Агро-новини 18 квітня

Новини аграрного сектору

«Розумна» домашня ферма здатна безперервно вирощувати їжу

Команда розробників зі США представила систему домашньої ферми InnoGro на основі аквапоніки – поєднання аквакультури  розведення риби) і гідропоніки (безґрунтового вирощування рослин)

Новинка може забезпечувати користувача свіжими продуктами цілий рік, пише Вublbe.com з посиланням на видання Іnhabitat.

Рослинна ферма встановлена на акваріум ємністю 45 літрів. Керувати InnoGro можна за допомогою спеціального додатку-компаньйона. Власнику потрібно вибрати рослини і рибу із запропонованої бази даних, після чого додаток розрахує необхідні настройки для догляду. У InnoGro інтегровані датчики та автоматизоване обладнання, завдяки чому пристрій працює практично автономно. Дані передаються на смартфон за допомогою бездротового зв'язку Wi-Fi. Для забезпечення необхідного освітлення в конструкції передбачена люмінесцентна лампа.

Користувачеві навіть не доведеться чистити акваріум – відходи від риб використовуються рослинами як добриво, при цьому відбувається очищення води від забруднень.

Україна більш ніж на 70% збільшила експорт до Канади

Український експорт до Канади з початку року виріс на 73,3%, імпорт — на 29,3%.

Про це повідомляє Ubr.ua.

Нагадаємо, Канада в рамках угоди про зону вільної торгівлі з Україною, переговори щодо якої були завершені 14 липня 2015 року, надасть технічну допомогу для модернізації української промисловості.

За словами торгового представника України Наталії Микольської, Україні вдалося відстояти асиметричну лібералізацію ринків товарів для захисту національних товаровиробників в чутливих областях.

Так, після вступу в силу угоди канадська сторона відразу відкриє до 98% ринку, в той час як Україна скасує тарифи для майже 80% товарів канадського експорту з подальшим скасуванням інших тарифів протягом наступних 3, 5 і 7 років. На додаток, для певних канадських товарів були встановлені квоти, а деякі товари були виключені з дії угоди.

Настав час терміново вирішити земельне питання — Кутовий

Тягнути з питанням обороту земель сільськогосподарського призначення вже нікуди. 

Таку думку висловив міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий під час зустрічі з журналістами, пише «Аgroportal.ua».

Він нагадав, що був автором законопроекту про продовження мораторію саме на один рік.

«Ховатися від цього вже немає часу. Я вимагав один рік, щоб це питання відкласти і не обговорювати», — сказав Тарас Кутовий, пообіцявши найближчим часом обговорити земельне питання з главою Держгеокадастра.

Довідка:

Мораторій на продаж земель сільгосппризначення в Україні продовжений до 1 січня 2017 року. Ввести ринок землі планується в два етапи: з 2017 року дозволити продаж земель державних і комунальних, а з 2019 року — приватних.

Огляд підготував Орест Сарматський

Вибір читачів за тиждень

Відео