Віра Олександрович

Штаб батальйону територіальної оборони Тернопільського району розмістять у Ступках (фото)

Основне

Штаб батальйону територіальної оборони Тернопільського району розмістять у Ступках. Таке рішення ухвалили 11 січня під час громадських слухань.

Зібрання відбулося у приміщенні будинку культури села Байківці, повідомили на сайті Байковецької територіальної громади.

Люди1
Люди1

Нагадаємо, два підрозділи територіальної оборони Збройних сил України хотіли розмістити на базі корпусів колишньої лікарні у Великому Глибочку. Втім, усе завершилося скандалом, бо у селищі знайшлися активістки, що підбурили населення і переконали більшість у небезпеці такого починання. Через це голова Білецької громади Дмитро Малик сказав, що для військових шукатимуть інші приміщення, але вже у селі Біла. Проте, як кажуть, «віз і нині там»…

Люди2
Люди2

Натомість у Байківцях люди поставилися із розумінням до пропозиції. Роз’яснюючи надзвичайну важливість цього питання, сільський голова Анатолій Кулик зазначив, що необхідність розбудови територіальної оборони передбачена Законом «Про основи національного спротиву».

– Але це, так би мовити, тільки юридичний бік справи, – продовжив він. – А є ще моральний. Бо йде вже 8-й рік війни і боронити свою країну – наш священний обов’язок. І тішити себе думкою, що Росія не нападе знову – це ілюзія. Сподіваюся, ми всі засвоїли уроки 2014 року.

Кулик1
Кулик1

Пізніше очільник громади надав слово гостям: заступнику голови Тернопільської районної держадміністрації Миколі Михальчишину та командиру батальйону територіальної оборони Тернопільського району Віталію Волкову. Вони коротко розповіли, які завдання покладають на територіальну оборону, яким чином вона розгортатиметься, скільки осіб служитиме у Штабі, а також відповіли на всі запитання присутніх у залі.

Кулик2
Кулик2

Після невеликої дискусії Анатолій Кулик поставив питання про розміщення Штабу територіальної оборони Тернопільського району у с. Ступки на голосування. І всі учасники громадських слухань підтримали вказану ініціативу. Підсумовуючи озвучене на зборах, сільський голова зазначив, що Байковецька громада знову довела, що у ній живуть патріоти України.

Кулик3
Кулик3

До слова, Закон «Про основи національного спротиву» дійсно набув чинність із 1 січня 2022 р. Він визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву. Через це Тернопільська обласна рада має забезпечити першочерговий розгляд і вирішення завдань територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву. Тому нещодавно Михайло Головко провів спеціальну нараду з цих питань.

Фото з сайту Байковецької територіальної громади і сторінки Тернопільська Районна Державна Адміністрація

Вибір читачів за тиждень

Відео