Оксана Бучко

Незважаючи на успіхи ОТГ на Тернопільщині, їхня діяльність може погіршитись через зміни до Конституції

79979063_1621063181369755_5277471499098259456_n

Успішне завершення реформи децентралізації не пов’язують із новим законом «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598.  Адже під загрозою опиняються найперше малі громади, також керівники ОТГ, повноваження яких можуть посилено контролювати префекти. Останні отримують право наглядати практично за всією діяльністю органів місцевого самоврядування і швидко зупиняти їхні акти.

Про ці та інші ризики згадали під час зустрічі у Тернопільському прес-клубі із представниками «Освітньо-аналітичного центру розвитку громад», які поділились також успіхами ОТГ в області.

Як відомо, Асоціація міст України звернулась до президента із проханням доопрацювати проект змін до Конституції щодо децентралізації влади у ході розгляду в парламент.

- Ми не можемо говорити про повноваження голів ОТГ, бо вони не визначені у змінах. Також і саме поняття громади не  прописано у документі, - зазначив представник тернопільського регіонального відділення Ігор Гірчак. – Тому цілком ймовірно, що повноваження голови можуть передавати іншій особі під час сесії. Також це викличе скорочення інтересів малих громад. У той же час передбачили ліквідацію статусу міста обласного значення, що веде до скорочення повноважень міст. Тож влада із місць перейде знову виключно до центру.

Окрім того, мова йде про скорочення терміну повноважень місцевих обранців. Вони не матимуть достатньо часу реалізувати проекти. А це свідчить про дисбаланс у розподілі ресурсів. Адже у порівнянні із президентом та парламентом на місцях голови матимуть на рік менше часу, а отже і менше фінансових ресурсів на місцевому рівні, підсумував керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Максим Черкашин.

[embed]https://youtu.be/64203ThEGYc[/embed]

Фото і відео з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео