17 Червня 2021, Четвер


Це цікаво
17 червня в історії Тернопільщини

16 Червня 2021, Середа


Погода
Погода у Тернополі 17 червня

Одне з містечок Тернопільщини частково залишиться без води 

Фоторепортаж
У Тернополі стартував 8-й Мистецький фестиваль «Ї»

На Тернопільщині ліквідували ще одне стихійне сміттєзвалище 

На Тернопільщині виявили порушення правил рибальства

Стало відомо, на що Кабмін дає Тернопільщині 41 мільйон гривень

Це цікаво
Сто років тому кременецькі пожежники не лише рятували, а й розважали містян (фото)

Фотофакт
Тернопільська «Красуня дня»

ФК«Нива» йде на заслужений двотижневий відпочинок

Анонс
Тернополян запрошують відвідати «плавучий» концерт

Фоторепортаж
Прогулянки Тернополем. Лабіринти міста (фото)

У Норвегії корова “всиновила” ягнят (Агроновини) 

Очільник Тернопільщини проведе прийом громадян 

Тернополяни можуть підтвердити свій страховий стаж, набутий за кордоном 

На Тернопільщині помер керівник народного аматорського хору, відмінник народної освіти України

Під час земляних робіт у Тернополі засипало чоловіка (фото)

У Збаразькій колонії провели урок жіночності

Незвичайні соняхи, присвячені всесвітньовідомому економісту з Тернопільщини, посіяли у сусідній області

Поліцейські Тернополя продовжують виявляти підроблені документи

У Чорткові в двох мікрорайонах з липня зникнуть загальні сміттєві баки

Михайло Головко скликає урочисту сесію Тернопільської обласної ради 

На Тернопільщині завершено розслідування щодо жителя Луганщини – бійця мотострілецького полку «ЛНР»

У Чорткові запрацював чат-бот «СВОЇ»

На Тернопільщині суд вирішив, що убивця сидітиме довічно, а родина убитої має отримати 1 млн 200 тис грн за моральну шкоду

Фоторепортаж
Прогулянки Тернополем. На межі (фото)

Поліцейські задокументували спробу підкупу патрульних

Мер Чорткова розповів, як відзначатимуть 500-ліття міста (відео)

Тернополянам розповіли про плани щодо спортивного життя міста

Фоторепортаж
Тернополяни яскраво фінішували на змаганнях вихідних днів (фото)

На Тернопільщині рятувальники витягували з колодязя коня (фото)

Ще одна громада Тернопільщини прийняла рішення про оптимізацію закладів освіти

Апеляція не допомогла злочинцям, які підробляли дорогий коньяк на Тернопільщині (фото)

Тернополяни відвідали ветеранів АТО, що перебувають на реабілітації (фото)

Це цікаво
У Тернопільській лікарні з’явився УЗД-апарат розміром, як мобільний телефон (фото)

Фоторепортаж
Юні тенісисти з Тернопільщини здобули перемогу на Всеукраїнській спартакіаді (фоторепортаж)

У Тернопільській ОУНБ презентували виставку-портрет до 80-річчя Івана Миколайчука

Впродовж доби на Тернопільщині зареєстровано 6 нових хворих на коронавірус

Молодий науковець із Тернополя отримав грант на стажування у США

У Чорткові до 500-ліття міста випустять глянцевий журнал

Бучач протидіє незаконним посівам наркотичних рослин

Робоча група пропонує створити на Тернопільщині 4 суди для новостворених районів

Уже відомо, хто хоче оцінювати корупційні ризики у Тернопільській облраді

Це цікаво
16 червня в історії Тернопільщини

15 Червня 2021, Вівторок


Погода
На Луку найбільше боялись північно-східного вітру, який нібито приносить з собою безперервні дощі

На Тернопільщині визначили переможців обласного етапу військово-патріотичної гри (фото)

Тернопільський ФК«Нива» поділився досягненнями

На Тернопільщині 96-річна учасниця ОУН-УПА дочекалася визнання (фото)

Покупки в інтернеті закінчилися для жительки Тернопільщини втратою 9 тисяч гривень

Відео Фоторепортаж
П’ятеро дітей з Тернополя отримали ноутбуки у подарунок (фото, відео)

«Працівника на цвинтарі ніколи не було», – на Кременеччині староста прокоментував проблему з кладовищем 

Фотофакт
Тернопільська «Красуня дня»

Реєстрація шлюбу: хто, де, як і коли?

Наявність світлого почуття між закоханими, чи їх проживання під одним дахом та навіть церковне вінчання, з погляду держави, не є підставою вважати пару подружжям. Лише після реєстрації шлюбу в державних органах подружжя набуває офіційного статусу, після чого вони отримують передбачені законом  права та обов’язки.

Реєстрація шлюбу здається не такою складною процедурою, тим не менш, щодо неї виникає багато запитань: куди подавати заяву на реєстрацію шлюбу, скільки потрібно чекати з дня подання заяви до одруження, скільки це коштує? Давайте розбиратися із цим разом.

Що таке шлюб? Відповідно до українського закону шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Релігійний обряд, вінчання,  не визнається державою та не є підставою для того, аби обвінчані особи вважалися чоловіком та дружиною.

З якого віку можна вступати у шлюб? В Україні, як чоловіки так і жінки мають право одружуватися із досягненням 18-річного віку. За особливих обставин, та у випадку, якщо шлюб відповідає інтересам особи, можна вступати в шлюб із 16-ти років, проте для цього потрібно звертатися до суду.

