Поліцейські розповіли про найпоширеніші види шахрайських схем, жертвами яких стають тернопільські пенсіонери

DSC01638

Запобігти, попередити, захистити від різних протиправних посягань людей похилого віку – мета  зустрічі дільничних офіцерів поліції з соціальними робітниками Тернопільської міської ради. Присутні говорили про злочини, які найчастіше вчиняються щодо пенсіонерів.

Як свідчить поліцейська статистика, люди похилого віку, а особливо ті, які проживають самотньо, найчастіше потерпають від різних шахраїв і злодіїв. Основна причина – надмірна довірливість стареньких, пише Досьє 102.

За словами начальника сектору дільничних офіцерів поліції Тернопільського районного управління поліції Петра Довганя, превентивна діяльність правоохоронців та соціальних працівників спрацьовуватиме на випередження таких злочинів серед пенсіонерів.

DSC01633
DSC01633

– Ми проводимо спільні зустрічі з працівниками, які здійснюють соціальний патронаж за людьми похилого віку. Проводимо роз’яснювальну роботу з ними задля попередження вчинення правопорушень щодо людей похилого віку.  Задля ефективної співпраці соцпрацівники  отримали контакти дільничних офіцерів у кожному з районів міста.

Поліцейські розповіли про найпоширеніші види шахрайських схем, жертвами яких стають тернопільські пенсіонери,  зокрема про дзвінки псевдополіцейських й працівників банку. Розглянули  конкретні  приклади та алгоритм дій у разі виникнення таких протиправних ситуацій.

DSC01629
DSC01629

DSC01634
DSC01634

Оксана Татарчук працює в соцслужбі уже 26 років. Вона переконана, що лише спільна профілактична робота допоможе убезпечити літніх людей від пройдисвітів.

– Старші люди – найбільш довірливі. Ми постійно з ними проводимо бесіди, наголошуємо, застерігаємо,  аби вони не довіряли незнайомцям та не пускали нікого до хати, зачиняли вхідні двері.

Поліцейські просять соцпрацівників повідомляти їм про всі протиправні дії, які вчиняються щодо їх підопічних, аби реагування на них було швидким та результативним.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео