Орест Сарматський

Масові отруєння бджіл завадять повернути першість із експорту меду (Агроновини)

1501 (Copy)

Минулого року поставки меду через масові отруєння бджіл скоротилися більше, ніж на чверть. Цього року ситуація не зміниться. Таку думку висловила директор Інформаційного центру «Зелене досьє» Тамара Малькова, передає «Укрінформ».

- За підсумками 2018 р. Україна залишила трійку найбільших країн експортерів меду. Поставки за рік зменшились більш ніж на чверть, це стало результатом минулорічного отруєння бджіл. Цього року теж є отруєння бджіл і ми теж не вийдемо на перші місця, — зазначила Тамара Малькова.

Нагадаємо, за словами представника ТМ «Знатний Мед» Валерія Курейка, ціни на травневий та акацієвий мед можуть бути у межах 150-200 грн/л. Але це попередній прогноз, і точно ціни ще не визначені.

Прибутковість виробництва молока зросла на третину

Умовна прибутковість молока в сільгосппідприємствах України (УМІ) зросла у травні 2019 р. на 36% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

Рівень УМІ у травні цього року був на 24% вищим, ніж в середньому за останні 7 років в травні.

- Крім того, з початку року, УМІ вже на 4,5% перевищував середній показник прибутковості виробництва молока для професійних господарств за перші 5 місяців року протягом останніх семи років, — повідомив Андрій Ярмак.

1502 (Copy)
1502 (Copy)

Він додав, що в цей період входять як роки кризові, з відсутністю доступу до ринку РФ, так і попередні роки, коли прибутки були високими. Отже, це тетж позитивна динаміка.

За його словами, порівняно з минулим роком, протягом перших п’яти місяців українські виробники молока заробили на 11% більше, ніж рік тому і приблизно стільки ж, як протягом того ж періоду 2017 ., але значно більше, ніж в 2015 та 2016 р.

- Зростаюча прибутковість виробництва молока, це, звичайно, позитив, але лише якщо вона відбувається за рахунок зростання експорту, підвищення ефективності переробки, зростання доходів споживачів та споживання молока. Нажаль, це не наш випадок — це якраз те зростання прибутковості, яке не говорить про оздоровлення галузі молочного тваринництва, адже відбувається воно за рахунок зниження пропозиції сировини, себто молока. І не тільки молока від населення, чому я, особисто, навіть радий, а й молока від с/г підприємств. А в останньому є і плюс і мінус, — зауважив Андрій Ярмак.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео