Орест Сарматський

Талановита молодь з Тернопільщині знайшла час на проблеми Дністра

30714779_2095931830627357_2773162066930827264_o (Copy)

«Клімат змінюється – Дністер завжди з нами!» – під таким гаслом із весни до цієї осені тривав ХІІ Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра-2020», в якому брали участь і тернопільські школярі та студенти.

Як повідомляє Урядовий портал, вже понад 10 років талановита молодь із басейну Дністра не лише на території України, а й Республіки Молдова бере участь у Міжнародному басейновому конкурсі. Конкурс відбувається за підтримки проекту Глобального екологічного фонду (ГЕФ).

Сприяння розвитку транскордонного співробітництва та комплексного управління водними ресурсами у басейні Дністра», Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентства водних ресурсів України. Втім, цього року карантинні заходи внесли свої корективи у планування подій та формат їх проведення. Визначення переможців відбувалося у режимі online. Українська і молдовська сторони самостійно визначили переможців у кожній з номінацій серед учасників з їхніх держав, йдеться у повідомленні.

Особливістю конкурсу є те, що він відображає співробітництво між Молдовою і Україною заради збереження Дністра і наочно демонструє одне з фундаментальних вимог Європейського Союзу до водної політики дотримання басейнового принципу в управлінні водними ресурсами.

Загалом у 2020 році від України в конкурсі взяли участь 162 учасники. Призерами в представлених номінаціях стали 26 конкурсантів.

За активну участь у проведенні просвітницької діяльності щодо збереження та популяризації водних ресурсів і природи Дністра, його приток конкурсне журі визначили переможців конкурсу «Барви Дністра 2020» в наступних номінаціях:

* «Малюнок»;

* «Фоторобота»;

* «Відеофільм, слайд-шоу»;

* «Захід з оздоровлення водних ресурсів»;

* «Твір, оповідання, вірш, науково-популярна стаття».

До участі у конкурсі «Барви Дністра» долучились учні, студенти та викладачі загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних та вищих навчальних закладів усіх форм власності, водокористувачі басейну Дністра на території Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької областей, а також Республіки Молдова.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео