Пільговикам у Тернополі і далі щастить

Пільги на проїзд у громадському транспорті залишаються у силі.

Пільги на проїзд. Бути чи не бути. За кілька днів, з першого червня, в Україні багато категорій пільговиків мали б втратити пільги на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. За відміну пільгового проїзду наприкінці минулого року проголосували депутати Верховної Ради. Відповідний закон вступає у силу 1 червня.

Але прес-служба Міністерства соціальної політики на офіційному веб-сайті відомства повідомляє, що пільговики і надалі будуть користуватися громадським транспортом безкоштовно.

Втім, самим повідомленням Міністерство і обмежилось, не надавши місцевим радам жодних роз’яснень: будуть чи не будуть пільги на проїзд з 1 червня.

У Тернопільській міськраді пояснюють: поки остаточного рішення чи постанови немає – усе залишать, як є. Тобто, пільговики у Тернополі, як і раніше, будуть користуватися безкоштовним проїздом, доки з Києва не надійдуть роз’яснення.

Пільгами, нагадаємо, користуються: ветерани праці, діти війни, учасники війни, жертви нацистських переслідувань, члени сімей загиблих чи померлих ветеранів війни, інваліди І-ІІІ груп, особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій.

За словами міністра соціальної політики України Павла Розенка, пільговий проїзд у громадському транспорті зберігається і для пенсіонерів за віком. Міністр закликав органи місцевого самоврядування якнайшвидше забезпечити реалізацію права на пільговий проїзд зазначених категорій громадян.

У Тернопільській міськраді коментують: Міністр жодних роз’яснень чи рішень, окрім повідомлення на сайті, не надав. Тому це повідомлення йде врозріз із законом, за який проголосували депутати Верховної Ради наприкінці минулого року. Відповідно до нього з 1 червня право безкоштовного проїзду мала би втратити більшість пільговиків, серед яких – пенсіонери за віком, учасники війни, діти війни, інваліди третьої групи та інші.

Правом пільгового проїзду мали б користуватися лише вісім категорій пільговиків.

Тернопільська міськрада звернулася із запитами в Міністерство юстиції та тернопільську ОДА: як правильно діяти у ситуації, що склалася.

А поки відповіді немає, прийняли рішення: у Тернополі з 1 червня усе залишиться без змін. Безкоштовним проїздом користуватимуться ті пільговики, що і раніше, і так буде, доки не прийдуть відповідні роз’яснення.

З приватними перевізниками представники міськради провели відповідну нараду. Тернопільська міськрада просить з розумінням і толерантно поставитись до ситуації, що склалася, водіїв громадського транспорту і пасажирів.

Незалежно від подальшого рішення уряду у Тернополі пільговики зможуть користуватись безкоштовним проїздом у тролейбусах.

“Ми свідомо заклали додаткові кошти з міського бюджету, а це понад 3 мільйони гривень, які йдуть як компенсація комунальному підприємству “Тернопільелектротранс” за те, щоб ми зберегли пільги для всіх наших тернопільських пільговиків. Тобто ми говоримо про те, що однозначно у комунальному транспорті: тролейбусах і в тих автобусах, які їздять від “Тернопільелектротрансу”, будуть збережені пільги для всіх тих пільговиків, які були і до 1 червня, – каже Сергій Надал, міський голова Тернополя.

Джерело: tv4.te.ua

Вибір читачів за тиждень

Відео