утім найближчим часом ситуація може змінитись.

Під час ХІ Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство» президент Асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко зазначила:

– Упродовж останніх 5 років кількість свиней у домогосподарствах населення скорочується в середньому на 7,5% на рік. Так, у 2015 році свинопоголів’я у присадибному секторі налічувало 3,6 млн голів, цьогоріч воно дорівнює 2,6 млн. Якщо така тенденція збережеться – до 2025 року в особистих господарствах громадян кількість свиней зменшиться до 1,7 млн голів.

Причинами скорочення поголів’я є недотримання норм біобезпеки, поширення африканської чуми свиней, відсутність ідентифікації тварин у особистих селянських господарствах.

У АСУ зазначають, що з 2025 року умови на ринку свинини стануть більш безпечними, оскільки набуде чинності положення закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», згідно з яким, продавати свинину можна буде лише у тому випадку, якщо тварин забили на сертифікованих підприємствах.

Джерело: https://meat-inform.com

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео