Орест Сарматський

Садівників підтримали на 115,6 млн грн (Агро-новини)

січ19

Державну підтримку у 2017 р. отримали 66 суб’єктів господарювання садівничої та виноградарської галузей. Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

1459245561
1459245561

Садівники та виноградарі із 20 областей України у 2017 р. отримали 115,6 млн грн на компенсацію витрат. Зокрема:

* по закладенню і догляду за плодово-ягідними культурами та виноградом — 61,7 млн грн;

* будівництва холодильників з РГС — 13,5 млн грн;

* придбання ліній товарної обробки плодів — 7,1 млн грн;

* придбання механізмів та техніки — 33,2 млн грн.

Уряд і надалі буде здійснювати державну підтримку галузей виноградарства та садівництва. Так, на 2018 р. за держбюджетом передбачена сума у 300 млн грн.

Тепла зима дозволить зібрати на 30 % більше озимої пшениці — експерт

В умовах аномально теплої зими навіть пізно засіяні озимі культури продовжують вегетацію. Про це розповів директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, передає Укрінформ.

1901
1901

«Як правило, ранньосінній період в Україні майже кожного року з дефіцитом вологи. Таким чином, посіви озимих чекають дощу, а дощ приходить дуже пізно, таким чином проходять оптимальні строки сівби озимих культур і вони можуть в принципі не розвинутися до фази кущіння, щоб нормально перезимувати. Але саме дякуючи таким аномально теплим умовам, то навіть пізно засіяні озимі культури продовжували вегетацію, і на сьогодні їхній стан задовільний і хороший в усіх практично без винятку регіонах України. В цьому є певний позитив», — зазначив синоптик.

Він додав, що сільське господарство адаптується до таких умов.

«Те, що робиться в плані посіву тих культур, які мають менш короткий період вегетації, яким, можливо, вже не потрібно бути такими стійкими до вимерзання, — це дає свій додатковий ефект у вигляді того, що Україна збирає хороші врожаї останніми роками, інколи навіть рекордні для цієї території», — повідомив Микола Кульбіда.

За його словами, тільки оптимальне розміщення посівів озимої пшениці в Україні, яке треба змінювати (в одних регіонах посіви треба скорочувати, в інших збільшувати) навіть без зміни технологій може дати додатково 20-30 % валового збору озимої пшениці.

Українські аграрії не задовольняють попит населення на рис

Кількість виробленої рисової продукції в Україні становить 50-90 тис. т, що не задовольняє потреби населення власною продукцією. Про це в коментарі виданню «АгроЮг» розповіла директор Інституту зрошуваного землеробства НААН Раїса Вожегова.

1902
1902

За останні роки Україна виробляла рису-сирцю до 150 тис. т, що майже забезпечувало річне споживання в Україні. Під рисом було зайнято 62 тис. га в Україні. Проте, окупація Криму, призвела до скорочення площ посівів рису на 40%, призвело зменшення валового виробництва.

«Для вирішення проблеми забезпечення населення крупою рису Інститутом рису Національної академії аграрних наук України проводяться наукові розробки з підвищення урожайності, завдяки створенню нових адаптивних сортів та розширення посівних площ рису за використання нових способів поливу (краплинне і підгрунтове зрошення)» — розповідає про діяльність наукової установи Раїса Вожегова.

Результати досліджень, свідчать про суттєве зростання урожайності нових сортів до 12-14 т/га. Також дослідженнями доведено можливість вирощування рису, використовуючи нові способи поливу. Це дає підстави для оптимістичних планів щодо розширення посівних площ рису та збільшення урожайності рису-сирцю та валових зборів.

Вибір читачів за тиждень

Відео