Орест Сарматський

Мешканці Тернопільщини мають ще 5 днів, аби дізнатися те, що хвилює кожного

13-12-840x480-c-1 (Copy)

Міністерство охорони здоров'я України та Центр громадського здоров'я закликають українців до 27 листопада протестуватися на ВІЛ та гепатит.

Про це МОЗ пише на своєму сайті.

- У рамках Європейського тижня тестування у 17 регіонах можна безкоштовно перевіритися на ВІЛ та вірусний гепатит С. Зокрема, до 27 листопада працюватимуть пункти тестування і в Тернопільській області. Їхні адреси та час роботи можна знайти на сайтах і FB-сторінці регіонального центру громадського здоров'я, - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що майже мільйон українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С. Ще 60 000 – не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.

Завдання Європейського тижня тестування – нагадати людям про захворювання на ВІЛ та вірусні гепатити. І найдієвішим інструментом боротьби з цими захворюваннями є тестування.

Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров'ю. Адже чим раніше вірус знайдено, тим швидше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

Наразі повністю вилікуватися від ВІЛ неможливо. Натомість сучасна антиретровірусна терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ.

Гепатиту С можна позбутися повністю за 3 або 6 місяців. Держава закуповує якісні та безпечні ліки, які може отримати кожен хворий на гепатит С.

Цього року в Україні є 29 815 курсів для лікування від вірусного гепатиту С. Тобто держава може вилікувати майже 30 000 українців безкоштовно.

Зробити швидкий тест на ВІЛ та вірусні гепатити можна:

* в наметі Тернопільського обласного Центру громадського здоров’я у холі ТРЦ «Подоляни»;

* у свого сімейного лікаря;

* у найближчому Центрі СНІДу;

* у неурядових організаціях;

* у лабораторіях, що є на мапі Центру громадського здоров'я України.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео