12 Липня 2020, Неділя


Погода

Фоторепортаж
На півдні Тернопільщини почали оновлювати туристичні місця після негоди (фоторепортаж)

Проповідь о. Василя Баглея на храмовий празник у Церкві Петра І Павла м. Козови 2020 р.Б.

Відео
Тернополяни дивляться фільми з вікон власних квартир (фото, відео)

Фоторепортаж
Мандрівки Тернопільщиною. Коли бракує моря (фото)

Відео Фоторепортаж
Представники Тернопільсько-Зборівської архиєпархії передали допомогу сусідній області, яка постраждала від повені (фоторепортаж, відео)

Тернопільська чемпіонка змінила тренера

У Тернополі черговий конфлікт: неадекватний водій водій та «худоба» замість пасажирів (фото)

Частина тернополян залишиться без води

В Україні збережеться дефіцит часнику (Агроновини)

6 команд з Тернопілля звернулись до Асоціації футболу

Тернопільські військовослужбовці поспілкувались з командиром захопленого російськими військами корабля

На Тернопільщині у розсаднику виявили страшну знахідку

Відому тернопільську активістку нагородили відзнакою «Гордість нації»

На Тернопільщині комунальники наробили шкоди на присадибних ділянках жителів (фото)

Порушення карантинних заходів зафіксували у Тернополі (фото)

На Тернопільщині дівчина прийшла на святкування Дня міста, а виявилось – на освідчення (відео)

Цукерки з «сюрпризом» продають на Тернопільщині (фото)

Це цікаво
Тернопільські фотографи розповідають за що люблять свою роботу (фото)

На Тернопільщині продовжують фіксувати хворих на COVID-19

Двоє неповнолітніх втопились на ставку на Бережанщині

Тернополянин заручився підтримкою Ватикану

Це цікаво
12 липня в історії Тернопільщини

11 Липня 2020, Субота


Погода
Завтра тернополянам не вдасться насолодитися прогулянкою

Відео
Тернопіль через 50 років: молодь розповіла, яким бачить місто у 2070 році (Відео)

Тернополянка розповідає історії у витинанках (фото)

Прозорість комунальних підприємств у Тернополі – дещо кульгає

Це цікаво
У Чорткова з’явився неофіційний гімн?

На одному з ринків Тернопільщини масово складають протоколи на порушників карантину

Відео
Народний депутат з Тернопільщини долучився до челенджу «Відпочинок та спорт – здорова нація» (відео)

Фоторепортаж
Прогулянки Тернополем. Античний дух (фоторепортаж)

Тернопільських футболістів перевіряють на коронавірус

Тернопільщина: якщо є гроші, то буде і розвиток

Зробити ранок добрим допомагають тернопільські патрульні (фото)

Тернополяни повинні знати про зміни покарань

Ціна картоплі зросте через повінь на Заході України — прогноз (Агроновини)

Військовослужбовцям з Тернополя передали книжки

Фотофакт
Відомий тернополянин у Києві полює на «лосів» (фотофакт)

На смерті матері трьох дітей хочуть нажитися шахраї (фото)

Фотофакт
У Заліщиках активно працюють над відновленням пляжу (фотофакт)

Затишні та спокійні пейзажі тернопільської художниці (фото)

Майже півсотні хворих зафіксували на Тернопільщині за останню добу

Фоторепортаж
Тернополянка разом з чотирилапою подругою перемогла у всеукраїнському конкурсі (фоторепортаж)

Головний податківець Тернопільщини: «Досі є чимало людей, які прагнуть отримати «живу» консультацію»

Це цікаво
11 липня в історії Тернопільщини

10 Липня 2020, П’ятниця


Погода
Погода в Тернополі 11 липня

Фотофакт
Найстаріше місто Тернопільщини матиме історичні маркери (фотофакт)

Тернополяни можуть орендувати велосипед і зробити корисну справу

Жителі Тернопільщини вже фактично купили 20 бронемашин «Варта»

Тернополяни можуть піти на каву зі справжнім українським господарем

Літератор з Тернопілля стане учасником цьогорічної Харківської літературної резиденції

Анонс
Що чекає тернополян на вихідних

Реєстрація шлюбу: хто, де, як і коли?

Наявність світлого почуття між закоханими, чи їх проживання під одним дахом та навіть церковне вінчання, з погляду держави, не є підставою вважати пару подружжям. Лише після реєстрації шлюбу в державних органах подружжя набуває офіційного статусу, після чого вони отримують передбачені законом  права та обов’язки.

Реєстрація шлюбу здається не такою складною процедурою, тим не менш, щодо неї виникає багато запитань: куди подавати заяву на реєстрацію шлюбу, скільки потрібно чекати з дня подання заяви до одруження, скільки це коштує? Давайте розбиратися із цим разом.

Що таке шлюб? Відповідно до українського закону шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Релігійний обряд, вінчання,  не визнається державою та не є підставою для того, аби обвінчані особи вважалися чоловіком та дружиною.

З якого віку можна вступати у шлюб? В Україні, як чоловіки так і жінки мають право одружуватися із досягненням 18-річного віку. За особливих обставин, та у випадку, якщо шлюб відповідає інтересам особи, можна вступати в шлюб із 16-ти років, проте для цього потрібно звертатися до суду.

Куди подавати заяву про реєстрацію шлюбу? Таку заяву жінка та чоловік можуть подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором, будь-яких обмежень щодо необхідності подачі заявки за місцем реєстрації чи проживання наречених законом не передбачено.

Які документи потрібно подати разом із заявою? Якщо наречені одружуються вперше ,з собою потрібно мати лише паспорти. Водночас, якщо хоча б один із подружжя уже перебував у шлюбі, йому потрібно пред’явити, документ про припинення попереднього шлюбу (це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду, свідоцтво про смерть іншого з подружжя, тощо).

Чи повинні наречені особисто подавати заяву? Так, заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком особисто. Якщо, через поважні причини зробити це не можливо, таку заяву можна подати через представника, повноваження якого мають бути прописані у нотаріально завіреній довіреності.

Чи мають наречені взаємні права та обов’язки? Так, зокрема наречені зобов’язані повідомити один одного про стан свого здоров’я. В противному випадку, приховування відомостей про стан здоров’я одним з наречених, наслідком чого може стати (стало) порушення фізичного або психічного здоров’я іншого нареченого чи їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним в майбутньому.

Скільки часу повинно пройти із моменту подання заяви до моменту одруження? За загальним правилом, шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання заяви про його реєстрацію. За наявності поважних причин, шлюб можуть зареєструвати швидше, також у разі вагітності нареченої, народження нею дитини, чи коли є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.

Варто згадати про спеціальну програму «Шлюб за добу», яка діє в Україні із 2016 року, назва якої говорить сама за себе. Скориставшись такою послугою наречені можуть одружитися протягом 24 годин, сплативши при цьому дещо більшу суму. Вартість послуги різниться залежно від регіону, в Тернополі таке коштуватиме близько 2000 грн.

Де відбувається реєстрація шлюбу? За загальним правилом реєстрація шлюбу відбувається у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану, за окремої заяви реєстрацію шлюбу можуть провести в урочистій обстановці.

Реєстрація шлюбу може відбуватися і за місцем проживання наречених або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов’язковою, тут уже жодні представники не зможуть допомогти

Скільки коштує зареєструвати шлюб? Державне мито за реєстрацію шлюбу  в Україні становить всього лиш 0,85 коп. Усі інші витрати відрізняються залежно від обраного нареченими дня – у будній чи вихідний, типу церемонії, місця проведення, тощо. Вартість самої церемонії варто уточнити в конкретному органі РАЦСу.

Якщо наречені передумали одружуватися? У разі коли реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася, заява про реєстрацію шлюбу втрачає чинність після спливу трьох місяців від дня її подання.

Цікавим є те, що у випадку безпідставної відмови від шлюбу (тобто, якщо вона не викликана аморальною, протиправною поведінкою одного з наречених, чи прихованням важливих обставин, зокрема стану здоров’я, наявності дитини, тощо) та особа, яка відмовилася від шлюбу, зобов’язана відшкодувати другій стороні витрати на реєстрацію шлюбу та весілля.

У яких випадках можливо укласти шлюб з неповнолітніми та чи потрібна згода батьків? Навіть якщо особі ще не має 18 років, вона може вступити у шлюб із 16 років. Проте, таке право надається неповнолітній особі виключно судом. Для цього неповнолітня наречена чи наречений повинні подати до суду, за місцем свої реєстрації, заяву, в якій вказується прохання надати право на шлюб з конкретною особою та викладаються обставини, чим це зумовлено.

Як показує судова практика, підставами для зниження шлюбного віку судом є народження нареченою дитини або її вагітність, фактичне створення сім’ї неповнолітніми, тощо. Інший наречений чи наречена та батьки неповнолітнього залучаються до судового процесу як заінтересовані особи. Думка батьків враховується судом, але не має вирішального значення, адже для суду головним є визначити, чи відповідає укладення шлюбу, насамперед, інтересам неповнолітнього.

Чи є окремі вимоги щодо реєстрації шлюбу з іноземцем? Їх перелік не такий великий, але все-таки особливості існують. Для подачі заяви про реєстрацію шлюбу з іноземцем, цій особі потрібно подати паспорт із відміткою про реєстрацію уповноваженого органу щодо законності перебування іноземця в Україні, переклади паспорта іноземця у двох примірниках: один – засвідчений печаткою перекладача, другий – засвідчений нотаріально, та довідку іноземця про те, що він не перебуває в шлюбі, якщо його паспорт не містить відомостей про сімейний стан та документ про розірвання попереднього шлюбу, якщо іноземець до цього уже був одружений.

Із цими документами нареченим потрібно звернутися до органу РАЦС, начальник якого в деяких випадках може направити до державної міграційної служби про законність перебування іноземця на території України. Якщо іноземцем дотримано усі вимоги щодо перебування у нашій державі, наречені реєструють шлюб згідно загальної процедури.

Процедура реєстрації шлюбу не є надто бюрократичною та не змушую наречених збирати десятки довідок та папірців, проте і вона має свої особливості та вимоги. Краще бути проінформованими про них завчасно, аби потім для і так заклопотаної пари, вони не стали причиною зайвих хвилювань.

Сергій Алексенко, адвокат, заступник керуючого АО «Твій адвокат».

1926

Залишити коментар

прайс-на-рекламу
Схожі матеріали

Інші публікації автора