18 Січня 2020, Субота


Анонс
Водохреща 2020: розклад богослужінь у храмах Тернополя

Санкарка з Кременця показала високий результат на Олімпійських іграх (фото)

До мрії тернополянина наблизить відома зірка шоу-бізнесу

Фотофакт
На Тернопільщині земля вкрита первоцвітами (фотофакт)

Тернополянам на замітку: зросла мінімальна зарплата, тож доведеться за нерухомість платити більше

Фоторепортаж
Сині двері. Кольорова змова на Тернопільщині (фоторепортаж)

Це цікаво
18 січня в історії Тернопільщини

17 Січня 2020, П’ятниця


Погода
Сильні південні вітри 18 січня передвіщають грозове літо

На Рівненщині своє здоров’я поправили військовослужбовці з Терноіпльської області

Тернополяни подорожуватимуть комфортніше

Анонс
Що чекає тернополян на вихідних

Фотофакт
Тернопільські «Красунчики дня»

Вишукана сецесія чортківських дверей (фото)

Вид відтискань, який використовують на розминці в армії, допоможе тернополянам наростити м’язи

Хвилинка грамотності для тернополян: розділові знаки при прямій мові

Мікрозелень вирощують у вертикальній фермі (Агроколонка)

Видання з Тернополя стверджує, що зазнало DDoS-атаки

Олена Підгрушна втратила «срібло» в естафеті Кубка світу

Вчителі з Хоросткова завіншували свого земляка (фото)

Двоє тернополян переносили в банці схожі на наркотики речовини

На Тернопільщині орудує злочинець

Тернопільщина замикає трійку лідерів важливого рейтингу

Тернополян просять посприяти в зменшенні експлуатації тварин в туризмі

Тернополяни можуть зберігати обіцянки міністрів на 2020 рік

У Тернополі іноземна студентка наклала на себе руки, дівчина випила отруту

Гризуни атакують поля Тернопільщини

Відео
У Чорткові освятили нове соціальне таксі (відео)

У Тернополі поліція цікавиться тими, хто хоче заробляти по 12 тис. грн

Відео
Про етнофестиваль «Василів день» у Чорткові телебачення зняло сюжет (відео)

Фотофакт
У Тернополі водії полюбляють паркуватись на газонах (фотофакт)

Це цікаво
17 січня в історії Тернопільщини

16 Січня 2020, Четвер


Погода
Погода в Тернополі 17 січня

Тернопільська зоозахисниця закликає прикладати зусилля заради підтримки власних переконань

Відео
Усі «хвости» перекинули на 13-ту сесію Тернопільської обласної ради (фото, відео)

Молодіжна міська рада у Тернополі зібралася на перше засідання

Фотофакт
Тернопільська «Красуня дня»

Фоторепортаж
Діти тернопільських військовиків отримали подарунки з-за кордону (фоторепортаж)

Зимові «сліпі» вікна Тернополя (фото)

Відео
У мережі показали жахливий стан дороги у селі на Чортківщині (відео)

У спринті Дмитро Підручний поступився срібною медаллю. Біатлоніст також прокоментував друге батьківство

Тернополяни від сьогодні можуть говорити про незаконність реклами російською мовою

Тернопільські патрульні знищили написи про розповсюдження наркотиків

Священник з Тернополя служитиме в Австралії

Фоторепортаж
Дещиці сторічних тернопільських будинків (фоторепортаж)

Погода
Аграрії Тернопільщини б’ють тривогу

Правоохоронці затримали злочинне угруповання, яке підробляло документи (фото)

Житель Теребовлянщини намагався відкупитися за скоєну ДТП

На Тернопільщині під колеса автомобіля потрапив пенсіонер

За фальсифікат чоловік з Тернопільщини заплатить майже 100 тисяч гривень

Фотофакт
У Тернополі посеред вулиць ходить лелека (фотофакт)

На Чортківщині злочинний дует намагався викрасти водяний насос

Тернопільських водіїв не зупиняє обмежувач висоти на Гаївському мості (фото)

Перед тернополянами, які готують дитину до першого класу, постає найвідповідальніший момент у житті батьків – вибір школи для дитини. Та чи достатньо того інструментарію, який є у дорослих для цього сьогодні. А це – рейтинг шкіл за результатами ЗНО та особисті поради (у т.ч. через спілкування у соціальних мережах, опитування знайомих, сусідів тощо).

Дійсно, рейтинг ЗНО – це важлива частина необхідної інформації для оцінки діяльності школи, але лише частина, – звертає увагу заступник директора Інституту Освітньої Аналітики Андрій Литвинчук. – Звідки ми знаємо, що сьогоднішній результат випускника буде аналогічним за 10 років. Бо нинішні вчителі вже підуть на пенсію? Або навпаки, який відсоток випускників є вихованцями з першого класу, а скільки прийшли з інших шкіл, наприклад, через переїзд батьків на нове місце проживання? І давайте будемо відвертими: рейтинг шкіл за ЗНО – це часто не показник кваліфікації вчителів та якості освітнього процесу між різними закладами. Це порівняння можливостей батьків забезпечити (фінансово у першу чергу) своїх дітей позашкільною підготовкою перед першими серйозними іспитами у житті.

Якщо ваша дитина йде до першого класу, то цікавити мають конкретні показники, бо невідомо чи залишитеся саме в цій школі до 12 класу. Турбувати має:

-технічне забезпечення школи;

-наявність позашкільних занять та гуртків;

-кількість іноземних мов, що викладаються, та кількість годин на ці уроки; -плинність кадрів і середній вік вчителя;

-кількість дітей в класі і кількість учнів та одного вчителя.

Напевно, вам буде цікаво скільки грошей витрачається у школі у розрахунку на одного учня. Тобто вам треба знати якомога більше інформації про школу, можливість порівнювати між собою різні школи на рівні району, міста, області, країни, – продовжує Андрій Литвинчук.

На жаль, українські батьки позбавлені зручного інструменту із максимально широким переліком показників, за допомогою якого обирався навчальний заклад. Інша сторона відсутності єдиної інформаційної бази – це неможливість приймати якісні управлінські рішення відповідальними за розвиток освіти, відповідності міжнародним рейтингам та сучасним трендам. Тобто не лише батьки позбавлені доступу до повної інформації про стан освіти, що викликає питання про ефективність витрат коштів платників податків на українські школи.

– Крім поганої новини є і хороша – Міністерство освіти і науки України розробило нову онлайн-системи зі збору, зберігання, управління та використання освітніх даних  – Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (АІКОМ, – додає Андрій Литвинчук. – Наразі стартує тестове функціонування АІКОМу, а з грудня 2019 року до неї вже буде підключено кожну з понад 15,5 тис. шкіл та майже 15 тис. дитячих садочків країни, у тому числі 726 закладів середньої і 597 закладів дошкільної освіти Тернопільської області.

Що зміниться для батьків?

1.Кожен бажаючий може отримати доступ до системи через веб-браузер (наразі є доступ лише для шкіл і за умови встановлення спеціального програмного забезпечення на комп’ютер).

2.Перед відвідувачем буде максимально повний перелік показників школи. 3.Можна буде дізнатись про відвідуваність усіх учнів та їхню успішність (звісно, особисті дані будуть анонімізовані).

4.Батьки матимуть регулярний доступ до класних, національних і навіть міжнародних оцінювань, а не чекати 12 років до ЗНО. Статистика по учням буде доповнена інформацією про частку випускників та тих, хто перевівся до іншого закладу.

5.Окремий набір даних присвячено вчителям. Буде докладна інформація про кількість вчителів, кількість учнів на одного вчителя, підвищення кваліфікації, оплату праці, плинність кадрів, середній вік вчителя, розподіл вчителів за педагогічним званням тощо.

6.Наступна група даних – фінансові. Сьогодні практично неможливо отримати дані щодо грошових надходжень (оскільки наповнення шкільного бюджету відбувається з різних джерел) та відстежити витрати. Відтепер інформація про всі грошові трансферти та субсидії, витрати буде у відкритому доступі. Також буде інформація про витрати на одного учня. Чому це вкрай важливо для батьків? Фінансова прозорість не дозволить маніпуляції зі збором грошей з батьків у т.з. «класні», «шкільні фонди». Відтепер, коли виникне пропозиція «скинутися» на черговий ремонт або заміну вікон, то можна буде відслідкувати в реальному часі, які кошти надійшли з бюджету на амортизацію приміщень і що саме було закуплено керівництвом школи.

7. АІКОМ також дасть доступ до низки даних про матеріально-технічні умови шкіл. Ключовим для якісної освіти є технічна оснащеність. Батькам буде відкрита інформація про наявність комп’ютерних класів, відеопроекторів, наявність інтернету у кабінетах, наборів LEGO тощо. Оцінюючи школу ви зможете відстежити інформацію про рівень зношення основних фондів, наявність спортивних об’єктів (футбольні поля, спортивні зали, басейни тощо) та облаштування кабінетів з різних дисциплін. Якщо ви бачите у своїй дитині задатки фізика або хіміка, то для вас ключовим буде наявність спеціалізованих кабінетів під ці предмети для кращого засвоєння знань.

Таким чином, створений АІКОМ є потужним інструментом для вдосконалення шкільної освіти, – завершує Андрій Литвинчук . – Відтепер управлінці-освітяни зможуть  набагато оперативніше збирати необхідні освітні дані від закладів освіти,  швидше їх обробляти, приймати більш обґрунтовані рішення щодо розподілу матеріальних і фінансових освітніх ресурсів.  АІКОМ є також  інструментом активного залучення батьків до функціонування шкіл. Вільний доступ до освітньої інформації дозволить обрати найкращу школу для своєї дитини, брати активну участь у шкільному житті. Школам відтепер спрощується складання та надання офіційної статистичної звітності, стає більш доступною опція аналізу стану освіти порівняно з минулими періодами та іншими школами.  Суспільству полегшується завдання оцінки ефективності витрачання коштів платників податків на освіту. Загалом, створений АІКОМ дає нові можливості вдосконалення управління освітою  на основі кращого інформаційного забезпечення, підвищує конкурентоспроможність української освіти, створює додаткові можливості формування якісного  людського капіталу в Україні.

До слова, першачкам Тернопільщини обіцяли до 1 вересня обладнати класи згідно вимог НУШ.

 

Фото автора і АІКОМ

635

Залишити коментар

прайс-на-рекламу
Схожі матеріали

Інші публікації автора