22 Січня 2020, Середа


Погода
Росте день у січні — росте і холод

У Тернополі під час показу фільму «Усі разом» зберуть кошти на благодійність

Відео
Тернопільщина стала ще одним місцем єднання українців (відео)

Відео
Що Олександр Богомол розповів про валізу з грошима, тіло у полі і незаконну зброю (відео)

Фоторепортаж
На День Соборності у Зборові танцювали та співали разом із іншими ОТГ(фоторепортаж)

Відео
Головний поліцейський Тернопільщини – про землю на Львівській трасі, обшуки у мерії, гральні зали і незаконні АЗС (відео)  

Тернопіль має на кого рівнятися

Фотофакт
Тернопільська «Красуня дня»

Про міліарні традиції України можна дізнатися у тернопільському музеї

Книга чортків’янина увійшла до переліку новинок української літератури, які не можна пропустити

Новий керівник зборівської поліції зустрівся з депутатами

Це цікаво
Теплі обереги Роксолани Шмир з Лановеччини

Тернопільські об’єкти мімікрії (фото)

Микола Лазарович презентував тернопільським військовикам власну книгу (фото)

У центрі Чорткова обновили «розумні лавки»

Фоторепортаж
У Зборові засідали місцеві депутати (фоторепортаж)

Анонс
У Тернополі планують встановити черговий рекорд

Тернопільщина та Хмельниччина зустрілися на мосту через Збруч

Чортків’янин обікрав родичку свого приятеля на 16 тисяч гривень

Відео Фоторепортаж
Тернопільські школярі утворили «ланцюг єдності» (відео, фоторепортаж)

Фотофакт
У Тернополі вулицю перетворили на смітник (фотофакт)

Терміново
У Тернополі викрили мережу наркоторговців

Відео
«Раніше для мене ці діти були непомітні»: на Тернопільщині з’явилася перша патронатна сім`я (фото, відео)

Фоторепортаж
Напівреальні нотатки на історичних дверях Чорткова (фоторепортаж)

На Тернопільщині новий керівник РДА

Тернопільській громаді передали посібник «Абетка для директора»

Фоторепортаж
Близько 200 тернополян заспівали у центрі міста (фоторепортаж)

На Тернопільщині просять врятувати життя комбата, батька чотирьох дітей

Фоторепортаж
Кременчанам та туристам пропонують мальовничий пішохідний маршрут (фоторепортаж)

Кременецький краєзнавчий музей розпочинає власне ексклюзивне дослідження (фото)

Жінка хотіла купити меблі, а стала жертвою шахраїв

Відео Фоторепортаж
Тернополяни вшанували пам’ять Січових стрільців у День Соборності України (фоторепортаж, відео)

У Чортківську в’язницю потрібні інспектори відділу режиму і охорони

У мережі показали фотографії вечірнього Тернополя (фото)

На Тернопільщині провели тренінг з самореалізації жінок

Фотофакт
На Тернопільщині не забувають про чотирилапих (фотофакт)

Фотофакт
У мережі оприлюднили графік вивозу сміття у Збаражі (фотофакт)

Фотофакт
Одна з бережанських шкіл сиплеться на голови пішоходів (фотофакт)

На Чортківщині щодня реєструють понад 200 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ

Фотофакт
У Тернополі водії паркуються у заборонених зонах (фотофакт)

Делегація Тернопільщини перебуває з робочою поїздкою в Литві

Іноземний студент у Тернополі допомагав одногрупникам скласти «Крок»

Це цікаво
22 січня в історії Тернопільщини

21 Січня 2020, Вівторок


Фоторепортаж Погода
До Тернополя повернеться зима

Тернополян запрошують наліпити вареників для захисників (фото)

Терміново
У Тернополі завтра у майже 170 будинках, можливо, буде холодно

Відео
Тернопільщина: якби відразу не забили тривогу, трагедія в Угринові мала б гірші наслідки (відео)

На Тернопільщині – новий-старий керівник

Тернопільщину, ймовірно, поділять на 61 громаду

Місто на Тернопільщині серйозно взялося за свою безпеку

Фотофакт
Тернопільська «Красуня дня»

Тернополяни можуть стати адвокатами для надання безоплатної правової допомоги

Перед тернополянами, які готують дитину до першого класу, постає найвідповідальніший момент у житті батьків – вибір школи для дитини. Та чи достатньо того інструментарію, який є у дорослих для цього сьогодні. А це – рейтинг шкіл за результатами ЗНО та особисті поради (у т.ч. через спілкування у соціальних мережах, опитування знайомих, сусідів тощо).

Дійсно, рейтинг ЗНО – це важлива частина необхідної інформації для оцінки діяльності школи, але лише частина, – звертає увагу заступник директора Інституту Освітньої Аналітики Андрій Литвинчук. – Звідки ми знаємо, що сьогоднішній результат випускника буде аналогічним за 10 років. Бо нинішні вчителі вже підуть на пенсію? Або навпаки, який відсоток випускників є вихованцями з першого класу, а скільки прийшли з інших шкіл, наприклад, через переїзд батьків на нове місце проживання? І давайте будемо відвертими: рейтинг шкіл за ЗНО – це часто не показник кваліфікації вчителів та якості освітнього процесу між різними закладами. Це порівняння можливостей батьків забезпечити (фінансово у першу чергу) своїх дітей позашкільною підготовкою перед першими серйозними іспитами у житті.

Якщо ваша дитина йде до першого класу, то цікавити мають конкретні показники, бо невідомо чи залишитеся саме в цій школі до 12 класу. Турбувати має:

-технічне забезпечення школи;

-наявність позашкільних занять та гуртків;

-кількість іноземних мов, що викладаються, та кількість годин на ці уроки; -плинність кадрів і середній вік вчителя;

-кількість дітей в класі і кількість учнів та одного вчителя.

Напевно, вам буде цікаво скільки грошей витрачається у школі у розрахунку на одного учня. Тобто вам треба знати якомога більше інформації про школу, можливість порівнювати між собою різні школи на рівні району, міста, області, країни, – продовжує Андрій Литвинчук.

На жаль, українські батьки позбавлені зручного інструменту із максимально широким переліком показників, за допомогою якого обирався навчальний заклад. Інша сторона відсутності єдиної інформаційної бази – це неможливість приймати якісні управлінські рішення відповідальними за розвиток освіти, відповідності міжнародним рейтингам та сучасним трендам. Тобто не лише батьки позбавлені доступу до повної інформації про стан освіти, що викликає питання про ефективність витрат коштів платників податків на українські школи.

– Крім поганої новини є і хороша – Міністерство освіти і науки України розробило нову онлайн-системи зі збору, зберігання, управління та використання освітніх даних  – Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (АІКОМ, – додає Андрій Литвинчук. – Наразі стартує тестове функціонування АІКОМу, а з грудня 2019 року до неї вже буде підключено кожну з понад 15,5 тис. шкіл та майже 15 тис. дитячих садочків країни, у тому числі 726 закладів середньої і 597 закладів дошкільної освіти Тернопільської області.

Що зміниться для батьків?

1.Кожен бажаючий може отримати доступ до системи через веб-браузер (наразі є доступ лише для шкіл і за умови встановлення спеціального програмного забезпечення на комп’ютер).

2.Перед відвідувачем буде максимально повний перелік показників школи. 3.Можна буде дізнатись про відвідуваність усіх учнів та їхню успішність (звісно, особисті дані будуть анонімізовані).

4.Батьки матимуть регулярний доступ до класних, національних і навіть міжнародних оцінювань, а не чекати 12 років до ЗНО. Статистика по учням буде доповнена інформацією про частку випускників та тих, хто перевівся до іншого закладу.

5.Окремий набір даних присвячено вчителям. Буде докладна інформація про кількість вчителів, кількість учнів на одного вчителя, підвищення кваліфікації, оплату праці, плинність кадрів, середній вік вчителя, розподіл вчителів за педагогічним званням тощо.

6.Наступна група даних – фінансові. Сьогодні практично неможливо отримати дані щодо грошових надходжень (оскільки наповнення шкільного бюджету відбувається з різних джерел) та відстежити витрати. Відтепер інформація про всі грошові трансферти та субсидії, витрати буде у відкритому доступі. Також буде інформація про витрати на одного учня. Чому це вкрай важливо для батьків? Фінансова прозорість не дозволить маніпуляції зі збором грошей з батьків у т.з. «класні», «шкільні фонди». Відтепер, коли виникне пропозиція «скинутися» на черговий ремонт або заміну вікон, то можна буде відслідкувати в реальному часі, які кошти надійшли з бюджету на амортизацію приміщень і що саме було закуплено керівництвом школи.

7. АІКОМ також дасть доступ до низки даних про матеріально-технічні умови шкіл. Ключовим для якісної освіти є технічна оснащеність. Батькам буде відкрита інформація про наявність комп’ютерних класів, відеопроекторів, наявність інтернету у кабінетах, наборів LEGO тощо. Оцінюючи школу ви зможете відстежити інформацію про рівень зношення основних фондів, наявність спортивних об’єктів (футбольні поля, спортивні зали, басейни тощо) та облаштування кабінетів з різних дисциплін. Якщо ви бачите у своїй дитині задатки фізика або хіміка, то для вас ключовим буде наявність спеціалізованих кабінетів під ці предмети для кращого засвоєння знань.

Таким чином, створений АІКОМ є потужним інструментом для вдосконалення шкільної освіти, – завершує Андрій Литвинчук . – Відтепер управлінці-освітяни зможуть  набагато оперативніше збирати необхідні освітні дані від закладів освіти,  швидше їх обробляти, приймати більш обґрунтовані рішення щодо розподілу матеріальних і фінансових освітніх ресурсів.  АІКОМ є також  інструментом активного залучення батьків до функціонування шкіл. Вільний доступ до освітньої інформації дозволить обрати найкращу школу для своєї дитини, брати активну участь у шкільному житті. Школам відтепер спрощується складання та надання офіційної статистичної звітності, стає більш доступною опція аналізу стану освіти порівняно з минулими періодами та іншими школами.  Суспільству полегшується завдання оцінки ефективності витрачання коштів платників податків на освіту. Загалом, створений АІКОМ дає нові можливості вдосконалення управління освітою  на основі кращого інформаційного забезпечення, підвищує конкурентоспроможність української освіти, створює додаткові можливості формування якісного  людського капіталу в Україні.

До слова, першачкам Тернопільщини обіцяли до 1 вересня обладнати класи згідно вимог НУШ.

 

Фото автора і АІКОМ

636

Залишити коментар

прайс-на-рекламу
Схожі матеріали

Інші публікації автора