Куди подавати заяву про реєстрацію шлюбу? Таку заяву жінка та чоловік можуть подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором, будь-яких обмежень щодо необхідності подачі заявки за місцем реєстрації чи проживання наречених законом не передбачено.

Які документи потрібно подати разом із заявою? Якщо наречені одружуються вперше ,з собою потрібно мати лише паспорти. Водночас, якщо хоча б один із подружжя уже перебував у шлюбі, йому потрібно пред’явити, документ про припинення попереднього шлюбу (це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду, свідоцтво про смерть іншого з подружжя, тощо).

Чи повинні наречені особисто подавати заяву? Так, заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком особисто. Якщо, через поважні причини зробити це не можливо, таку заяву можна подати через представника, повноваження якого мають бути прописані у нотаріально завіреній довіреності.

Чи мають наречені взаємні права та обов’язки? Так, зокрема наречені зобов’язані повідомити один одного про стан свого здоров’я. В противному випадку, приховування відомостей про стан здоров’я одним з наречених, наслідком чого може стати (стало) порушення фізичного або психічного здоров’я іншого нареченого чи їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним в майбутньому.

Скільки часу повинно пройти із моменту подання заяви до моменту одруження? За загальним правилом, шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання заяви про його реєстрацію. За наявності поважних причин, шлюб можуть зареєструвати швидше, також у разі вагітності нареченої, народження нею дитини, чи коли є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.

Варто згадати про спеціальну програму «Шлюб за добу», яка діє в Україні із 2016 року, назва якої говорить сама за себе. Скориставшись такою послугою наречені можуть одружитися протягом 24 годин, сплативши при цьому дещо більшу суму. Вартість послуги різниться залежно від регіону, в Тернополі таке коштуватиме близько 2000 грн.

Де відбувається реєстрація шлюбу? За загальним правилом реєстрація шлюбу відбувається у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану, за окремої заяви реєстрацію шлюбу можуть провести в урочистій обстановці.

Реєстрація шлюбу може відбуватися і за місцем проживання наречених або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов’язковою, тут уже жодні представники не зможуть допомогти

Скільки коштує зареєструвати шлюб? Державне мито за реєстрацію шлюбу  в Україні становить всього лиш 0,85 коп. Усі інші витрати відрізняються залежно від обраного нареченими дня – у будній чи вихідний, типу церемонії, місця проведення, тощо. Вартість самої церемонії варто уточнити в конкретному органі РАЦСу.

Якщо наречені передумали одружуватися? У разі коли реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася, заява про реєстрацію шлюбу втрачає чинність після спливу трьох місяців від дня її подання.

Цікавим є те, що у випадку безпідставної відмови від шлюбу (тобто, якщо вона не викликана аморальною, протиправною поведінкою одного з наречених, чи прихованням важливих обставин, зокрема стану здоров’я, наявності дитини, тощо) та особа, яка відмовилася від шлюбу, зобов’язана відшкодувати другій стороні витрати на реєстрацію шлюбу та весілля.

У яких випадках можливо укласти шлюб з неповнолітніми та чи потрібна згода батьків? Навіть якщо особі ще не має 18 років, вона може вступити у шлюб із 16 років. Проте, таке право надається неповнолітній особі виключно судом. Для цього неповнолітня наречена чи наречений повинні подати до суду, за місцем свої реєстрації, заяву, в якій вказується прохання надати право на шлюб з конкретною особою та викладаються обставини, чим це зумовлено.

Як показує судова практика, підставами для зниження шлюбного віку судом є народження нареченою дитини або її вагітність, фактичне створення сім’ї неповнолітніми, тощо. Інший наречений чи наречена та батьки неповнолітнього залучаються до судового процесу як заінтересовані особи. Думка батьків враховується судом, але не має вирішального значення, адже для суду головним є визначити, чи відповідає укладення шлюбу, насамперед, інтересам неповнолітнього.

Чи є окремі вимоги щодо реєстрації шлюбу з іноземцем? Їх перелік не такий великий, але все-таки особливості існують. Для подачі заяви про реєстрацію шлюбу з іноземцем, цій особі потрібно подати паспорт із відміткою про реєстрацію уповноваженого органу щодо законності перебування іноземця в Україні, переклади паспорта іноземця у двох примірниках: один – засвідчений печаткою перекладача, другий – засвідчений нотаріально, та довідку іноземця про те, що він не перебуває в шлюбі, якщо його паспорт не містить відомостей про сімейний стан та документ про розірвання попереднього шлюбу, якщо іноземець до цього уже був одружений.

Із цими документами нареченим потрібно звернутися до органу РАЦС, начальник якого в деяких випадках може направити до державної міграційної служби про законність перебування іноземця на території України. Якщо іноземцем дотримано усі вимоги щодо перебування у нашій державі, наречені реєструють шлюб згідно загальної процедури.

Процедура реєстрації шлюбу не є надто бюрократичною та не змушую наречених збирати десятки довідок та папірців, проте і вона має свої особливості та вимоги. Краще бути проінформованими про них завчасно, аби потім для і так заклопотаної пари, вони не стали причиною зайвих хвилювань.

Сергій Алексенко, адвокат, заступник керуючого АО «Твій адвокат».

3666

Залишити коментар

прайс-на-рекламу
Схожі матеріали

Інші публікації автора