Розпізнати інсульт вчасно

29 жовтня у світі відзначають День боротьби з інсультом, недуги, жертвами якої щороку стають понад 100 тисяч українців. Третина з них – це люди працездатного віку. Що робити, аби попередити хворобу та як розпізнати перші ознаки інсульту?

Згідно з офіційною статистикою цереброваскулярні недуги – провідна причина смертності людей у всіх країнах світу

– В структурі захворюваності серед цереброваскулярної патології інсульти займають одне із перших місць, а саме – 100-110 випадків хворих на інсульт реєструють в Україні. Найбільше насторожує те, що третина цих пацієнтів – це люди працездатного віку. Одне з перших місць в структурі захворюваності займають також інсульти. Причиною інвалідизації також є інсульт, – розповідає заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи Тернопільської лікарні швидкої допомоги Світлана Вус.

Для профілактики інсульту лікарі радять контролювати свій артеріальний тиск, рівень холестерину в крові, відмовитись від тютюнокуріння, дотримуватись основних принципів здорового харчування, а також вести рухливий спосіб життя. Кожному важливо знати які перші ознаки інсульту, кажуть медики.

– Однією з перших ознак – це є порушення мови. Тому бачачи що людині просто погано на вулиці, чи вона відмічає запаморочення чи хиткість при ходьбі, варто підійти до такої людини і просто попросити її сказати банальну фразу: гарна сьогодні погода. Якщо людина нечітко вимовляє цю фразу або випадають слова, букви, це вже повинно насторожити. Другою ознакою, можна попросити людину просто посміхнутися, якщо посмішка вийде кривою, тобто буде перехилений кутик рота, то це також повинно насторожити. Зниження сили в руках, попросити людину підняти дві руки одночасно, якщо є відставання, асиметрія в піднятті це також є ознакою інсульту, – каже Світлана Вус.

Вчасне розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-6 годин від його початку дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків, наголошують медики.

– В нашій області в обласній психоневрологічній лікарні є відділення реанімаційне, в якому проводиться тромболізис пацієнтам. Тромболізис – це найновіший метод лікування інсульту. Суть лікування полягає в тому, що проводиться відновлення кровотоку в судині, яка постраждала. Неабияке значення має так зване терапевтичне вікно, це 3 максимум до 6 годин, в які необхідно, щоб пацієнт потрапив в спеціалізоване відділення, – говорить лікар.

Сьогодні з нагоди Всесвітнього Дня боротьби з інсультом в поліклініці на вулиці Острозького у Тернополі впродовж дня медики вимірювали тиск усіх охочим та розповідали про цю недугу.

Джерело: tv4.te.ua    

 

 

Вибір читачів за тиждень

Відео