Ікона, що зцілює від холери та інфекцій

серце

У Свято-Успенському архієрейському соборі Житомира знаходиться чудотворний образ Подільської Божої Матері. Писана ікона на дошці, з темним фоном, розмірами у висоту 1 метр 6 сантиметрів та в ширину 72,2 сантиметра. Живопис на ній древній, візантійський.

Точних відомостей про її походження немає, але, згідно з переказами, чудотворний образ був у пошані навіть раніше заснування самого храму, який побудований у 1700 році. Подільська ікона Божої Матері шанувалася в силу благодатної допомоги, котра посилалась усім, хто до неї звертався у хворобах та печалі, пише gazeta1.

Screenshot_1
Screenshot_1

У 1872 році в Житомирі загострилася епідемія холери. Житомиряни, віруючи в особливу допомогу та заступництво Божої Матері Подільської, за благословенням архієпископа Волинського і Житомирського Агафангела (Соловйова) урочисто за великої кількості народу обнесли святиню по всіх вулицях міста, після чого епідемія згасла. На згадку про цю чудесну подію встановили традицію в день Успіння Богоматері звершувати вулицями Житомира урочисту ходу з іконою Подільської Божої Матері.

В роки радянської влади традиція перервалася. Милістю Божою відновилася вона у 2003 році, коли за благословенням преосвященного Гурія, єпископа Житомирського і Новоград-Волинського, сотні віруючих пройшли Хресною ходою від Свято-Успенського храму до Хрестовоздвиженського храму Житомира.

У 1935 році влада закрила храм, але православним житомирянам по милості Божій вдалося заховати ікону. Коли ж у 1941 році церкву відкрили, образ повернули у храм. У 1967 році Свято-Успенську церкву в черговий раз закрили, а ікону перенесли у Спасо-Преображенський собор. В 1992 році Успенський храм повернули єпархії, а чудотворний образ повернувся до рідного храму. Зараз ікона знаходиться у новому кіоті, котрий нещодавно був вирізьблений.

До революції 1917 року в день Успіння Божої Матері (це храмове свято) для поклоніння великій святині збиралися від 10 до 12 тисяч богомольців з усіх околиць Житомира та Волинської губернії. І сьогодні чудотворний образ глибоко шанується в народі. Багато віруючих приходять до нього у хворобах та потребах й отримують благодатну допомогу, зцілюючись від тяжких недуг.

Screenshot_2
Screenshot_2

Святкування ікони Божої Матері Подільської – 23 серпня – 5 вересня.

Вибір читачів за тиждень

Відео