Орест Сарматський

Україна збільшила імпорт ковбас в 12 разів за 5 років 

101 (Copy)

В останні роки в Україні значно виросли імпортні поставки м’ясо-ковбасних виробів. 

В 2020 році імпорт ковбас склав 4,7 тис. тонн, що в 12 разів перевищує показник п’ятирічної давності та в 2 рази більший в порівнянні з попереднім роком.

Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.

– За результатам 2020 року було імпортовано 4,7 тис. т м’ясо-ковбасних виробів. Однак, незважаючи на зростання таких поставок, частка імпортованих ковбас в загальній пропозиції на українському ринку залишається незначна (1,4%), – розповідає Світлана Литвин, аналітик УКАБ. 

За її словами, основними постачальниками м’ясо-ковбасних виробів в Україну є європейські країни. При чому, якщо в натуральному виразі безумовно лідирує Польща (73%), то в вартісному виразі перше місце займає Іспанія (43%). Це свідчить про імпорт зі сторони Іспанії більш делікатесної групи, якими славиться дана країна.

– Експорт ковбасних виробів з України також зростає, однак обсяги його значно менші в порівнянні з імпортом. За 2020 рік було експортовано 1,4 тис. т, що в 2,6 рази вище показника попереднього року, – додають в УКАБ. 

Основними країнами-покупцями українських ковбас в 2020 році були: Нігерія — 25% експортної виручки, Грузія — 21%, Азербайджан — 13%, Йорданія — 11%, Молдова — 5%.

Джерело: аgravery.com

Через загиблих червонокнижних птахів може вибухнути міжнародний скандал

1002 (Copy)
1002 (Copy)

Експертизи тривають уже півтора місяці. Відкриті кримінальні провадження за забруднення земель.

Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.

Загибель птахів у заповіднику «Асканія-Нова» на Херсонщині може здійняти міжнародний скандал. Адже серед загиблих — сотні птахів, захищених міжнародними конвенціями.

Лише за декілька останніх місяців зафіксовано вже три випадки масового мору пернатих. Науковці впевнені — більшість отруїлася зерном із хімікатами, що розсипали на полях місцеві фермери.

Джерелом отруєння могло бути розсипане зерно, яким труять гризунів, або старі отрутохімікати, що просочилися у ґрунт на території одного з господарств

Співробітники заповіднику в шоці, адже загинули гуси, граки, яструби — загалом 15 видів дикої перелітної птиці. Протягом останнього тижня щодня науковці заповідника виявляли нових загиблих птахів. На сьогодні їх 369. І всі вони — з ознаками отруєння. За словами директора заповідника Віктора Гавриленка, тварини помирали в муках.

— Це не пташиний грип, це не хвороба Ньюкасла, ми очікуємо результати щодо отруєння. Підозра, поки що підозра, щодо отруєння, — зазначає в. о начальника Держпродспоживслужби у Херсонській області Наталя Клим.

Директор заповідника впевнений, птахи загинули від отрути для гризунів. Червонокнижні птахи, які живуть чи зимують у заповіднику можуть літати за їжею на відстань до сорока кілометрів. Тож площа пошуку отруєного зерна — величезна. Навколо орендують землі понад півсотні фермерських господарств. За словами Гавриленка, він особисто спіймав на гарячому тракториста, який розсипав на полі отруєне зерно.

Проте, не покараний ані працівник, ані директор агрофірми, що орендує землю. У поліції кажуть, треба ще довести, що птахи отруїлися саме цим зерном. Експертизи тривають уже півтора місяці. Відкриті кримінальні провадження за забруднення земель. Досі не встановили, чим отруїлися птахи і в Держпродспоживслужбі. Запевняють — обійшли всі господарства та взяли зразки хімікатів, із якими працюють аграрії.

Фото з дописів

Вибір читачів за тиждень

Відео