Анастасія Кисіль

Презервативи, колеса та списані зошити: чим багаті набережна Тернопільського ставу та ліс у Петрикові (відео)

IMG_3100

Нещодавно звалище побутових відходів знайшли у Петриківському лісі, що поблизу Тернополя. Біля місця, куди викинули сміття, пролягає один з маршрутів, який проклали та промаркували бігуни з клубу «Тернопіль Трейл». 

Про це повідомляється на офіційній сторінці Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля».

- Перед створенням маршруту бігові активісти почистили ліс, прибрали всі відходи, які там збирались роками. Тривалий час ліс залишався чистим, та нещодавно хтось вивіз туди побутові відходи (колеса, пляшки з побутової хімії, ящики, непотріб у мішках та списані зошити). Бігуни, які знайшли відходи, припускають, що хтось заїхав туди транспортом і скинув це все, адже купа сміття велика, - йдеться в повідомленні. 

Бігуни та представники громадської організації «Скеля» зібрали докази та вийшли на слід можливого порушника, місцевого жителя. До чоловіка зателефонував керівник ГО «Скеля» Андрій Об’єщик.

- В Петриківському лісі знайшли купу сміття, на нашу думку, залишеного вами. Ми б вас просили те сміття якось прибрати, - розпочав розмову Андрій Об’єщик.

- Я розберуся з тим. Я обіцяю, що сміття там більше не буде. Я сміття заберу, сфотографую і можу навіть особисто приїхати до вас, - пообіцяв чоловік активістам.

Через кілька днів чоловік, як і обіцяв, надіслав фото прибраної ділянки. Також територію перевірили бігуни - відходи з лісу забрали.

Інший випадок трапився у прибережній смузі Тернопільського ставу. Неподалік від мосту залишились сліди від автомобіля, а по обидва боки - використані вологі серветки, презервативи, чеки та інший непотріб. Докази, які вдалось зібрати, привезли до місцевого священика.

- Сміття метрів 50 від бака, або й більше. Видно, що заїхав автомобіль. Автомобіль стояв, був припаркований і по обидва боки від автомобіля розкидане сміття. Це вологі серветки, презервативи, — пояснив активіст.

- Це сто відсотків не моє, я там, можливо, і був, але всі ці речі не могли бути мої, бо я священник, — сказав чоловік.

Андрій Об’єщик пояснив, що в купі сміття була річ, за якою визначили того, хто, ймовірно, його залишив. Після цього священник погодився прибрати, а через декілька днів сміття не було.

Активісти кажуть, що часто вдається знайти, хто вивозить до лісу сміття або залишає його після святкувань чи розваг, але зазвичай люди цього не очікують.

Довідка. Про відповідальність за правопорушення йдеться у стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Фото з відкритих джерел

Відео з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео