Формування вертикальних та горизонтальних комунікацій в об’єднаних територіальних громадах

DSC00199

24 жовтня 2017 року у Тернопільському Центрі розвитку місцевого самоврядування (м. Тернопіль, вул. О. Кульчицької 2а) проводився семінар на тему «Горизонтальна та вертикальна комунікація в місцевому самоврядуванні та державному управлінні. Формування ефективного зв’язку між структурами обласної виконавчої та представницької влад, Центром розвитку місцевого самоврядування та ОТГ». У заході взяли участь секретарі рад та виконкомів ОТГ, профільні спеціалісти, представники Тернопільського ЦРМС.

Гостем семінару стала експерт GIZ Бюро в Україні та Програми «U-LEAD з Європою» Астрід Коль, яка ознайомила присутніх з практичними аспектами застосування комунікацій органами місцевого самоврядування.

DSC00203
DSC00203

Учасники семінару отримали необхідні теоретичні та практичні знання для формування ефективних внутрішніх та зовнішніх комунікацій. На навчанні обговорено особливості вертикальних та горизонтальних комунікацій органів місцевого самоврядування, розкрито специфіку діловодства, визначено шляхи покращення комунікації між ОТГ області та Тернопільським ЦРМС та розглянуто особливості застосування цифрових комунікацій у формуванні іміджу громади.

Віктор Литвинчук, директор Тернопільського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, наголосив на необхідності впровадження вертикальних та горизонтальних комунікацій в органах місцевого самоврядування та державного управління для покращення співробітництва між ними, встановлення сталих зв’язків з мешканцями громад. Окремо йшлося про розвиток активності жителів громад і їхню участь в управлінні громадою. Важливо зробити владу прозорою, почати складну роботу з формування відкритого громадянського суспільства.

DSC00196
DSC00196

Астрід Коль, експерт GIZ Бюро в Україні та Програми «U-LEAD з Європою» підкреслила значення комунікацій в поширенні інформації про реформи, що реалізовуються в Україні серед широких верств населення. Астрід Коль, ґрунтуючись на міжнародному досвіді, визначила основні елементи комунікаційної стратегії, шляхи залучення мешканців ОТГ у процес прийняття рішень у громаді та окреслила основні завдання комунікаційної політики й інструменти її реалізації.

Тернопільський Центр розвитку місцевого самоврядування продовжуватиме роботу за даною тематикою та сприятиме ОТГ Тернопільщини у розвитку внутрішніх та зовнішніх комунікацій.

Вибір читачів за тиждень

Відео