Мобілізація по-тернопільськи як політична помста

Серед прізвищ людей, котрих Кременецько-Шумський військовий комісаріат розшукує для уточнення військово-облікових даних, особливий резонанс на Кременеччині викликали прізвища голови райради Андрія Смаглюка та міського голови Кременця Романа Ванжули. Списки з прізвищами розшукуваних потрапили на шпальти преси, повідомляє sprotiv.org.

Роман Ванжула, вважає, що у такий спосіб військовики продовжують практику вибіркової мобілізації, від котрої, як він зазначає, не переховується.

Для порівняння голову Кременецької РДА Сергія Сімчука, який також призовного віку, у військкоматі через ЗМІ не шукають.

Пояснення цього факту слід шукати не стільки в коментарях військовиків чи призовників, як у термінах місцевих виборів, котрі відбудуться восени.

І тому, з точки зору політичних конкурентів, набагато дешевше провести своїх людей у владу і самим посісти посади, не проводячи передвиборчі перегони за класичним сценарієм, а просто “зіпхавши” опонента військкомату. Дешево і просто. Навіть, без гречки можна обійтись.

Знаючі у Кременці люди розповідають, що інтерес до мера та голови райради виник неспроста. У 2015 році майданівець Ванжула переміг на виборах теперішнього голову адміністрації порошенківця Сімчука. Натомість голова райради Смаглюк належить до партії “Свобода”, яка різко критикує діяльність нового голови районної адміністрації.

Тобто усунути зараз Р. Ванжулу намагаються, аби розчистити дорогу іншоим кандидатам.

 

Вибір читачів за тиждень

Відео